Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb 2 DSG - проблем със скоростите


B.G.Head

Recommended Posts

При мен се оказа, че има всичко и работи. Вече няма да дърпам ръчната за да не тръгва назад и да стресирам тези зад мен. 

Иначе в менюто не се появи, но пък аз не виждам нужда да го гася, при положение че работи само под наклон и е на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stanley

    19

  • chaveto

    16

  • tuningmania

    8

  • B.G.Head

    8

Най-много писали в темата

Карах една Форд Фиеста с ръчни скорости и хил асиситант - нещо като аутохолд при потегляне на баир. Голяма благинка. Даже жена ми вика "с такова нещо не ми трябва автоматик" :)

Мислех че при автоматиците е до подаване на газ, а не на време, но няма значение, важното е да ти помага да се чувстваш комфортно и да не плашиш колите отзад. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фабията Auto hold-a държи 3 сек. след като си пуснал спирачката, няма значение дали си на баир или на равно. Не задържа ако кутията е на S или start/stop работи и стартира двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също мисля че държи около 2-3сек. Ако подам газ по рано преди да е изтекло времето си освобождава и тръгва. При мерцедес е готино направено защото като се задейства и си махаш краката от педалите и когато подадеш газ двигателя пали и тръгваш.

Иначе зимата съм брал ядове с въпросната система и мисля да я изключвам тогава. Защото преди шкодата карах Дачия с ръчна кутия и същата система на време. Заради тази система щях да и сваля от дясно всички ламарини.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "stanley" - Може ли да помоля за снимка на бутона за "Auto Hold"-а до скоростния лост? Може и от Интернет да е снимката, не в частност на ТВОЯ автомобил..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази обява на 8-ма снимка със скоростния лост се вижда бутона. От ляво на лоста, по средата, между ESP OFF и P. Authoud е бутона, свети лампичката, когато е активна функцията.

https://m.mobile.bg/details/11531036087518142

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "stanley" - Еееее, аз нещо не съм разбрал.. Мислех, че има "Skoda Superb 2" с такъв бутон и се притесних. За "Volkswagen" знам, че има..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасат 6, ТДИ, ДСГ6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "stanley" - Еееее, аз нещо не съм разбрал.. Мислех, че има "Skoda Superb 2" с такъв бутон и се притесних. За "Volkswagen" знам, че има..

Най вероятно ако при Шкода има такъв бутон си има и инсталацията, както е при повечето автомобили. Добавяш един бутон, активираш нещо софтуерно и вече дадена функция я има. 

Иначе онзи ден се сетих за резета на кутията и го направих. След самия резет започнах да се заглеждам къде и как превключва скоростите и отново превключваше на ниски обороти, та даже и по ниски от това което преди съм наблюдавал. В момента до 6-та достига на 62-63км. Не знам дали е от резета или някакво внушение и т.н но в момента ми харесва как превключва и се държи скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "chaveto" - При "Skoda Superb 2" не съм виждал такъв бутон. То зависи и от наклона на пътя и натовареността на автомобила и от интензитета на ускорението кога ще превключва на по-горна предавка..

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.