Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Драг, писти, ластици, съревнования и тестове на спортни коли


Stucata

Recommended Posts

  • 2 седмици по-късно...

Наточени каручки с много кончета ... и ги тестват само на правата :( Драга, според мен, не е показателен за нищо. Винаги съм се кефил на завоите, а гледайки двете каручки, аудито там ще го накаже още по-лошо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRR, всеки се кефи на различни неща :) Ето, ти се кефиш на завои. Аз не. Драгът е показател за линейно ускорение ;) Не е нищо. Симулира светофарните гонки. Другото, което тестват е доускорението, което симулира магистрално доускорение. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, на всички автомобили (даже на Лада Нива) в показателите има "ускорение 0-100 за 6 секунди". Понеже потребителя може лесно да се пробва и с много опити да достигне заводския показател, даже и да го бие.
Но няма "Асеновград - Смолян за 45 минути". Щото потребителя ще скочи в дерето още преди Бачково.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.01.2021 г. at 1:00, Stucata написа:

Мапнат VRS245 (с Revo st.1 на 309к.с.) срещу стоков Megane RS Cup (280к.с.). И двете са ръчна ск.кутия.

 

 

Имаше и старт от място ;)

 

Гледната точка от Мегана :

 

 

И от Октавията vRS :

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 4 седмици по-късно...
Преди 1 час, Izolini написа:

Тиф уцели предавките

Не се ли издъни автомата на Минито нещо...? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Stucata написа:

Не се ли издъни автомата на Минито нещо...? 

Дръпна перото 2 пъти и прескочи предавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...
На 25.03.2021 г. at 15:48, Stucata написа:

Голфчето лошо я дра тая Онда :)

 

 

След като чисто нов Голф 8 Р, на 6 мили пробег, при замерване на дино извади 340 коня, няма какво повече да се чудим. Прогнозите са за 350+ при разработен мотор. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, SKODA 105 RS написа:

Прогнозите са за 350+

Ама така де! Както си трябва да бъде :) Не може Голф 7 да е 300-310к.с., а новият да ги направят подигравка с 10 коня отгоре. Аз затова се чудя и при новата vRS-ка дали има някой кон отгоре спрямо фейса на тройката, ама за момента не ни се е отдала възможност да проверим :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Преди 1 час, Izolini написа:

В точка...

Тук състезания нямаше, но...много стреля с тва 4х4. Заради този старт, с 4х4-то, вчера разпука едно мапнато Е60. На светофара бяхме първи коли - аз, до мен Е60ката (или 4х4, или задно), а @Bondo до него. Светва зелено и аз с предняка отпаднах от гонката :( В такива случаи аз само мога да разчитам единствено, че ще се захапем не баш от старта. Уви, случая не беше такъв и БМВ-то се раздаде от старта. Дори да е на само на задно, аз пà нЕмам шанс с предното, деба ? Иначе аз преди да стигнем на светофара го закачах да направим "от летящ", ама тогава пък той не искаше... Ама нормално, всеки гледа да стреля където му е силата.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Stucata написа:

Тук състезания нямаше, но...много стреля с тва 4х4. Заради този старт, с 4х4-то, вчера разпука едно мапнато Е60. На светофара бяхме първи коли - аз, до мен Е60ката (или 4х4, или задно), а @Bondo до него. Светва зелено и аз с предняка отпаднах от гонката :( В такива случаи аз само мога да разчитам единствено, че ще се захапем не баш от старта. Уви, случая не беше такъв и БМВ-то се раздаде от старта. Дори да е на само на задно, аз пà нЕмам шанс с предното, деба ? Иначе аз преди да стигнем на светофара го закачах да направим "от летящ", ама тогава пък той не искаше... Ама нормално, всеки гледа да стреля където му е силата.

С тия гуми, няма как да търсиш старт. Още повече на тоя асфалт 6та употреба и където всеки лее нафта и антифриз по него. Винаги когато пътувам в чужбина и колата рязко придобива сцепление или усещане, че не върви, защо не буксува в ниските предавки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, SKODA 105 RS написа:

С тия гуми, няма как да търсиш старт

Аз никога не съм търсил стартове от място, макар че неотдавна подух един мл500...на два поредни светофара :) Седмица по-късно заедно с @Bondoнаправихме сам да си говори още един, същия мл500, но с друг собственик. Явно са със самочувствието, че карат много бързи жипки ;) Иначе с тези гуми се родих! ? 

 

п.п. когато нямам видео от съответното приключение, гледам да не говоря, защото има много невярващи хора, но така и така съм тръгнал, хайде още нещичко да споделя. Ще излизаме от София за празниците (голямото преселение) и една баДка с Х6 (старо) ме резна отдясно на един светофар, че и леко ме засече. На следващия му го върнах, защото тогава аз бях в неговата позиция, но без да го засичам. На третия светофар, преди Софийския го изравних и го изчаках той да започне да натиска. Не закъсня много, бях на 2ра и хоп, изненадааа - чичомобилът, натоварен с мен, жената и децата + пълен багажник го изтегли прилично :) На светофара свалихме прозорците да полафим. Каза, че е 3d, biturbo, фабрично 306к.с., но е мапнат на 450к.с. и 750н.м. И вика: "бате, евала, много върви, какво е това?!". ?Подозирам, че с мапа му са го излъгали де, защото това са силни параметри, нищо че жипката е над 2 тона...

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БМВ на хартия ги вадят конете, но някакси на пътя не се "прилагат". Последният път когато се събирахме, бяхме свидетели как А5 190 коня, стокова, с дпф и всичките му екологии уби Е60 218 коня с резнати ерг, дпф и т.н..... И други такива гонки имаше вчерта де, ма все силни БМВ-та припадаха :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.