Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 2 1.2 12в имам копче ЕСП ?


peyo

Recommended Posts

Здравейте, от 15 дни имам автомобила имам копче ЕСП на таблото , но го натискам/задържам 15-20-30сек. и нищо не се променя?.

Силно се надявам да имам тази система интересно , като дам на контакт не виждам лампата за есп ?!. Помагайте

Номера на рамата е този : TMBGH25J293176130   , но немога да открия дали я имам системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А лампа ABS виждаш ли при даване на контакт ако не отваряй таблото и отлепяй тиксото замаскирват ги джамбазите да не светят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абс свети , като дам на контакт, но другите не свеят .... а копче имам ... задържам го и нищо не се променя...... някой ако знае нещо да сподели. Това с лампите ми е ясно ,че така правят джамбазите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте, оказа се ,че съвестния продавач от автокъщата е резнал чека на мотора + есп лампата, след няколко диагностик и прочие се оказа, че дава проблем датчика на завиване и всетват лампите. Около 2 часа карахме колата с  лаптопа всичко излиза коректно ъгъла на завиване и прочие. Интересното ,че вчера след като потеглих ми светна лампата за ръчната и след това абс лампа. Минах диагностика казаха ми абс/есп модула. Но в мен има усещане ,че проблема е в ръчната няма никакъв празен ход. И при дърпане се усеща натегната. Закупих нови задни накладки , като понеделник ще бъдат сменени. Може и да не е от тях, но като карам някой път се чува леко стържене , а като измия колата направо свирят задните....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да допълня, преди 3 месеца чистих инжектори понеже палеше от 9-10 път.  След изчистването им палеше от раз. Последната седмица пак започна ,като паднаха температурите. Днес на диагностиката излезе ,че температурния датчик дава постоянна стойност от 40 градуса. Карахме колата около 20 мин и през цялото време даваше такава стойност. Надявам се на сутрината да запали от раз. Между времено от майстори смених свещи,бобини, акумулатор, горивен филтър, замерваха ми помпа инжектори и кво ли не, малко над 5 стототака ме стигна тази глупост, ма да са живи и здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата пали всичко  е ок, след смяната на температурния датчик. Преди няколко дни ми светна първо сигнална лампа за вдигната ръчна и след 200 метра абс. Диагностиката показа ,че помпата на абс дава проблем ?. Свалихме задни накладки  да проверим оказа се ,че са почти нови около 1.5 мм разлика от новите. Прегледах бушона на АБС и металните планки (розетка) над акумулатора в двигателната част и там е здраво. Всичките абс датчици работят адекватно, но незнам дали е от помпата на абс. На моменти имам чуството ,че пиша дневник в този форум. Ще видя тези дни за еладжия за тази помпа питах казаха ми 150 лв ремонта на тоз абс модул/помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да споделиш в коя автокъща ги правят тия номера, че да знаят хората да бягат надалеч от там. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автокъщата се намира в пазарджик непосредствено след кръговото към "Тойота" веднага в дясно . Същите номера във Велико Търново ул.Koзлуджа от кръговото на дясно нагоре и пак в дясно от там купих пежо преди 3 години пак същите номера, нарязани лампи за всичко..... Моя проблем с абс май ще се окаже гривна на предно дясно колело.... ама тези дни ще я видим. Поздрави и гледайте лампите, аз като ги взимах много добре знаех ,че ги няма лампите..... и ми намалиха от цената ест...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.