Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прахосмукачка за кола


Recommended Posts

Здравейте, търся да си закупя надежна прахосмукачка за колата, че често се случва да се разсипе нещо вътре и не мога да я водя на автомивка всеки ден или през ден.. и си търся прахосмукачка. която ще може да ми помогне в такива случай.. :tongue_1:  Можеше ли да ми препоръчате някоя, която ползвате или ваш приятел има и е останал доволен?! Бюджет в рамките на 50-60лв..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех една от Lidl, ама сега не е седмицата на прахосмукачките :D Иначе, не е лоша, дърпа добре и има маркуч с който да стигаш до по тесни места. Имай го предвид, като си търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам тази: 

https://www.eurotools.bg/автопрахосмукачка-black-decker-nv1210av-12-v 

 

АВТОПРАХОСМУКАЧКА BLACK&DECKER NV1210AV 12 V

 

Няма нищо общо с лидълските и кауфландските, а и цената е с всички накрайници - 59 лв

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прахосмукачката в колата ли трябва да седи винаги? Ако да, не мога да помогна с мнение. Аз не мисля, че "авто" прахосмукачките стават за нещо.

Ако не, личният ми съвет е да дублираш бюджета и да вземеш малкият Керхер. Може да се ползва за 5000 неща, включае и мокро. Компактен е за гараж и прочие. Но пак казвам, важи само ако няма да седи винаги в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да споделя моя лош опит с евтините "авто" прахосмукачки. Взех преди време една такава от Практикер, като преди това бях гледал някакви клипчета в youtube, където демонстрираха как работи и реших, че ще става. Та още на 5-тата минута й се скъса филтърът от някакви камъчета, които имаше по пода на колата и съответно прахосмукачката се превърна прахоразпръсквачка. :) Филтърът й е някакъв странен, който не успях да намеря от къде да закупя, за да го подменя. Та това беше моят опит, който затвърди небезизвестното твърдение, че понякога евтиното излиза доста скъпо. Сега честно казано ползвам прахосмукачките на автомивката за самообслужване, където си мия колата. За 50 стотинки или левче успявам да прахоизсмуча всички камъчета и други боклуци от пода на Йетито. :)

 

P.S.: Иначе за работещ линк към прахосмукачката, предложена от колегата JORDITO, може да пробвате този линк.

Редактирано от Мonster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз хвърлям от втория етаж един удължител 20м и си свалям прахосмукачката от вкъщи. Не виждам смисъл да се наливат пари в боклици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз хвърлям от втория етаж един удължител 20м и си свалям прахосмукачката от вкъщи. Не виждам смисъл да се наливат пари в боклици.

Хахахаха ти ме уби!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързите отговори. Купих си същата като на едно приятелче https://4sales.bg/prakhosmukachka-za-kola-za-mokro-i-sukho-chistene-1813и днес нямах търпение да я изпробвам и е чудесна.. Определено си заслужават парите! Мисля да пропусна хвърлянето на удължители и т.н :D Благодаря за споделения опит! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз хвърлям от втория етаж един удължител 20м и си свалям прахосмукачката от вкъщи. Не виждам смисъл да се наливат пари в боклици.

И аз така, но от 3тия. Поздрави! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така, но от 3тия. Поздрави! :D

Май вече съжалявам, че дадох пари за прахосмукачка, а не за удължител.. хахаххаа 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Аз имам една най-елементарна прахосмукачка на 220V, която беше само за "Octavia"-та, като сега стана за "Superb"-а. Също правех номера с разклонителя от балкона дълги години, в моя случай от 4-тия етаж. Просто на автомовка вътрешно няма как да ми пипат автомобила. Да ми блъскат по пластмасите с накрайника на маркуча. Хайде, нЕма нужда. Да си блъска и да си надира неговия автомобил. На последък гледам да използвам ток от един частен гараж, в който така или иначе паркирам почти ежедневно, защото е мнооого по-бързо, от колко схемата от 4-тия етаж. С прахосмукачките на самообслужване подивявам, защото дебелия и винаги ужасно мръсен маркуч, се допира до вътрешността на "Skoda"-та, защото поне аз не съм намерил начин, маркуча да идва винаги отвън, на всяка една врата. Просто са къси и се налага да влязат през някоя варата и от там нататък да се местят между седалките, което ме побърква. За удобството на специализираните автомобилни прахосмукачки не вярвам да има две мнения. Мой Приятел ме посъветва да взема на "Black & Decker" някакъв модел (не го помня) като било важно батерията му да е с максимално повече "V". Мисля, че най-мощният модел е с 18V или 19V. С 12V и 14V не смучели стабилно. А реално има значение и кое, колко и за кой е мръсно. За някои може и трева да никне и да е ОК, за мен обаче след 5-тото камъче или 20-тата прашинка, нещата отиват към Мента, Глог и Валериан :) Най-силният акумулаторен модел на "Black & Decker" издържал най-много 15 минути. Което може би е добре само за ежедневната поддържа. Регулярните основни почиствания обаче при мен поне продължават доста над 15 минути. Какво да се прави, не всяка Болест си има точно наименование..

