Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качествена течност за чистачки


stronger1969

Recommended Posts

Зимата ползвах от течността на колегата JORDITO и Бардал и бях доволен и от двете. Сега съм с Бардал - лятна и също съм доволен. Не прави чудеса, обаче. Пробвал съм всякакви с гръмки характеристики като невидима чистачка, нано не знам си кво, поляризирани молекули и т. н. Истината е, че мухите се махат само ако я забележиш като се разбие и веднага напръскаш. Изсъхне ли ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни малки патрончета на Равенол по 50 мл., много добре чистят насекомите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, niki написа:

Има едни малки патрончета на Равенол по 50 мл., много добре чистят насекомите. 

Аз пък правя чудеса с WD-40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Патрончетата са течност за чистачки концентрат, а не специален препарат за насекоми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ми беше дал едно "патронче" FORCH" 32ml. Наслях го и го разредих както си пишеше на опаковката. Почти не съм го ползвал, но ми се струва че върши някаква работа, не е като да си с бистра водица. 

Редактирано от ghost_rider
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Izolini написа:

Аз пък правя чудеса с WD-40

Сподели, моля те, как точно го използваш. И не замазва ли после?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, baijoro написа:

Сподели, моля те, как точно го използваш. И не замазва ли после?

Просто пръскам, чакам малко и после се отлепят без проблем.

 

Автоджамбазите така дават блясък на грохнали те талиги, едно "полиране" с WD-40 и на снимките изглежда като звезда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото на тема буболечки... Преди много хвалех препарата на MOTIP. И той още си е хубав, но...

1. Варианта му на спрей пяна, когато се напръска на горещо стъкло (а то в 9 от 10 случая е горещо), някак си се изпарява и не може да си свърши работата.

2. Варианта на обикновен спрей я върши, но ако се остави така че да подейства и го пече слънце, остават неприятни петна, които трудно падат само с течност за чистачки.

Розовият препарат на Шел Insect cleaner от друга страна е супер. Сваля гадовете и не оставя петна. Проблема е, че един път го има, друг път не. На една бензиностанция е 8 и нещо лева, на друга е 15лв.

Аз съм заредил 3-4 спрея, ще стигнат до края на буболечковия сезон ?

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за буболечки по джама ползвам една българска зимна течност - яко смърди на спирт, но чисти хубаво. Маха дори накапано от дървета - например лепкавата гадост от върбите (борова смола не сваля). Зимата си карам с такава течност, а за лятото си имам едно шише в багажника. 

Освен, че е по 3лв. бутилката концентрат, другото й хубаво е че точно заради многото спирт отмива всякакви гадости останали в казанчето, по маркучите или в пръскалките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Logrus написа:

 

Освен, че е по 3лв. бутилката концентрат

 

За 3лв. концентрат съм готов да се обзаложа, че е с метанол. Нищо, че май го забраниха. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sauber написа:

 

За 3лв. концентрат съм готов да се обзаложа, че е с метанол. Нищо, че май го забраниха. 

Нямам идея, честно казано (ще погледна, че но стана любопитно), но чисти добре, а през зимата топи леда по стъклото без проблеми.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и да погледнеш, не знам дали ще стане ясно от етикета. Но Метанола е по-евтин за производство. За сметка на това парите му са хем токсични, хем канцерогенни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата ползвам от Жорката течност и няма грешка. Лятото сипвам QUIXY, която е някакъв концентрат и съм доволен. Шишето е 250 мл. с резервоарче/мярка отгоре. Доста добре чисти и мирише. Но има разни животни дето се размазват и няма чистене. Но в 95% от случаите се справя много добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Зимата наближава и е време да помислим за течност за чистачки. В големите вериги ми прави впечатление, че са вдигнали цените спрямо миналата година.

От къде мислите да купувате и каква течност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако видиш някъде течност, на която не е вдигната цената, означава едно от две неща:

1. Случайно останала наличност и търговец със странни разбирания за ценообразуване

2. Течност, която се води, че не е с метанол, ама всъщност си е :D

 

Цените е нормално да са вдигнати, предвид бясното потребление на дезинфектанти ерго етанол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената Жоре си ти е топ. С една туба става спокойно 8 литра прекрасна зимна течност за чистачки. Да не кажа, че си стават и 10 литра. Това си е за половин сезон, някои ще си карат и цял. В моя случай - Една седмица в София и едно отиване и връщане до Варна :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, sauber написа:

Цената Жоре си ти е топ. С една туба става спокойно 8 литра прекрасна зимна течност за чистачки. Да не кажа, че си стават и 10 литра. ....

 

 

Подкрепям мнението !

 

Благодарности на @JORDITO за поредната коректна и бърза доставка , въпреки ангажиментите му !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, sauber написа:

Цената Жоре си ти е топ. С една туба става спокойно 8 литра прекрасна зимна течност за чистачки. Да не кажа, че си стават и 10 литра. Това си е за половин сезон, някои ще си карат и цял. В моя случай - Една седмица в София и едно отиване и връщане до Варна :D

 

Много пръскаш, аз с 6 литра карам 2 зими

  • Объркан съм 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Izolini написа:

Много пръскаш, аз с 6 литра карам 2 зими

Явно си мие колата с течност за чистачки .. за целия летен сезон съм ползвал около 2 л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото е тотално друга бира. Лятото го минавам с една туба 4L.

Зимата извън града, ако е валяло, всеки престои от над 5 сек. зад кола е равно на пръскане. Някой път и повече от едно. От София до Варна опуквам едно казанче. А ако се падне да е валяло, след което да пече слънце...хем разтапя всичко, хем мръсния джам на фона на слънцето е непоносим, да не кажа опасен. А вечер пък като съм на фарове и се включат и пръскалките им, всичко свършва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си пръскам ежедневно джама по няколко пъти даже. Не знам, какъв ми е разхода - не съм обръщал внимание. Свършва - сипвам ново :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sauber написа:

А вечер пък като съм на фарове и се включат и пръскалките им, всичко свършва :)

Тук е зарито кучето - разхода на пръскалките за фаровете е феноменален. Аз нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.