Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ръчната


georgemilev

Recommended Posts

Привет на всички!

 

Вчера докато си карах ми замириса на изгоряло?! и ми направи впечатление, че колата нямаше тяга. Слизам, и гледам, че от задна дясна гума излиза малко пушек - по-конкреетно от накладката. Вдигахме я на крик и се вижда, че когато вдигна ръчната и после я върна палчето, не се връща докрая - остават му някви мм. Наскоро е сменено жилото точно за това колело. Не знам дали това е фактор. Колата е Fabia RS 2007.

 

Някой срещал ли е подобен проблем? Ако да - с какво мога да започна?

Благодаря на включилите се !

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега същия проблем имах с моята. Внос от Германия, задържаше и като се върне палчето няма проблеми, но като я дръпнеш всичко се повтаря. Проблема идва не от жилото, а от самия механизъм, който влиза в спирачния апарат. Дефакто се пада под палеца където се захваща жилото. Та под него има гумен тампон, който при мен се беше скъсал и навътре беше яко ръжда. Това което направих беше да махнем палеца, с тънка отверка да махна ръждата след което напръскахме с WD40. За момента работи добре, но най вероятно поради това че го няма маншона, а и ръждата си е почнала навътре ще се появи нанова проблема, но...ще видим как ще е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Благодаря за включването. В сервизът в който се е поддържала колата, която купих казаха, че са го сменили въпросния тампон. Днес пак го смазахме и от тук натам ще раздвижвам само, пък каквото стане :)

Темата е за ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.