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз хвърлям от втория етаж един удължител 20м и си свалям прахосмукачката от вкъщи. Не виждам смисъл да се наливат пари в боклици.

И аз съм от втория етаж :P с оранжев удължител ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати - 2-ри, 3-ти, 4-ти - очакваме колегата от 5-тия етаж  :tongue_1: Е, аз опъвам червения кабел през терасата - кеф ми от коридира, кеф ми от хола (партер) и тъй.
Според мен тези прахо(менте)смукачки за кола са само за да си почистиш трохите от фафлата като паднат на седалката.
За мокета си трябва мощна машина, иначе винаги остава боклук - варианта с автомивката ми се вижда най-удачен. За 1 лев не остава и прашинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... С прахосмукачките на самообслужване подивявам, защото дебелия и винаги ужасно мръсен маркуч, се допира до вътрешността на "Skoda"-та, защото поне аз не съм намерил начин, маркуча да идва винаги отвън, на всяка една врата. Просто са къси и се налага да влязат през някоя варата и от там нататък да се местят между седалките, което ме побърква. ...

 

Аз обикновено спирам централно на колонката и за 50 ст. изсмуквам с десния маркуч десните врати и за още 50 ст. с левия маркуч левите врати. Ако не е удобно да се спира централно бих пробвал да спра първо от едната страна за почистване и после да преместя колата за от другата страна. Прахосмукачката за самообслужване я ползвам само за пода на колата, тъй като и аз не бих искал да я допирам до която и да е част от интериора. :) В случай че за седалките се налага прахосмукачка, някоя от тези евтините от Практикер/Лидъл/Кауфланд вероятно би свършила работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз останах доста доволен от прахосмукачката.. може би вие не сте попаднали на качествени.. не знам за мен си чисти идеалка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази, която бях купил аз, беше 2.5 пъти по-евтина от тази, която ти си взел. Това вероятно обяснява разликата в качеството. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Мonster" - Става и така по средата, но поне където ходя аз ще ми направят забележка, че съм спрял така.. Пък и Обичам повече време да си играя.. Ха-ха-ха..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия, малките, са за бързо почистване точно на трохи от Фафли и солети :) Особено, ако имаш един, двама "гризачи" на задната седалка. За по обстойно почистване си трябва сериозен вакуум. Така че, за мен не си струва някаква сериозна инвестиция в такава смукачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прахосмукачки за коли,са пари хвърлени на вятъра или сме пре е`ни.


 


Напр. от тука 


 


https://vysavace.heureka.cz/f:q:vysava%C4%8D%20do%20auta/?gclid=EAIaIQobChMIz5qexeSU2wIVwcmyCh3V6AxrEAAYASAAEgIodvD_BwE


 


да избереме тази 


TFY  МА-С 003 


 


https://vysavace.heureka.cz/tfy-ma-c-003/recenze/#utm_source=duelist.cz&utm_medium=affiliate&utm_campaign=21822&utm_content=Text%20link


 


 с Мощност: 120 В;само за 37 лв.


 


Като зареда колата с гориво,спирам на колонка с професионална прахосмукачка.


На всяка бензиностанция ги има.


 


За 5-10 крони/030-0.60 st./, 5-10 мин.колата е готова.


