Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Разбира се. Но тази стрелка винаги ми е бъркала в здравето лично на мен. 

 

Иначе да ти е честит, радвам се, че приключи. А дали? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Преди 1 час, Pijomir написа:

А дали?

 

Да, приключил съм поради следната причина причина - докопах се до нещо, което отговаря на изискванията ми. Най-важното е, че аз искам да притежавам само един, т.нар. "титулярен", ежедневен часовник. Не два, не три. Само един! Поради това, за душевния ми мир е най-важно именно той да отговаря на всичките ми изисквания (най-вече когато говорим за по-скъп часовник):

- да е компактен (36-40мм), ненатрапчив ("under the radar", защото не се купува, за да се навира в очите);

- да има само 3 стрелки, от които секундната да е голяма и красива, а не малка долу на 6 часа;

- по възможност да е без дата, за да не се разваля симетрията на цифера;

- циферът да ме впечатлява, като по възможност да не е сънбърст, но по изключение може, ако отива на модела или ако сънбърстът е много сполучлив;

- да е с ойстър тип верига, но минимум да е на верига, защото тя е част от бижуто;

- да е със 70 часа резерв, за да го сваля в петък и през почивните дни да си правя пишки с винтидж Касио моделите, бе да внимавам къде ще се облегна или в кой джоб с цип ще бръкна, че да не намеса косъмчета;

- да е с колкото се може по-близък до перфектен финиш, в т.п. и полировки, и бръшване, и ръбове по каса и верига;

- да е с марка, която да ми го вдига;

- по възможност моделът да има някаква история;

- да мога да си го позволя.

 

На въпросните критерии отговарят:  Тюдор ББ58, керамичният блек бей, Тюдор Пелагос, от Омега само и единствено Аква Тера (иначе любимият ми е Спийди Муунуоч, но него бих го купил за втори, защото го искам с ръчно навиване), Ролекс Ойстър, Експлорър, Дейтджъст (по изключение това е часовник с дата, но Дейтджъст за мен е як именно защото има дата с лупа). Има и други модели на Ролекс, както и други марки (Вашрон и Патек), които много харесвам, но те отпадат поради финансови съображения. От изброените, успях да изкача стълбицата до Ролекс, при това да се докопам до Експлорър. Нямам какво да желая от тук нататък. Инапе мечтата ми е full gold Day-date Presidential bracelet.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролекс вдигнаха цените на моделите си с между 10 и 15 процента. Събмаринър без дата вече е 16 палки, Пепси/Батман отиде на 20. Тюдор увеличиха цените минимално с по 150-200лв в зависимост от модела.

Омега и Брайтлинг също не спят. Скоро и те вдигнаха с по 500-700лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Stucata написа:

Ролекс вдигнаха цените на моделите си с между 10 и 15 процента. Събмаринър без дата вече е 16 палки, Пепси/Батман отиде на 20. Тюдор увеличиха цените минимално с по 150-200лв в зависимост от модела.

Омега и Брайтлинг също не спят. Скоро и те вдигнаха с по 500-700лв. 

 

Което всъщност, е без никакво значение... Ролекс, каквото и да правят, не могат да наваксат спрямо темповете с които се роят новобогаташите по света, така че съвсем скоро ще се превърнат в шир-потреба B)

 

Истината е, във второто видео, на първа страница от темата ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Боре написа:

скоро ще се превърнат в шир-потреба

Ама Ролекс си е шир-потреба и сега :) Просто у нас не е така заради по-ниските доходи. На запад не е трудно да заделиш 2 заплати за Ролекс. У нас с 2 заплати купуваш последен модел айфон примерно (не зная колко точно струва).

Аз друго исках да кажа със споделянето на информацията за цените, ама защо не съм го написал... По този начин (с голямото увеличение) Ролекс правят прилично местенце и сега Омега, Зенит и Брайтлинг ще се наместят и те нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам чи те и сега Брайтлинг и Омега не са еФтини .. лятото си бях харесал една Омега без нищо излишно (три стрелки и кръгъл циферблат) , но на сайта нямаше цени , е после намерих цената му и трябваше три едрогърди кардиоложки да ме реанимират като я видях ... добре , че Боре ме беше предупредил ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, The Best Forman написа:

