Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стелки неоригинални - какви?


Recommended Posts

Здравейте, търся си неоригинални стелки и въпросите ми са принципни:

 

1. Купували ли сте от сайта www.stelki.bg и наред ли е всичко?

 

2. Имате ли опит/мнение конкретно за стелки произведени в Полша марка REZAW?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм купувал от от този сайт гумени стелки преди 6г. за друга марка кола. Не миришеха, паснаха точно на шиповете. В момента се вижда леко изтъркано, но не скъсано там където ми стои десният крак. Доволен съм, според мен си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от интерес да попитам - Защо искаш НЕ оригинални стелки? Така пусната темата изглежда, че едва ли не държиш задължително да НЕ са оригинални?

 

 

Аз имам на Петекс. Много съм доволен от тях.

 

Много хора около мен имат, доволни са също. В общи линии май е най-качествената афтър маркет марка за стелки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отговорилите така бързо дотук! За Петекс не знаех. А сега видях и че имат точно каквито търся (но от друг сайт - авто.бим.бг - оттам съм пазарувал и нямам притеснения).

 

На въпроса горе - да, питам за НЕоригинални, защото за оригиналните ми поискаха безумна цена (не става дума за Шкода, съответно не за ЕТ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса горе - да, питам за НЕоригинални, защото за оригиналните ми поискаха безумна цена (не става дума за Шкода, съответно не за ЕТ).

 

Ясно! :) Защото когато купувах за Октавията, оригинални комплект бяха към 55 лв., което е същата цена като с афтърмаркетите. Качеството естествено е съвсем различно (доста по-високо). Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех една гумена стелка за багажника от там и съм доволен. Беше си точно за модела и гумата не миришеше, а и ако имаш път магазина им е до басейна в Дианабад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди над година купувах от тук https://stelkite.com/?gclid=Cj0KCQjwre_XBRDVARIsAPf7zZiwumE3N-ZADs1pHu6uN8jIbUvbU0H4ZyhWVn1g6CVuF88thKidfi4aAi5XEALw_wcB

 

Стелките са по точен размер, имаха зимни и летни, гумената за багажника също е точна. Не миришат на нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качествените са Petex,RezawPlast ,Geyer&Hosaja(те правят оригиналните) и Rignum.Продават се главно от Stelkite.com(Autopro),Stelki.bg и Avtobim.Kато се купува се гледа къде са най-евтини от даден модел,защото си правят разни "намаления".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет аз също съм пред таква дилема. На Ф2 пробвах гумените чешки Polgum и бих казал никой да не прибягва до тях - ужасна миризма с месеци, още един минус в момента пластмаса е корава и се нацепиха на около 6 месеца. 

Аз лично за момента не съм си взел оригинални(леген) от ЕТ понеже за Ф2 ми се струва прекалено нисък борда, много мисля дали да не пробвам някакви турски Peflex. Някой да ги е тествал?

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет аз също съм пред таква дилема. На Ф2 пробвах гумените чешки Polgum и бих казал никой да не прибягва до тях - ужасна миризма с месеци, още един минус в момента пластмаса е корава и се нацепиха на около 6 месеца. 

 

Аз лично за момента не съм си взел оригинални(леген) от ЕТ понеже за Ф2 ми се струва прекалено нисък борда, много мисля дали да не пробвам някакви турски Peflex. Някой да ги е тествал?

 

Поздрави! :)

Аз си взех за моята Ф2 комплект стелки Petex (2 предни и 2 задни), които са гумени, но определено качеството е много добро. Вече около половин година няма никакви признаци за захабяване или втвърдяване на гумата. Като размер паснаха точно, включително с пластмасовите щипки за закрепване към мокета. Като цена заедно с доставката ми излязоха 50 лв., докато за оригинални в ЕТ ми искаха над 70. Според мен са добър вариант, макар и малко по-скъп от масовите неоригинални стелки на пазара и същевременно в сравнимо с оригинала качество. Въпреки че бордът им наистина не е много висок, не съм имал проблеми с вода, включително зимата.Оригинална стелка от ЕТ си взех само за издадената част (тип тунел - т.е. там, където би трябвало да са краката на пасажер, седящ на средната част от задната седалка) между двете задни стелки, но тя беше 10 лв. и си заслужаваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти е супер спешно, автобим правят много изгодни намаления на черния петък.доста е далеч до края на ноември.аз от там си взех гумени за О2 на Петекс и бяха намалени от 60 на 40 лв или нещо такова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 за Петекс от авто.бим. Единствения минус е, че задните са малко по-къси от оригиналните текстилни, поне за Суперб1. Не обикалят въздуховодите отстрани, а спират пред тях. Качеството е добро, гумата е еластична, не миришат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Практикер някакви универсални гумени взех за 16-18 лв комплекта, като евтин вариант са екстра. Модела е на квадратчета като мрежа, предвидено е предните отпред да се изрязват с по няколко контура от двете страни, но аз не ги рязах и те си "улежаха" на местата бързо. Пък и ако лявата се повреди ще може да се размени с дясната преди да се е скъсала. Досега ги сменях все заради едната предна. Не миришат. Като за Фабия са о.к.

