Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Има доста истини в долното клипче, а аз просто съм огромен късметлия в случая + стечение на определени обстоятелства + действия от моя страна.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Stucata написа:

опа, ко стаа, пичуи? ? ? ?

 

От часовници не разбирам, но съм чувал за Ролекс. Честито! ?

От Швейцария ли са бамбоните? :)

п.п. добра аранжировка.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих купон за 120 евро отстъпка от Christopher Ward... Важи до края на март месец. Яко. Тамън като излезе зеления C63 Sealander средата на март, може да се възползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой си хареса нещо, нека да каже - ще му дам кода. Мисля, че може да се ползва многократно, но и да не се, не бързам с покупката... :) Все ще дадат друг купон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И определено механизмът няма общо с NH35/4R35. С циферблата нагоре е 0 секунди на денонощие, а с коронката нагоре е -1 секунда на денонощие. Beat error е 0.1 и в двете позиции. Часовникът не е отварян. Вече 4 часа не е мръднал на ръката ми. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

И определено механизмът няма общо с NH35/4R35. С циферблата нагоре е 0 секунди на денонощие, а с коронката нагоре е -1 секунда на денонощие. Beat error е 0.1 и в двете позиции. Часовникът не е отварян. Вече 4 часа не е мръднал на ръката ми. 


Това е чудесно !

Такива подробности много радват !

И, щях да забравя - честито, дано си го усетиш като “твоя” часовник !

Макар че, на фона на Christopher Ward с купон за 120 евра …, надали :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боре

 

Е, визуално този ме кефи повече от Sealander-a. 

 

Единственият минус е, че макар и носен малко, има косъмчета по касата. 

 

Хубавото е, че се виждат само на определена светлина, а и макар полираното да е магнит за подобни косъмчета, лесно се и отстраняват, ако реша. 

 

Часовникът е уникален, финишът е страхотен, само се чудя как ще сложа веригата, че е по-различно от това, което съм свикнал - с 2 отверки някак става... Ще тествам.

 

 

Та определено съм доволен. Ще видя, ако до март ми писне, ще го продам и ще взема Sealander, ако ли не - ще го нося... :)

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е разликата между ЕТА2824-2 и Selita 200-1?

 

Сега зачетох книжката на часовника и пише, че от 500 бройки първите 300 са с ЕТА, а останалите са с Selita. Моята бройка е 488/500, значи е с Selita. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Pijomir написа:

Каква е разликата между ЕТА2824-2 и Selita 200-1

Може би Селита SW220-1? Нямат разлики. Взаимозаменяеми са им частите дори. Учудващо е, че ЕТА захранват марки извън Суоч групата. Реално така направиха от Суоч (ЕТА е тяхна марка), че доставките да са само за групата. Но явно има някакви изключения...

 

Честит часовник, Пижак! А сега чакаме Крис Уорд-а ?

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, SW200 e. И аз знам, че Селитата е клонинг, но да питам все пак. 

 

Благодаря за потвърждението. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и на верига. Веригата не е уау, но е добре направена. Малко ми е груба, но е защото свикнах на тази на Axios Pathfinder, която е фина и елегантна. 

 

spacer.png

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка механизмът си е ETA 2824-2. Така и не са използвали Селита. 

 

От вчера 14:30 до сега е избързал едва с 0.6 секунди... ;)

 

 

PXL_20220204_114616132.jpg

PXL_20220204_114608010.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Plongeur е водолаз/гмуркач на френски. Сиреч това трябва да се води дайвърче. Щом е с ЕТА, реално печелиш малко по-добра репутация на марката от гл.т. на това, че ЕТА 2824 е първообразът, по който се създава механиката на Селита. Но всички знаят и са признали и Селита, така че дори да беше със Селита, все тая общо взето. Евала за точността ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Stucata написа:

Plongeur е водолаз/гмуркач на френски. Сиреч това трябва да се води дайвърче. 

Дайвърче е, да... 1000 метра водоустойчивост с хелиева клапа... ;) Ще трябва да си купувам много дълбока вана сега... ;)

 

Иначе е хомидж на Zenith s58 и то добър. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

1000 метра водоустойчивост с хелиева клапа...

ииииибре, серЬозна рал'та ? Пускай го в стрелките и да идва Лорда (CW) ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лорда чак средата на март се очаква да го пуснат. Има време. Ще видим, за момента се кефя много - визуално ме кефи часовника доста, а от друга страна, както знаеш, съм луд по точността... Досега такъв автоматичен часовник не съм имал - от Crepas регулирали механизмите на всяка бройка... Ще видим нататък как се държи, разбира се. 

 

 

 

Screenshot_2022-02-04-15-48-59-965_de.uhrenbastler.watchcheck.jpg

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Pijomir написа:

от Crepas регулирали механизмите на всяка бройка... Ще видим нататък как се държи, разбира се

Браво! ? Относно точността - Самураят ми 2 седмици цепеше секундата и след това изведнъж започна да му бяга точността не помня вече с колко (между 5 и 8 сек. примерно). Ама това не ме жегва мен, все пак е евтин автомат. Виж, ако задържи точността баш евтиният автомат - голям кеф ?

 

 

п.п.: малко от ХуЙдинки за историята на Експлорър а:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Pijomir написа:

може и да си го запазя завинаги

Не на нас тия ?

 

Ай, приятна неделя на всички!

1644002470439.thumb.jpg.0aded4b09ee5af4cca94f611239d9dcb.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.