те и сега Брайтлинг и Омега не са еФтини

Никой не твърди, че са! Просто увеличаването на цените на продуктите на Ролекс, дърпа нагоре цените и на околните марки, а това влияе и върху цените на по-евтините, че и на най-евтините. Верижна реакция става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички вдигат цените, всяка година. И Орис са нагоре и Маратон. Давам ги за пример защото им следя цените. Всички индексират всяка година. Само заплатата не ми я индексират с инфлацията. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, niki написа:

Само заплатата не ми я индексират с инфлацията

То това е ясно ? И аз от 4 години не съм видял увеличение, ама това гледам да не го коментирам, защото първо ще си образувам нерви и второ - няма много смисъл. Който иска повече пари, сменя работодателя щом не го кефи или търси други източници на финансиране ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Stucata написа:

Ама Ролекс си е шир-потреба и сега :) Просто у нас не е така заради по-ниските доходи. На запад не е трудно да заделиш 2 заплати за Ролекс. 


Ами, всъщност далеч не е така…

Ролекс изобщо не е шир-потреба, но има всички данни да стане, образно казано.

Средният европеец /това е абсолютен оксиморон, защото такива няма отдавна, средната класа е само спомен/, първо не може да си позволи Ролекс, второ не иска да си позволи Ролекс и трето - няма нужда от Ролекс !

Отделно, че Ролекс не са часовничетата за по 5-10 хиляди евра, достъпни или поне възможни при добро желание.

Търсените, ценени и желани модели, са от съвсем друг ценови клас !

Но, средният европеец /какъвто не съществува/, за разлика от средния бУгарин, има реални и обосновани приоритети. Рядко ще срещнеш часовник, за повече от 2-4 хиляди евра, а често и за по-малко.

А не като у нас, при заплата 2000 левчета, да изплащаш лизинг за автомобил от 1000 левчета месечно и като дойде време за данък, застраховки и годишно обслужване, да вие на умряло …

Преди 5 часа, Stucata написа:

Никой не твърди, че са! Просто увеличаването на цените на продуктите на Ролекс, дърпа нагоре цените и на околните марки, а това влияе и върху цените на по-евтините, че и на най-евтините. Верижна реакция става.

Това, също не е така …

В последните години, в ниския и средния ценови сегмент /за всеки бранд/, Омега примерно са много по-търсени, желани и ценени от Ролекс. За високия ценови клас, все още не, с известни изключения.
Но, тук заслугата е на малкия процент аристократи и на потомствено богатите, макар и там да бягат от класиката, все повече.

Та, Ролекс просто индексира, както и останалите. Тюдор и особено Омега, им откраднаха такъв процент клиенти, че направо ги боли !

Виж, за Брайтлинг - еми не им се получават нещата … 

Нишата на свръх-моделите, както и на чисто дизайнерските и поръчковите, не я коментирам.

Последната изгъзица на Флойд Мейуедър за 42 милиона, представляваща безвкусна гривна от кило диаманти с невзрачен циферблат, не бих си я сложил и на циганска сватба!!!

Ама, тъпият нийга и се кефи, като цигане на медна жица !

Предишният му, за 18 милиона, като че беше по-сполучлив …

 

Хубавото на всичко това, са две неща - едното е, че микросите буквално избухват с уникални модели и то със средно до много, понякога мнооого добро качество, на което нормалните хора се кефят защото бягат от клишетата и стандарта, но демонстрират стил и уникалност, на ниски до поносими цени, а второто е, че все повече се търсят класически и винтидж модели и то от всички марки, като цените растат със седмици. Което, пак поставя вкуса/стила и уникалността, над прозаичното скъпо !

Та, темата има доста аспекти !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз виждам нещата по друг начин. Хуу де, важното е да сме здрави, за да можем да се кефим на живота ? Мани часовника, @Боре, поздрав с литературата! ? ?

1643182320968.thumb.jpg.cdb81966db1cee83548beea13198f49d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Stucata написа:

Явно аз виждам нещата по друг начин. Хуу де, важното е да сме здрави, за да можем да се кефим на живота ? 

 

Разбира се, нали това ни прави различни и уникални ! ?

И, напълно съм съгласен - нека се радваме на всичко, което ни прави щастливи или просто ни кара да се чувстваме добре ;) 

С останалото, просто си чешем езиците :D

 

Преди 2 часа, Stucata написа:

Мани часовника, @Боре, поздрав с литературата! ??

1643182320968.thumb.jpg.cdb81966db1cee83548beea13198f49d.jpg

 

Я ..., някой се мъчи с вещно право !!! 

Адмирации !  Има само една уловка - не го ли научиш когато трябва, НИКОГА няма да го научиш B) Доста неприятна за студентите материя, а и за болшинството колеги, включително с по 20-30-40 години стаж !!!

