Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не мога да отключа суперба.


Gege

Recommended Posts

Здравейте!

Акумулаторът на суперба е изтощен и не мога да отворя колата - нито централно, нито с ключ. 

Пъхам ключа и не позволява въобще да го превъртя.

Страх ме е да не го счупя.

Има ли решение на проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало механично да може да се отворят вратите с ключ.

Пробвай всички ключалки + багажника.

При мен на Октавията се беше получило същото и един приятел се мушна под колата и подаде ток с кабели от друг акумулатор. Не помня обаче къде беше подал + и -, защото не беше директно към стария акумулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ключалката е блокирала, подават плюс на стартера отдолу. На плюса на стартера!

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ключалката е блокирала, подават плюс на стартера отдолу. На плюса на стартера!

 

Скоро приятел с А4ка прави тая процедура. Счупени ключалки и паднал акумулатор. Другият вариант е да се чупи стъкло. Трети е авариен ключар, но тук вече става дебело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро приятел с А4ка прави тая процедура. Счупени ключалки и паднал акумулатор. Другият вариант е да се чупи стъкло. Трети е авариен ключар, но тук вече става дебело.

Не ми стана много ясно....ключалките са се счупили заради подадения ток или са си били счупени и затова не е можело да се отворят механично?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво е усещането при опит на завъртяване на ключа? Рязко не позволява, или..... ако малко назориш ще се завърти.

 

Аз съм пробвал да отворя моята Октавия с ключ, усещането е че сякаш трябва малко повечко сила за да се завърти ключа.

Пробвал съм няколко пъти, ключа не е рязко блокиран, а иска само малко по вечко сила за превъртане.

Мисля че когато акумулатора загуби енергия и е нужно да запази енергия за включване на двигателя, изключва електромагнитните ключалки и механиката на ключалките трябва да се завъртят с ключово завъртане-напрежение.

Да отбележа че в моя автомобил има KESSY екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво е усещането при опит на завъртяване на ключа? Рязко не позволява, или..... ако малко назориш ще се завърти.

 

Аз съм пробвал да отворя моята Октавия с ключ, усещането е че сякаш трябва малко повечко сила за да се завърти ключа.

Пробвал съм няколко пъти, ключа не е рязко блокиран, а иска само малко по вечко сила за превъртане.

Мисля че когато акумулатора загуби енергия и е нужно да запази енергия за включване на двигателя, изключва електромагнитните ключалки и механиката на ключалките трябва да се завъртят с ключово завъртане-напрежение.

Да отбележа че в моя автомобил има KESSY екстра.

Като че ли усещането е както Вие го описвате - завърта се донякъде, нещо помръдва, прищраква, създава чувството че с малко зор ще стане. Но не смея да го насиля от страх да не счупя нещо. Ще пробвам още веднъж и с двата ключа, ако не стане ще моля някой съсед да даде ток към този плюс на този стартер. Дано е лесно достъпен.

А, вярно ли е, че акумулаторът е на трудно достъпно място и трудно се вади?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като че ли усещането е както Вие го описвате - завърта се донякъде, нещо помръдва, прищраква, създава чувството че с малко зор ще стане. Но не смея да го насиля от страх да не счупя нещо. Ще пробвам още веднъж и с двата ключа, ако не стане ще моля някой съсед да даде ток към този плюс на този стартер. Дано е лесно достъпен.

А, вярно ли е, че акумулаторът е на трудно достъпно място и трудно се вади?

Не знам къде е точно акумулатора но няма логика да се намира на трудно достъпно място.

 

http://italgas.zp.ua/skoda-superb-shkoda-superb-18-tsi-s-neposredctvennym-vpryskom-ustanovka-gbo.html-0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам и аз малко тъп въпрос , и аз си поръчах октавията с  Kessy  и за сега вече два месеца не съжалявам, но като чета темата се замислих освен механично отключване на предната врата, то има ли възможност за механично запалване с ключа,Чувал съм че на някои коли може да се отваря старт бутона и отдолу има ключалка за запалване.??

На моята такова нещо не намирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми стана много ясно....ключалките са се счупили заради подадения ток или са си били счупени и затова не е можело да се отворят механично?

Бяха счупени много от преди това. Иначе нямаше смисъл от упражнението със стартера. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам и аз малко тъп въпрос , и аз си поръчах октавията с  Kessy  и за сега вече два месеца не съжалявам, но като чета темата се замислих освен механично отключване на предната врата, то има ли възможност за механично запалване с ключа,Чувал съм че на някои коли може да се отваря старт бутона и отдолу има ключалка за запалване.??

На моята такова нещо не намирам.

Kessy е функциията която доста харесвам от екстрите. Като му свикнеш се кефиш.

Отключваш вратата както в следното видео и после натискаш копчето за включване на двигателя с широката част на самия ключ.

 

Ако копчето за пускане на двигателя е при скоростния лост, постъпваш както в това видео.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми стана много ясно....ключалките са се счупили заради подадения ток или са си били счупени и затова не е можело да се отворят механично?

Пробвай да ги раздвижиш и смажеш ,като не се ползват клеясват.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.