Универсални текстилни не стават, повече от година не издържат и все се завъртат или пързалят по пода, опита е с поне 10 различни модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За стелки,кое е добро  мокетни или гумирани ?

Все от някъде ще влезе вода и после влага
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предната кола 6 години само с гумени я карах. Свалям внимателно и изтръсквам боклуците и евентуално вода. Текстилните уж по комфортни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За стелки,кое е добро  мокетни или гумирани ?

Все от някъде ще влезе вода и после влага

 

 

Зависи...

Мокетните сделки създават повече комфорт и изглежда по...луксозно ако щеш. Стъпваш на по-меко, по уютно е някак си. От друга страна са "pain in the ass", защото се цапат от нищо и са по-трудни за поддръжка. Също така при равни други условия, ще изкарат половината на гумените. Гумените не изглеждат толкова добре, но и посред зима ги удряш с пароструйката, "изсъхват" за 2 мин и са готови за слагане в колата. Мокетните и на здрав пек им трябва поне 30 минути, за да са наистина сухи. Освен това се чистят наистина трудно. Когато минавам моите с пароструйка, на стелка мога и по 5 мин. да откарам, ще продължава да излиза мизерия от тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам и аз мойте 5 стинки по темата.

Колата дойде с оригинални мокетни, понеже беше зима веднага купих и оригинални гумени. Колата е на 90 000, като мокетните имат съвсем малко износване на шофьорската при педалите, а гумената се е позагладила малко. Другите естествено не са мръднали. Да вметна, че обикновено съм с официални обувки, които доста повече износват стелките, от колкото маратонки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите мокетни от втората седмица , та до днес си седят като нови , а неоригиналните гумени са ми екстра - един парцал и са като нови и най-важно - няма прах ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,но като погледна тука и вие

 

https://www.skoda-dily.cz/katalog/fabia/nahradni-dily/prislusenstvi/gumove-a-textilni-koberce-770.html

 

Мокетните при тях са textilní , гумени--Gumové.

Първите са за лятно време----ideální pro použití v letním období,,вторите за зимно време--- ideální pro použití v zimním období,

 

p,s

 

Иначе при мене проблема е решен,

Върху мокета ,слагам 2 мм гума,копнати от старата ми работа,навити на рула.
Верно, правех на шивач,мера,кроя и режа,но съм доволен
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колата е на 90 000, като мокетните имат съвсем малко износване на шофьорската при педалите, а гумената се е позагладила малко. Другите естествено не са мръднали. Да вметна, че обикновено съм с официални обувки, които доста повече износват стелките, от колкото маратонки.

 щот си с ДСГ. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стелките вече втора седмица в употреба. Още веднъж голямо мерси за всички колеги тук, които ме насочиха към марката Петекс! Паснаха идеално, включително закопчаването на предните стелки, също няма абсолютно никакъв мирис. Да видим сега колко ще издържат.

 

В авто.бим.бг ги имаше с 20% отстъпка, много добра цена.

 

По-общо - лично предпочитам гумени стелки, заради по-лесната поддръжка и това, че зимата и при мокрене няма проблем с проникнато мокро, което държи влага и усещане за спарен въздух в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щот си с ДСГ. :hello:

Сигурно. А и по София доста често спирам с левия крак, за да не си отлепям десния от педала.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз в края на миналата седмица си взех за Фабията от автобим, но Rezaw-Plast, сториха ми се с по-добър борд (3см) от Petex-a. Паснаха добре, нямат гадната миризма, за сега са добре. Ще видим с влагата по натам как ще е. И аз хванах намалението :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.