Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Skoda Roomster 1.6 2006-2009 г. или Toyota Corolla Verso 1.8 2006-2009 г.


extremista

Recommended Posts

Здравейте, понеже семейството се увеличи се налага и колата да се смени. След четене из нета се спрях на тези два автомобила. Първоначално в списъка бяха и Mazda 5 и Opel Zafira, но те отпаднаха като варянт (според мен Шкодата и Тойотата са по-добрия варянт). Пак след четене и събеседване с приятели, познати и колеги се спрях на бензинов двигател като по-евтин за поддръжка(разхода за гориво не ми е фактор). Това което търся от автомобила е надежност и безопасност, както се казва качваш се и караш. На година ще се минават 10-20к км., като половината е извънградско и по магистрала карам с 100-120км/час. Дали ще е малко шумен автомобила или возията ще е твърда или мека не ме интересува. Искам да е здрав и надежден автомобил. Та преди да пристъпя при огледи на коли какво ви е мнението за Roomster-a в посочените в заглавието години, покрива ли моите критерий? И ако имате впечатления за Toyota-та споделете ги и тях.

Редактирано от extremista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запиши се във форума на тойота. Защо питаш тука?

Редактирано от skauta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запиши се във форума на тойота. Защо питаш тука?

И там следя форума колега, питам и тук защото съм останал с впечатлението че има доста знаещи, кадърни и обективни колеги които могат да имат информация кото да ми е от помощ. Пък и конкретно съм посочил модел на Шкода и мисля, че съм на правилното място. Та ако имате опит с конкретни модел Skoda Roomster 1.6 16 V 105 к.с., моля споделете го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При все че сме форум на Шкода, Королата е друг клас автомобил.

Така е колега, форума е на Шкода и конкретно питам за модел на марката, пък и нищо не пречи ако имаш впечатления за двата модела да ги споделиш. Всечко ще ми е от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че сравняваш два различни класа коли. Румстера си е баничарка, Королата е семейна кола. По скоро бих сравнявал Корола с Октавия.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че си го отхвърлил като вариянт, аз бих дал глас за зафирата. Просторен автомобил, какъвто явно търсиш. Здраво окачване и като цяло с рядко се срещат проблеми. 1,9 дизеловите са здрави доста, ако искаш бензин - 1,8 140 к.с. е добър, добре понася и газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, и все пак нещо по конкретно за Roomster-а някой ще може ли да каже, като разходи за поддръжка, здравина на двигателя, купето, ходовата част, електрическата система?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега,

Имам точно такава шкода от 4 месеца. Много съм доволен от колата. Имам 2 деца ученички и куче. Колата е супер практична, има достатъчно мощност за целите, за които ще я използваш. Това е най-подходящия бензинов двигател, защото колата е по-тежка от фабията и по-малките според мен са слабички за това купе.

Моята е с автоматична скоростна кутия и на газ. Версо съм го карал като служебна кола, но беше дизел. Също съм с добри впечатления. Тойотата вози доста по-твърдо (некомфортно).

Шкодата е по-малка като габарити, но отвътре е много просторна. Румстъра е и доста по-маневрен.

Като цяло шкодата е по-подходяща за градско шофиране, а тойотата - за дълги преходи.

Надявам се да съм бил полезен :)

Поздрави! 

Редактирано от Веселин Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега,

Имам точно такава шкода от 4 месеца. Много съм доволен от колата. Имам 2 деца ученички и куче. Колата е супер практична, има достатъчно мощност за целите, за които ще я използваш. Това е най-подходящия бензинов двигател, защото колата е по-тежка от фабията и по-малките според мен са слабички за това купе.

Моята е с автоматична скоростна кутия и на газ. Версо съм го карал като служебна кола, но беше дизел. Също съм с добри впечатления. Тойотата вози доста по-твърдо (некомфортно).

Шкодата е по-малка като габарити, но отвътре е много просторна. Румстъра е и доста по-маневрен.

Като цяло шкодата е по-подходяща за градско шофиране, а тойотата - за дълги преходи.

Надявам се да съм бил полезен :)

Поздрави! 

Много ти благодаря за изчерпателния отговор, наистина ми беше много полезна информацията ти. Набелязъл съм няколко коли и от двете марки тук в Пловдив и тези дни съм планувал да ходя на огледи да предобия реална представа за колите, че и двете ми харесват и съм на кантар коя да е, като се надявам да служи вярно поне 6-7 годинки без да пипам нищо, като изключим масла и филтри разбира се. Ще се радвам и на други отзиви от колеги. 

Лек ден на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-7 години без да пипаш нищо на 10+ годишна кола няма как да стане.

Малко оф топик - може да се зачисти от администратора. 124-ка или 190-ка - там няма да пипаш, ама не отговарят на критериите ти. Прав е Георги - не очаквай от 10+ кола чудеса. Всичките се трошат, въпрос на късмет е да уцелиш гледана кола, която по-малко се чупи. Успех!!! Редактирано от 4е4о
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес бях на оглед на един Roomster и това което ми направи впечатление е, че когато въртя волана на място при запален двигател (на изгасен не съм пробвал) пълен ляв и пълен десен се чува шум между скърцане, потропване (припукване) и притракване. Някакви идей какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 години сме с нашия Румстер, поръчван е нов от еуратек. Писал съм доста тук, разрови се и прочети. Моят е с този двигател- 105 коня, 1.6 MPI, без газова уредба е. Щом си от Пловдив обади ми се ако искаш да те повозя, да ти разкажа...Като цяло съм много доволен. Телефона е в сайта от подписа ми.

Редактирано от СТРАННИК
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При тези километри които си посочил на година мисля че няма смисъл да се набиваш между шамарите с 1.9 ТДИ. Верно е здрав ама 10 годишна кола ще е на поне 300 хиляди - Аз на моята за 4 години и врътнах 150 к.

 

Мотора 1.6 бензин е изпитан, дуракоустойчив и сравнително добре се газифицира / за твоя пробег май няма смисъл /.

 

Моите впечатления - евтина и солидно сглобена кола, с евтини пластмаси и скучен интериор, относително шумна / PD-TDI /.

 

Събира без проблем двама възрастни, три деца и 5 куфара. Тежеше 1250 кг и с големия дизел ядеше баирите за закуска. Друска си по дупките и е доста по-нерафинирана от Октавия.

 

Мога да кажа че от всички автомобили които съм карал произведени след 2000г. тази се усещаше най-евтина но изключая това усещане беше кола на която може да се разчита.

 

 

Като цяло между двата варианта посочени от теб - бензиново версо.

 

А да - гледай за нещо купено в БГ от собственик а не напудрена картинка в автокъща.

Редактирано от iavorski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.