Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за резерна гума?


Еркаму

Recommended Posts

Здравейте,

Наскоро си купих Октавия 3.

С изненада установих, че колата фабрично е без резервна гума. Вместо това отзад под кората има компресорче и някакъв флакон. Летните гуми са на 16 цолови ал. джанти. Отделно към колата имам 4 бр. 15 цолови стоманени джанти със зимни гуми.Не мога да разчитам на флакона и искам да се снабдя с резервна гума. Посъветвайте ме дали да си купя резервна такава или да ползвам една от зимните гуми?

Ако не дай си Боже се случи да ползвам резервната гума през лятото-проблем ли ще е колата да е с 3 бр 16 цолови джанти с летни гуми и 1 бр 15 цолова зимна гума...А през зимата ще е обратно:3 бр 15 цол зимни и 1 бр 16 цолова лятна....

 

Друг въпрос имам за болтовете на алуминиевите 16 цолови джанти...те могат ли да се ползват за 15 цоловите стоманени джанти...питам понеже при покупката на колата не ми бяха предоставени втори комплект болтове...на старата ми кола имах отделен комплект за алуминиевите джанти, които имат нещо като вградена шайба под главата на болта...

Благодаря ви предварително.

Редактирано от Еркаму
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Болтовете от алум. джанти 16 цола са съвместими с железните 15 цолови стоманени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Наскоро си купих Октавия 3.

С изненада установих, че колата фабрично е без резервна гума. Вместо това отзад под кората има компресорче и някакъв флакон. Летните гуми са на 16 цолови ал. джанти. Отделно към колата имам 4 бр. 15 цолови стоманени джанти със зимни гуми.Не мога да разчитам на флакона и искам да се снабдя с резервна гума. Посъветвайте ме дали да си купя резервна такава или да ползвам една от зимните гуми?

Ако не дай си Боже се случи да ползвам резервната гума през лятото-проблем ли ще е колата да е с 3 бр 16 цолови джанти с летни гуми и 1 бр 15 цолова зимна гума...А през зимата ще е обратно:3 бр 15 цол зимни и 1 бр 16 цолова лятна....

 

Друг въпрос имам за болтовете на алуминиевите 16 цолови джанти...те могат ли да се ползват за 15 цоловите стоманени джанти...питам понеже при покупката на колата не ми бяха предоставени втори комплект болтове...на старата ми кола имах отделен комплект за алуминиевите джанти, които имат нещо като вградена шайба под главата на болта...

Благодаря ви предварително.

Ако нещо се случи както казваш, можеш да сложиш зимната, само ако е съвместима по размер с летните. И то до най-близкия сервиз за да си оправиш спуканата. Аз лично не бих разчитал на флакона. Друго си е да имаш резервна гума. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не се вкарваш в допълнителни разходи и тъй като подозирам, че външния диаметър на 16-ките и 15-ките ти е съвместим (205/55/16 и 195/65/15 са ОК), не би било проблем да използваш едната от зимните за резервна през лятото, а зимата- обратно.

Ако нямах резервна гума, аз бих направил така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А под тази кора има ли пространство за резервна, което е запълнено с някаква преформована пяна, която държи спрей, компрес и прочие? Защото ако да, махаш пяната, взимаш някаква що годе читава гума и джанта и си имаш специална резервна.

 

Аз по принцип не разбирам концепцията "без резервна гума", ама последните 4-5 години е много модерна. Макар че повечето хора имат безплатна пътна помощ, я от търговеца подарена, я от каското. Трябва ли като думна гума да чакам СБА да се довлачат, па да ми товарят колата, па да търсим гумаджийница? Кел файда, че ми е безплатно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А под тази кора има ли пространство за резервна

Маркетинг, с цел, да накраш клиента да си вземе резервна гума и джанта от представителството, които се водят като допълнителен аксесоар. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А под тази кора има ли пространство за резервна, което е запълнено с някаква преформована пяна, която държи спрей, компрес и прочие? Защото ако да, махаш пяната, взимаш някаква що годе читава гума и джанта и си имаш специална резервна....

