Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Hypermiling със Шкода Октавия 1


Recommended Posts

И в Англия продават/тачат Шкодите - тази е на повече от 432,000... МИЛИ :) (695,000 km), 90кс TDI и експериментират дали могат да отидат до Нюрбургринг, да врътнат обиколка и да се върнат с 1 резервоар

 

 

 

 

 А ако бяха тръгнали с 4х4 и неговия по-голям с повече от 5 литра резервоар....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Dereal" - Лично моя рекорд, с "Octavia 1 Combi", 1999 година, 1.9TDI, 110 конски сили, с неработещо Турбо, съм изминавал 1520 километра с един резервоар, напълнен до преливане (60 литра), в България, с Българска нафта от "Лук Ойл" - най-евтината, без никакви други добавки или каквито и да е промени по автомобила, като имаше поне 50 километра общ пробег в три града, втори пасажер през цялото време, по-малко магистрали от сега и прилично багаж. Мога да повторя рекорда за някой невярващ, но освен горивото ще трябва и още доста да почерпи ;)

 

Тоест - ако Англичаните не успеят, просто да ми се обадят ;)

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Карах известно време едно HDI с изключено турбо, знам за какво става дума. Мизерия като динамика, но чудеса откъм икономия. Ама мизерия като динамика. Така че хич не искам повтаряне на преживяването ;)

 

А ето и колко коня е колата в действителност - https://www.youtube.com/watch?v=DZQ969a-IQ8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Смятайте го кой както може ?

 

https://m.fakti.bg/avto/409483-stara-octavia-izmina-40-km-s-edin-litar-nafta

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Алекси Георгиев " - Напълно е възможно ако Пътя е с 1-2% наклон по посока на движението и/или Автомобила е олекотен принудително..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не казвам нищо. Простата математика казва, че този "милионник" дава разход 2.5/100

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.