Същото се отнася и за семейното и наследственото право !

 

П.П. Ако това е твоят Ролекс, то аз съм без думи !!!  Или казано на чист български - спийчлесс :D

Защо и как по дяволите, циферът изглежда абсолютно черен ?!?  Ако приемем, че не си обработвал снимката, де ... 

И, с риск да се расърдиш, повече го харесвам черен !  А, ако беше и само с индекси и 39 мм, щеше да е нумеро уно :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Боре написа:

 

Разбира се, нали това ни прави различни и уникални ! ?

И, напълно съм съгласен - нека се радваме на всичко, което ни прави щастливи или просто ни кара да се чувстваме добре ;) 

С останалото, просто си чешем езиците :D

 

 

Я ..., някой се мъчи с вещно право !!! 

Адмирации !  Има само една уловка - не го ли научиш когато трябва, НИКОГА няма да го научиш B) Доста неприятна за студентите материя, а и за болшинството колеги, включително с по 20-30-40 години стаж !!!

Същото се отнася и за семейното и наследственото право !

 

@Боре, ти юрист ли си? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Pijomir написа:

@Боре

 

Каква специалност? ;)

 

Да знам, ако ми потрябва адвокат. 

 

За адвокат - мога да те свържа с добри колеги, при нужда ;)

 

Виж, ако ти трябва нотариус ... B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали си нотариус? То това си е наследствена работа направо... :D

 

 

Все тая де, да сме живи и здрави. Ще те имам предвид, определено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Боре написа:

Ако това е твоят Ролекс

Е, моят е, де. Експлорър 1. Във времето винаги е бил черен, просто във версията преди моята, циферът беше пак черен, но матов (и касата беше уголемена на 39мм). От 2021г. го върнаха само на 36мм и направиха цифера шайни, че и аз да вкарам българска думичка ? Търсил съм по въпроса от какво и как е направен, ама на официалния сайт няма инфо, единствено хуЙдинки казват, че е "lacquered"...

Screenshot_2022-01-27-13-58-23-196_com.android.chrome.thumb.jpg.bf890dfbe96691c3ecb7334855faa3e5.jpg

IMG_20220127_140526.thumb.jpg.5ea1701faeac99efb95b9e1a6e98b59a.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Izolini написа:

изглежда абсолютно син

Защото за пръв път (в историята си май) Ролекс слагат антирефлексно покритие от долната страна на сапфира - заради него синее. Черен е иначе :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Stucata написа:

Е, моят е, де. Експлорър 1. Във времето винаги е бил черен, просто във версията преди моята, циферът беше пак черен, но матов (и касата беше уголемена на 39мм). От 2021г. го върнаха само на 36мм и направиха цифера шайни, че и аз да вкарам българска думичка ? Търсил съм по въпроса от какво и как е направен, ама на официалния сайт няма инфо, единствено хуЙдинки казват, че е "lacquered"...

Screenshot_2022-01-27-13-58-23-196_com.android.chrome.thumb.jpg.bf890dfbe96691c3ecb7334855faa3e5.jpg

IMG_20220127_140526.thumb.jpg.5ea1701faeac99efb95b9e1a6e98b59a.jpg

 

Мдаааааа, то затова си има поговорка "Кьорав, карти не играе"... Ти си каза, че си го взел нов, ама кой да осмисля като чете, че това означава не просто нов като продукт, а също и че е от новата колекция - 2021 г. !!! 

И, понеже няма кой да чете внимателно и да мисли, после дрънка щуротии... Както и да е, това не е важно.  

 

За мен, Oyster Perpetual 41 - black dial, представлява есенцията на класическия часовник, та дори и на Ролекс като марка ! За идиоти като мен, с доста тежка форма на OCD, няма по изчистен и симетричен модел !

Казвам 41, защото съдя от собствената си камбанария. Но, трябва да призная, че и със синия цифер няма да го откажа, та дори за силвъра няма да се дърпам много :D 

Моите некомпетентни очички, виждат конкурент само в Аква Тера. Ако трябва да съм честен, много ми е трудно да кажа кой харесвам повече, но като че ли Омегата ми е с една мъъъъничка идея повече на сърцето. 

