Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качествена течност за чистачки


stronger1969

Recommended Posts

Благодарности на Жоро за мега експресната доставка :)  Благодарности и за това, че чисто нАучно ми обясни за съставки и прочие, хубаво е да се знаят някои неща :)

Вече нямам търпение да ми се отпуши носа, та да я помириша тая течност :)

 

VD3w9KG.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Течността е хубава, НО... Моето мнение е, че трябва да се разрежда ино към ино (1към1 вода и течност). Ако е по-концентрирана, например 2 части течност и 1 вода (както пробвах първоначално), започва да маже и да оставя...не знам как да го обясня, едно като бяла мръсотия по стъклото. Опуках едно казанче до Варна. Там си разредих 1 към 1, а не 2 към 1 както на отиване. На връщане беше шест. Няма силна миризма, прозореца го прави кристален.

Така или иначе 1към1 е за минус 23 (по спомен), което е меко казано достатъчно. С тия две туби май ще избутам до края на лятото :) Готиното е, че както ми каза и Jordito (а то си го пише и на опаковката), ако се разреди 1 към 10 си става супер лятна течност.

 

п.с. - Дайте идея какво да правя с чистачките. Някакви спойлерчета от къде да взема? Предните на Супърба имаха и беше супер. Сега съм с нормални чистачки, без такива екстри и след 160 кмч просто ги няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я разреждам наобратно 1:2 и съм много доволен. За чистачките - има комплект на Бош със спойлер на шофьорската.  Само спойлерчета не знам да се продават. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки сам си преценява колко да я разрежда. На мен няколко пъти ми се е случвало при външна температура около -10 градуса и извънградско шофиране, след пръскане да замръзне по стъклото. От тогава я разреждам за около -30 градуса и не съм имал такива проблеми. Говоря за други марки течности. От тази още не съм сипвал и не мога да дам мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Някой има ли впечатления от други зимни течности за чистачки? В момента ползвам течност от Jordito като на снимката по-горе, ама като пръсна 1 път, цялото купе замирисва на ракия.

Ако не знае човек, че трябва да мирише на ябълка, изобщо не го усеща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След забраната да се използва метанол, няма физически как да се премахне напълно миризмата на етил. Просто за 1 л. концентрат с метанол е необходимо 3 пъти по-малко количество метанол, отколкото етил. Колкото и есенция да се сложи и каквато и да е, при разреждане 2:1 за минус 30, ще усещаш миризма на алкохол. 

Затова и масово в момента се предлагат готови за употреба течности на минус 20. 

Пробвай с 1:1 разреждане. 

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм попадал на зимна течност, която да не мирише на алкохол. И не бих казал, че някоя ми е миришела повече или по-малко, а уж съм чувствителен на миризми и ако има какво да ме дразни - дразни ме.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също използвам течността на Wurth и не мирише на ракия.

От Метро вземам от време на време  течност на Nigrin. И тя не ми е миришела на алкохол.

Преди около 8-9 години съм използвал зимна течност Приста (беше в бяла туба, както са антифризите сега), която миришеше на лимон, но чистачките побеляваха, иначе чистеше.

Като опит мога да споделя, че всички течности които съм вземал от Кауфланд, Метро, бензиностанции и т.н. в пластмасови бутилки тип минерална вода - син цвят на течността и доста приятна цена - е няма такава смрад :)))

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Мотокс определено не мирише на алкохол. В ЕМК33 литъра преди месец беше 3.00 лева, а 5 литра, 12.50 лева. Концентрат за - 60. Аз я разреждам 1/1 с вода и не замръзва. Литъра всъщност е 940мл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Да поизтупам темата, че идва сезона отново.. :)

 

Няколко години ползвам Shell-ската зимна течност и съм супер доволен от нея. Не знам колко пари е на бензиностанцията, но предполагам не е евтина, аз си я взимах от приятел..

 

Тази година нямам много контакт човека, та ще пробвам Motul-ската, гледам че са пуснали 5л -20С за 12-15лв и поне са марка, та ще кажа как е.

 

Ако бях видял темата по-рано, щях да си взема Wurth-a ?

Редактирано от fr1nklyn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз също доста Шелска съм ползвал и си е ок. 4 литра е 16 лв.

Взех си две туби Motul преди месец. Не помня от къде, но онлайн я поръчах. Беше около 13лв. тубата, 5 литра. Лятната ми беше свършила в казанчето и исках направо зимна да сипя, а никъде по търговските обекти все още нямаше.

Просто забравих за Жоро, иначе пак от него щях да си взема.

Чисти ок, не усещам миризма в купето (нямам Горонабирус, поне тъй си мисля). Ок е, но бих си взел от Пачикото.

Първо защото е по-изгодно и второ, защото е произведено в България и то от "наш човек".

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.11.2020 г. at 18:48, sauber написа:

Чисти ок, не усещам миризма в купето (нямам Горонабирус, поне тъй си мисля)

 

:D:D :D

 

И аз не усещам миризма от Мотулската, така си е мисля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Днес ми свърши течността по околовръстното. Спрях на Шел. Вече имат два вида зимна течност. Едната е някаква си марка, другата е брандирана на Шел. 20лв. за 4 литра. Тия са луди. Може би покрай здравото потребление на спирт за дезинфектанти е поскъпнала суровината, знам ли. Ама не е нормално да е два пъти по-скъпа от V Power 100  :D

Препоръчвам или тая на Мотул или от на Жоро Пачикото. Топ качество на адекватна цена.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с на Жоро Пачикото от близо година вече - ми три коли само с тая течност се движат, даже на служебната Корола Версо на жена ми тъкмо си мислехме чистачките да и сменяме, почнахме междувременно да ползваме на Жоро Пачикото единия от еликситрите и чистачките живнаха, смяната отпадна.

 

Поздрави.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно трябва да се пробва въпросната Пачико. Иначе и аз съм доволен от тази на Мотул. Чисти добре, не мирише и не замръзва на все още студено стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз онзи ден се видях с Жорката точно по същата причина - налях последната течност, която имах останала и заредих нова туника :)

Барем 2 години карам с нея - също съм доволен от качествата ѝ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм доволен от зимната течност на @JORDITO.

Чисти страхотно и мирише приятно в пропорция за -30 градуса.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в лагера на зомбираните от течността на Жоро !

 

Чисти перфектно, ухае приятно, не замръзва !

 

Мерихме я с рефрактометър - не само че напълно кореспондира на посочените в етикета показатели, но дори ги надвишава ! 

 

Гласувам за нея с две ръце !!!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Свършиха запасите и тоя път се сетих на време за Жоро. Благодаря му отново за доставката и че е пич :)

 

20210623_123818.jpg

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какви насекоми те кацат. Аз като ги събера по магистралата, единственото, което ги маха е кисненете със специален препарат за насекоми (Шел или Мотип) + водоструйка. И пак понякога се случва със зор.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.