 


Нещо,ако пропусна,използвам тази


 


https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_MarketingDocument/deu/81/43/Asset_1778143.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Трябва ясно да се разграничи какво ще се почиства с авто-прахосмукачката. Поне при мен, в 99% от времето, замърсяванията са само от прах и ситни песъчинки. Смисъл ако има нещо разлято или залепнало или някакви "канари" по 5-10 милиметра, тогава си трябва най-малкото прахосмукачка на 220V. Авто-прахосмукачката е удачно решение за профилактичните почиствания. При инцидентно зацапване - разклонителя пред блока :) Ха-ха-ха..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Съгласен съм с tuningmania, за бързи почиствания като пясък, прах и други боклуци ползвам този модел:

 

https://www.blackanddecker.co.uk/products/car-care/car-hand-vacs/12v-dc-dustbuster-flexi-car-vacuum/pd1200av

 

Работи добре и има мощност. За по-сериозно почистване карам колата на веднъж на сезон на пране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Виждам че колегата  е намерил решение вече.

Въпреки това  ще споделя личен опит и надявам се да съм полезен.

Ще  започна  малко по назад :)  - от бюджета , добре  е всеки да  прецени колко  често и как ще ползва  този  уреди на  база на  отговорите да прецени какъв  бюджет е  готов да отдели. Също така  е  важно как се ползва колата и има ли възможност да  се  "пази" .

Моето лично мнение  е следното - трудно да почистим колата  така  добре, както  се прави на  добрите  автомивки. За жалост има  много такива, където само мърлят както е отбелязал един колега.

За комплексно почистване според  мен е  добре  да се намери място, където предлагат добър  баланс между цена и качество и на определен период да се  ползва комплексна  услуга.

Що се отнася  до поддържането на  колата в  "приличен" вид - аз  си взех прахосмукачка от БОШ .  Може би е  по-скъпа от повечето предлагани в  този клас, и макар че не е  проектирана за  автопрахосмукачка , модела  е именно с  такива  размери,но доста по мощна.

Буквално преди няколко дни открих мокета на пътника отпред  мокър мокър  мокър ..., все още  не съм сигурен каква  е причината ( свалих кората под  чистачките  и почистих насъбралите се листа и кал и се надявам да  е решен проблема) . Та се  наложи да  приложа основно мокро почистване. Доста вода  имаше  , но прахосмукачаката се  справи чудесно . Получи се почти  изпитане на  мокета ... непланирано.

Споделям линк към  модела, но добре е да се  знае,че  освен  относително високата  цена трябва да се  добави и батерия и зарядно. Аз ги имам от друг инструмент и това беше една  от причините да  се спра на тази прахосмукачка. Определено върши много добра  работа. Но все пак не може да се  сравнява  с професионаната техника, която имат на автомивките. Но като вариант з аколата и за някакви ремонтни дейности у дома препоръчвам.

Ето и линка  ( не е  реклама :) )

https://profesionalnatehnika-bg.com/bg/новоакумулаторна-прахосмукачка-bosch-gas-18v-1-professional-solo

 

Надявам се  да съм полезен със мнението.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Прахосмукачка като DYSON V11 Absolute ще свърши работа. Дали обаче си заслужава инвестицията. Моя опит показва че работещо що годе решение е нещо от сорта на  стар и голям кабелен Бош (или друга марка, но  с мно...ого милибара вакуум) , за без пари вече щото отдавна се е изплатил + накрайниците за автомобил на Керхер. Пясък все пак остава в мокета, дори след старателно чегъртана. Иначе една най-обикновена метла върши чудеса със стелките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
На 2.06.2020 г. at 21:27, А4и написа:

Прахосмукачка като DYSON V11 Absolute ще свърши работа. Дали обаче си заслужава инвестицията. Моя опит показва че работещо що годе решение е нещо от сорта на  стар и голям кабелен Бош (или друга марка, но  с мно...ого милибара вакуум) , за без пари вече щото отдавна се е изплатил + накрайниците за автомобил на Керхер. Пясък все пак остава в мокета, дори след старателно чегъртана. Иначе една най-обикновена метла върши чудеса със стелките.

И аз съм с Дайсън, само че Animal. Досега два пъти съм чистил колата с нея и върши перфектна работа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.