Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Теч от тавана. ПОМОЩ!!!


Simo99

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имам Октавия 2001 година, комби

Днес след силния порой, който валя като отворих вратата се хванах за главата! В средата на тавана(точно при издатината при плафона, в лявото ъгълче) се беше събрала вода и течеше по седалката.До сега колата винаги е седяла навън и не е текла от никъде, но днес я бях спрял пред 2 гаража и беше под доста приличен наклон.Дали това може да е довело по някакъв начин за теча или да е задържала вода някъде по този начин?

Свалих плафона, подсуших тавана като преди това опипах навсякъде около мокрото петно, но всичко ми се стори сухо, а точно там не виждам как е достигнала вода.

Споделете от къде може да идва проблема, защото много се притеснявам да не се съсипе и да увисне тавана от по-нататъчен теч!

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах проблем с теч от шибедаха, но доколкото разбирам ти нямаш такъв ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе си провери всички лайсни около челното стъкло и лайсните на тавана ако имаш релси.

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, нямам шибидах, но ме съмнява дали не е влязла вода точно от дясната релса на тавана, тъй като колата беше наклонена доста наляво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега възможно е от крепежните на надлъжната рейка ... трябва да махнете сенника, да дръпнете кората на предната колонка , демонтирайте дръжката над вратата и тавана ще увисне , сега погледнете към болтовете фиксирани рейката , може да ги натегнете леко или да се окаже че единият липсва , както беше при мен.

Успех и да споделите как сте решили проблема !

Редактирано от ohboli19
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги, преди малко свалих тавана в предната лява част и разгледах подробно всико.Предното стъкло, както и силикона, който го захваща и ръба са в идеално състояние, няма и точка ръжда(знам, че там прогниват и пускат вода). Единсственото, което успях да направя е да притегна релсите на тавана още малко.Не бяха хлабави, но ги притегнах по още 3-4 оборота.

По вътрешността на самия таван не личи да е капало вода от някъде, както и да има петна от влага. Днес беше доста слънчево и тавана изсъхна напълно и не останаха петна, което до някъде ме успокои, но докато не се уверя, че не тече от никъде ще съм на тръни при дъжд.

И все пак това, че колата беше под доста голям ляв наклон ми се струва, че помогна до някъде за появата на теча. Възможно ли е?

Редактирано от Simo99
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е възможно .Сега остава да чакате следващия дъжд или на автомивка да проверите дали " проблема " е решен !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип е против всички закони на физиката и изобщо в природата, но е възможно ако водата е била доста силна да се е качила до плафона от по-ниска точка ако самият таван е просмукал на принципа на домакинската гъба, но при всички положения теча е някъде около тази част. Щом колата е била силно наклонена може горе уплътнението при вратата да не е смогнало.

Иначе не се притеснявай - съхне бързо. При мен протече люка върху шофьорската седалка, тя беше огизнала колкото може и оттам на пода беше задържала два пръста вода. Това беше късно есента или началото на зимата. Смятай! :) Седалката изсъхна напълно за едно денонощие до камината. Сега няма и следа от течове и петна никъде по салона. Така че споко! Просто прегледай щателно за слаби места по купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Даже някои колеги писали в твоята тема навярно се сещат в каква паника бях изпаднал, хахахаха :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж и уплътнението на антената. То е една от най-чесго срещаните причини за теч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, първо да кажа, че колата 2 часа преди да протече след дъжда я бях карал на автомивка(на която мият доста щателно и би трябвало ако има нещо да пропусне), след което я чистиха и вътре, после я карах преди да се прибера и нямаше нищо такова. Тогава я паркирах под наклон и след дъжда беше прокапала, което ме навежда на мисълта, че може би наистина е от уплатненлето на вратата(дъжда няма силата на пароструйка, но пък точно там е капал под прав ъгъл между вратата и уплатнението). Сега като изляза ще погледна да не би да има отгоре някоя отводнителна тръба от покрива на блока, която именно да е набила вода в купето!

Относно антената, според мен няма как да е, защото колата беше под ъгъл и ако е капало от нея следва да протече в лявата част на багажника, а не на централния плафон отпред.

Също да споделя с вас, нощес пак е валяло и тъй като сутринта рано ми се наложи да пътувам я прегледах пак за течове и нямаше, но този път си беше паркирана нормално, където обикновено си стои и не е имала подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ако е от уплътнението на вратата и както е била под наклон би подгизнала седалката а не да се намокри тавана . Но наистина уплътненията са " безпомощни " пред вода идваща под прав ъгъл . Предполагам ще продължите да я наблюдавате , тази седмица ще вали май всеки ден ;) , така че ще се изясни ... ако дъжда не помогне идете пак на автомивка , някой да седне вътре а Вие отвън започнете да мокрите ...

Успех и хубав ден !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има развитие по въпроса!

След като притегнах релсите на тавана валя доста обилен порой(в продължение на поне 2 часа) и нямаше капка вода вътре. Вчера също валя доста и също нямаше и помен от вода в колата.

Явно проблемът е идвал от там, че колата беше под наклон и явно силния дъжд е набил вода от някъде(най-вероятно е през лайсната и уплатнението на релсата, което явно не е удържало на силната вода)

За сега смятам въпроса за решен.

Благодаря много за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.