Под кората има кръгла ниша с някакво стиропорено легло разделена на няколко кутийки..една за компресора...една за флакона...това стиропореното се маха..и остава голяма кръгла ниша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си представя, че няма резервна гума. Ако колата е втора ръка, явно някой си е прибрал чисто новата джанта с гума. При мен си има нормална желязна джанта, отгоре с пяната, в която са разположени крика, ключа за отвиване на болтовете, малко шестограмче за отвиване на стопве, халогени и за друго не се сещам в пяната. Самата пяна се пристяга с една каишка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много коли без резервно гуми. Моята Октавия е същата. Просто маркетинг :) Стиропора си е направен с отделения за крик, компресор и пълнител и заема цялото място - не случайно. Който иска резервна гума - маха стиропора и слага гума на мястото. Но допълнително трябва да се вземе от малките стиропори, които се слагат в гумата, за да си намери място крика, а не да подрънква из багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много коли без резервно гуми. Моята Октавия е същата. Просто маркетинг :) Стиропора си е направен с отделения за крик, компресор и пълнител и заема цялото място - не случайно. Който иска резервна гума - маха стиропора и слага гума на мястото. Но допълнително трябва да се вземе от малките стиропори, които се слагат в гумата, за да си намери място крика, а не да подрънква из багажника.

Можеш ли да снимаш твоя стиропор с нещата в него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-5-0-57993600-1528038790_thumb.jpeg

 

Т’ва е моят - с уговорката, че карам Октавия 2 FL. Но е празен, защото си взех резервна гума 16”

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравейте отново,

Махнах пресования стиропор, който заемаше мястото на резервната гума. Сложих една от металните джанти със зимните гуми. Пасна идеално, но сега трябва да си намеря комплекта който се слага в джантата -крик, ключ...и не знам още какво...Дайте ми съвет- къде да го търся...този комплект за фабиа например съвместим ли е с октавията? В смисъл ключа за гумите ще стане ли за болтовете на октавията...крикът ще може ли да вдигне октавията?

Благодаря.

Редактирано от Еркаму
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Махнах пресования стиропор, който заемаше мястото на резервната гума. Сложих една от металните джанти със зимните гуми. Пасна идеално, но сега трябва да си намеря комплекта който се слага в джантата -крик, ключ...и не знам още какво...Дайте ми съвет- къде да го търся...този комплект за фабиа например съвместим ли е с октавията? В смисъл ключа за гумите ще стане ли за болтовете на октавията...крикът ще може ли да вдигне октавията?

Благодаря.

Всяка морга за VAG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,

Този комплект от Ауди

https://charkolqk.com/Комплект_крик_Ауди_А3?search=Крик

 

Дали ще стане за Окт3. Ключа за болтовете дали има същия размер?

 

Същия въпрос имам и за този комплект от Фолксваген Бора.

https://charkolqk.com/Оригинален_комплект_крик_за_Фолксваген_Бора,Голф_4?search=Крик&page=3

 

Нямам идея за размера на болтовете при двете коли...

Редактирано от Еркаму
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Този комплект от Ауди

https://charkolqk.com/Комплект_крик_Ауди_А3?search=Крик

 

Дали ще стане за Окт3. Ключа за болтовете дали има същия размер?

 

Същия въпрос имам и за този комплект от Фолксваген Бора.

https://charkolqk.com/Оригинален_комплект_крик_за_Фолксваген_Бора,Голф_4?search=Крик&page=3

 

Нямам идея за размера на болтовете при двете коли...

Би трябвало и двата да станат,пробвай

на място и взимай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркетинг, с цел, да накраш клиента да си вземе резервна гума и джанта от представителството, които се водят като допълнителен аксесоар. Поздрави! :)

 

Като купих моята кола,  пълноразмерната резервна гума беше 0 лв. Само трябваше да се заяви. 200 кинта беше доплащането ако искаш алуминиева джанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.