Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ПОМОЩ! Заключена кола


gemballa

Recommended Posts

Здравейте, стана голяма простотия, отворих багажника метнах чантата с ключовете вътре, затворих багажника и колата се заключи. С безключово отключване и палене е.

Моля за инфо как да постъпя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре отиваш в лизинговата компания за втория ключ. Или чупиш малкото стъкло на задната врата, па как ще се оправяш после, не е за обсъждане в нета ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си отворил само капака , нормално е ... утре за втория ключ , пък после може да си направиш един секрет (под капачката на предна лява дръжка има патрон).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С "безключовите" ключове не знам как е, но при мен, като отключа само багажника и го хлопна после, се заключва сама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си отворил само капака , нормално е ... утре за втория ключ , пък после може да си направиш един секрет (под капачката на предна лява дръжка има патрон).

Не е нормално, говорих с дилъра...

Инак това за резервният ключ е идея, благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато е с безключово откл. залк. и палене не трябва да се заключва щом ключа е в колата. Интересно е защо се е случило, дали ключът е дефектирал или нещо друго и дали може да се случи ако му е много слаба батерията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато отваряш само багажника кола симостава заключена и като го затвориш имтой се заключва. Предполагам не се е отворил от бутона?

И на мен ми се е случвало, хвърлих си раницата в багажника и го затворих с ключовете. Но после си се отвори от бутона, но багажника беше електрически.

Редактирано от Milen Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално четох в ръководството за Кесси - пише, че когато колата е заключена и отвориш багажника, ако оставиш ключа и затвориш капака, той остава отключен определено време, след което се заключва. Тествах го, като си отворих прозорец, за да не се прецакам - нъцки, направо се заключва. В ЕТ ме предупредиха, че често им търсят втория ключ на лизинговите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги отваряте тези багажници на заключена кола.Не че ме ивтересува.

С копче
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мразя копчета.Хах.Безключовото бачка ли на задната врата? Да не са копирали плажната екстра .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като взимах колата специално ме предупредиха, че ако отворя само багажника чрез дистанционното и си оставя ключа вътре, ще го заключа при затварянето и трябва да търся резервен ключ. Не знам дали е дефект или е нормално. И моята е с безключово запалване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш ключар, махаш капачката на шофьорската врата и ти отваря колата както се отваря всеки стар автомобил. След това с ключа вече си знаеш  :sorry:

 

Примерно това: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахъм. Точно така и се краде колата. Защото механичния ключ деактивира и фабричната аларма. Т.е. даже и с тривиална меча лапа са вътре и си работят на тихо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не! Отключване и отваряне само на шоф врата! задейства таймер (по подразбиране 30 сек., с вагкома можеш да смениш или зададеш 0) след който се включва алармата. А самата аларма се изключва, след като дадеш на контакт чрез имобилайзера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност няма никакво значение. Човека иска да отвори колата и да си вземе ключа. За целта му трябва просто ключар на място. Дали ще или няма да се включи алармата е без значени след като си е взел ключа и може да я включи и/или изключи ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не! Отключване и отваряне само на шоф врата! задейства таймер (по подразбиране 30 сек., с вагкома можеш да смениш или зададеш 0) след който се включва алармата. А самата аларма се изключва, след като дадеш на контакт чрез имобилайзера.

 

Незнам как е на Ф3, но на О2 и С2 по дефоулт механично отваряне с ключа изключва и алармата. Може да се прекодира на ВАГ-а, факт. Повечето хора обаче не го знаят и много коли така си отидоха - меча лапа и байпас на мобилайзера от китайците за 200лв.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ще тръгне да краде Фабиа  :dance:

Инак, проблема смятам да го реша като си направя резервен ключ (само перото).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инак, проблема смятам да го реша като си направя резервен ключ (само перото).

Това е най-разумното. Въпреки, че на кола с KESSY да вадиш ключа от джоба ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че когато ключа е вътре не трябва да се заключва, кво се бъгна, незнам...

За багажника важи следното правило:

If the key with which the vehicle was locked remains in the luggage compart-

ment, the boot lid is released (partially opened). The turn signal lights flash

four times as an indication that the vehicle has been unlocked again. The lug-

gage compartment lid remains released(partially open). The other doors remain locked.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Това е най-разумното. Въпреки, че на кола с KESSY да вадиш ключа от джоба ...

 

Ключа ще стои в къщи, ще се ползва само ако се заключи колата с ключа вътре. 

Колата е лизингова и имам само 1 ключ, другият е при лизинговата фирма.

 

 

 

За багажника важи следното правило:

If the key with which the vehicle was locked remains in the luggage compart-

ment, the boot lid is released (partially opened). The turn signal lights flash

four times as an indication that the vehicle has been unlocked again. The lug-

gage compartment lid remains released(partially open). The other doors remain locked. 

 

Колата беше заключена безключово. Връщам се към колата, отварям безключово само багажника, мятам раницата с ключа вътре, затварям багажника и той се заключва, съответно и вратите са заключени. Това което е написано не описва моя случай.

Редактирано от gemballa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, нали колата може да се отключи безключово когато ключът е в близост до колата. Защо не могат да се отключат вратите в този случай?

Може и да бъркам нещо, не съм се интересувал с подробности как точно работи.

Представям си го, че ключът си седи в джоба, раницата, чантата и т.н., приближавам се до колата, тя разпознава ключа дистанционно и отключва вратите.

Ако наистина работи така, значи не би трябвало да е проблем да се отключат вратите без ключ (той все пак е в обсега на колата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има външни датчици в б колоните и задния капак за външното отключване. Дори и на Ф1 дистанционното не може да заключва/отключва ако колата е на контакт. Предполагам, че вътршния датчик разпознава ключа и блокира сигналите от външните или сигнала не стига до вътрешния, а външните не улавят сигнал от купето. Защото за О3 кесито не заключва при забравен ключ, но само отпред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.