Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качествен дизел - от коя бензиностанция?


Recommended Posts

Здравейте, преди бях пуснал тема за добавките и след като препоръчахте BDC отидох да си купя. Продавачът ми разви теория, че AVIO дизелът, който досега зареждам бил боклук и най-добра била нафтата на GAZPROM и ROMPEТROL, защото според него не били от Лукойл... Какво е вашето мнение?

Редактирано от Steven K
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно ти е казал човека. Всичко що не е от Нефтохима в Бургас е по-добро. Аз лично от 4 години зареждам само на Ромпетрол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само дето е пропуснал да му каже че всички продават отвсякъде. Въпрос на партида и няколко стинки разлика на тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В потвърждение на написаното от Цецо:

На 21 май следобед се прибирах от Македония през Делчево. На границата посока Македония чакаха повече от 10 цистерни на Scorpio oil. Празни. Имат договори с четирите големи български вериги за доставка на горива. До колкото си спомням рафинерията в Македония е на Octa.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено Ром петрол и Газпром са с най високо качество. Не зависимо от къде доставят, с малки изключения. То е видно и от пробега и от работата на двигателя под товар.Дори вериги като Круиз, Интерспийд или Ивони имат по добри горива от ОМВ, Шел и Газта от Газпром е процентно повече пропан и е по чиста затова се усеща този различен вървеж от другите вериги. Нафтата пък на Ромпетрол е добра заради добавката която ползват.С други думи нищо общо с Лукойл въпроса е да намериш коректния търговец/бензиностанция.

Редактирано от sword
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 година сипвах само в ЕКО, авиодизел. Сега от 3 месеца - Ромпетрол - пробегът ми се качи с около 100 км.
Преди 1 месец се наложи и заредих на ОМВ Пловдив.
Не намирам осезаема разлика във вървежа и пробега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно заредих на Лики Моли нафта в гр.В Търново.Уж горивата им са с добавки на Лики Моли.....ще видим резултата след почти 1000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги от Пловдив, някой знае ли каква е цената на дизела на ГазПром на Кукленско шосе и на кръговото на Пазарджишко? Страницата на фуело.нет ми показва абсурдната цена от 2,15 лв/л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

За всички, които са от Пловдив мога да похваля една невзрачна бензиностанция с две колонки на кръст срещу завод Агрия на асеновградско шосе.

Един съсед ми я похвали! Купи си Голф 4 2005г и вече втори резервоар пълни. Аз преди месец реших да му де доверя и напълних резервоара 64л. на цена 2,09лв

Да ви кажа честно минах половин резервоар и повече с нея и съм много, много доволен! С нафтата на Газпром едва изминах 800км с тая ще измина повече и то чувствително повече!

Разбрах, че наскоро й направили проверка и се оказало, че нафтата при тях била най-добра...а е една невзрачна бензиностанцийка с едни счупени колонки.

Много хубаво ми върви колата с нея!

Редактирано от Ванко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.