 

П.П. Заради теб, почнаха да ми се въртят глупави мисли, да взема да ги пробвам, и ... ... ... ... ...  :unsure:  

Май ще ми трябва финансиране при преференциални условия :D

Нещо да предложите, банкерите ?!?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Боре написа:

За мен, Oyster Perpetual 41 - black dial, представлява есенцията на класическия часовник

Ехеее, колко общо сме имали... ? Като чуя Ролекс, в моята глава светва асоциация с Дейтджъст, с лупата. Т.е. отново - простичка 36мм ойстър каса, 3 стрелки, дата + циклоп и ойстър верига. Не Събмаринър, не Дейтона, не друго, а "прост" Дейтджъст. Ако можех да избирам, щеше да ми бъде трудно да реша на кое да посегна, защото харесвам цифера на Експлорър а с тези индекси 3,6 и 9 + стрелките като на събмаринъра. Пакетът е "един път" в моите очи. Ама реално се бях записал за най-обикновен Ойстър, 36мм със зелен цифер ? Впоследствие се оказа, че ще имат една свободна бройка Експлорър и voilà. Вече си знам, че не трябва да пропилявам възможностите, които ми се дават.

Аква тера е много хубав часовник. Той ми бе единия от вариантите, ако не мога да се докопам до Ролекс, заедно с Муунуоча и на последно място Сиймастъра. 

 

п.п. сега се сещам за коментара ти за вещното...окИЯн голям е това нещо вещното, особено като туриш до него таз голяма кафява купчина, наречена ЗУТ ? Ама, туй то...ежедневие. Аз се занимавам с лайната на корпоративните клиенти (от становища по предоставяните обезпечения, през изготвянето на договорната документация - кредит, залози, ипотеки и т.н.), а там се сещаш какъв мазаляк е. 

 

п.п.2. радвам се, че сем дръпнал в казана още някого ? Ма така де, ние да не сме прости?! И ние можем да носим от скъпото ?️⌚

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Stucata написа:

Ехеее, колко общо сме имали... ? Като чуя Ролекс, в моята глава светва асоциация с Дейтджъст, с лупата. Т.е. отново - простичка 36мм ойстър каса, 3 стрелки, дата + циклоп и ойстър верига. Не Събмаринър, не Дейтона, не друго, а "прост" Дейтджъст. Ако можех да избирам, щеше да ми бъде трудно да реша на кое да посегна, защото харесвам цифера на Експлорър а с тези индекси 3,6 и 9 + стрелките като на събмаринъра. Пакетът е "един път" в моите очи. Ама реално се бях записал за най-обикновен Ойстър, 36мм със зелен цифер ? Впоследствие се оказа, че ще имат една свободна бройка Експлорър и voilà. Вече си знам, че не трябва да пропилявам възможностите, които ми се дават.

Аква тера е много хубав часовник. Той ми бе единия от вариантите, ако не мога да се докопам до Ролекс, заедно с Муунуоча и на последно място Сиймастъра. 

 

п.п. сега се сещам за коментара ти за вещното...окИЯн голям е това нещо вещното, особено като туриш до него таз голяма кафява купчина, наречена ЗУТ ? Ама, туй то...ежедневие. Аз се занимавам с лайната на корпоративните клиенти (от становища по предоставяните обезпечения, през изготвянето на договорната документация - кредит, залози, ипотеки и т.н.), а там се сещаш какъв мазаляк е. 

 

п.п.2. радвам се, че сем дръпнал в казана още някого ? Ма така де, ние да не сме прости?! И ние можем да носим от скъпото ?️⌚

 

Човек, колкото и да е подготвен, винаги може да се изненада...

 

Вещното право наистина е голям окИЯн, особено ако нагазиш при старите закони, които повечето "юристчета" не са и чували, като Закон за собствеността /ЗС/, Закон за плановото изграждане населените места /ЗПИНМ/, Закон за жилищно строителните кооперации /ЗЖСК/, първите редакции на Закон за териториално селищно устройство /ЗТСУ/...

И, като ги омесиш с наследственото и семейното право, особено с предишните три издания на Семеен Кодекс /СК/ и Закон за наследството /ЗН/, ииииии ... на повечето колеги още им кънти: Свободно, седнете, имате Слаб 2 /две/" !

Колкото до ЗУТ - този юридическо пасквил, е просто един технически наръчник, с безброй удобно оставени вратички за "корупционни практики", главоблъсканици, и членове и параграфи, звучащи като "книга - игра" ! 

Ама така е, когато от първоначалния екип, който трябваше да го пише, юристите избягаха и законът бе дописан, довършен и редактиран от архитекти и инДЖЕнери ... 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.