Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Антифриза се губи незнайно къде?!


plovdiv123

Recommended Posts

 Здравейте и честит Гергьовден на всички!

Наблюдавам от известно време, следния "феномен" с Фаворита- антифриза някъде се изпарява, (вече слагам само вода) от казанчето за разширение! Налея до определеното ниво, колата работи, вечерта я оставя и на сутринта- празно, та дрънка. Под колата не се вижда никакво петно. Тече от кранчето на парното, но не би могло да източи цялото казанче. Не е чак толкова силен теча, а и е на по- високо от самото казанче. Погледнах маслото, да не е направила беля някаква, но не е пресекано! Просто нямам идея откъде би могло да изтича. Клеча отдолу и нищо не мога да открия. От никъде не виждам никаква следа, гледам и самото казанче, но не забелязвам да е спукано! Прави ми единствено впечатление, че дори когато е студена колата, като отворя капачката се чува изсъскване, като да е под налягане, а цяла нощ е била студена?!? Моля, помогнете, ако сте се сблъсквали с подобен проблем!    

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен така се оказа, че сълзеше предния радиатор, там където питата е споена с разширителния резервоар. Намалява няма течове, явно се изпаряваше изтеклото от темп на радиатора и нямаше локва. Но накрая си протече как си требе. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива малки течове са едни от най-трудно откриваемите. И аз в един момент повече от година имах същите признаци, докато накрая не се пръсна маркуча на водната помпа.

 

Колега, тръгни от малките неща - провери всички скоби дали са затегнати, след това огледай внимателно всички маркучи - ако някой е нацепен, директно го сменяй. Огледай и радиатора. Не подценявай и теча от кранчето на парното - ако трябва, направи байпас на парното за 2-3 дни, да видиш дали няма да спре.

 

Успех в локализирането!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен преди време на стария автомобил се случваше по подобен начин. Губеше вода, без течове, съскане от капачката, дори и на следващия ден, твърди маркучи...

Оказа се пукнатина в главата, от там е надувала охл.система и е вкарвала в цилиндрите и през ауспуха. Ако наистина няма външен теч, значи е през ауспуха...

Дано да не е това при теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да добавя и още нещо, ако си с АГУ е възможно изпарителя да надува системата, тогава освен съскането и от капачката ще мирише на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега stocher, много ме уплаши! Дано не е от главата! Газ нямам! Гледам, че маслото е ОК- в смисъл не е пресекано! Значи не може да е от главицата, нали? Вчера видях, че като загрее и напъне тече на доста силна струйка под налягане от завитото маркучледолу, дето влиза в стоманената тръба! Днес ще ида да взема едно ново. надявам се проблема да е оттам!

Редактирано от plovdiv123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом го виждаш теча, сменяй каквото трябва и ще стане.

Моите предположения бяха за напълно сухи връзки, здрави маркучи, налягане повече от нормалното в охладителната система...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола, ще ме побърка- сега пък се появи теч от термостата, където е свързан с малкия маркуч, дето идва от казанчето!?! Маркуча не е цепнат или поне така ми се струва на пръв оглед. Откъде би могло да е това чудо? И въобще нормално ли е да изсъсква капачето на казанчето при положение, че двигателя е студен и колата не  е карана цяла нощ? Тук има нещо гнило!!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колега,най-вероятно трябва да смениш гарнитура на главата.Логично е,толкова вече ти надува,че маркучите почват да се вадят един по един.Ако маркучите на радиатора са твърди,след като е работила,работата е ясна.

Редактирано от desislav stanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.