Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Висок разход Шкода Октавия 2011 1.6 tdi 105 к.с комби


Gancho_

Recommended Posts

Здравейте,преди месец купих въпросната кола от частно лице от Варна.Внос е от преди две години от Франция,до декември 2015 е била на обслужвана от оторизиран сервиз на шкода и е била на 124 000 км от тогава до сега е карана в България и в момента е на 168 000 км.Няма данни да са сменяни ангренажни ремъци,преди година във Варна е сменян AGR заедно с топлообменника с нов,старият модул ми бе даден в кутията на новият,обяснението светнала лампата и било по лесно да се смени с нов.Като я взех още по пътя към Русе от където съм ми се стори ,че разхода е висок,магистралата 130-140 около 7,7 л/100, след магистралата до Русе 90-110 разхода бе свален до 7,3 л/100. От месец проучвам за обслужване и карам само градско 9,4 л/100 ,не мога да кажа ,че нещо много я насилвам,да не говорим че смея да твърдя ,че върви с пъти по тугаво от предната ми кола октавия 1 1,9 90 к.с.Загубих номера на продавача да питам евентуално в кой сервиз е сменян AGR и какво още е правено.Още нещо стойностите на моментния разход ми се струват ,че са ненормално високи естествено съобразени с предавката и интензитета на натискане на газта.

И още нещо в рамките на тези 400 км който карам градско лампата на dpf светна два пъти,днес си купих спрей за почистване с pro tec,живи данни от налягането на празен ход преди почистване 3,6 след това 1,8,при високи обороти максимално налягане 136 след това 120.

 

Код двигател CAYA98015

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз забравих да задам въпроса си от многото оплаквания,някои да ми даде съвет как да процедирам от сега нататък.Аз за другата седмица имам час за обслужване и мисля да мръдна до Горна Оряховица,само не знам как точно да формулирам проблема си.

Колата ми гори много ;)

Четох ,че след смяна на софтуера се получава така,но дали толкова фрапираща е разликата в реалния и този по книжка разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, замервал ли си я пълно-пълно? Това е нереално висок разход, освен ако градското ти е 3-4 км макс на пробег. Но и извънградско при тази скорост трябва да си поне 2 литра по-малко.

Едит: на мен с този двигател след смяна на софтуера при нормално шофиране ми свали с 1/100. Но има голямо значение кой е пипал. Ако просто е "напъната" и подскача брутално в ниските, вместо да се разгръща плавно по целия диапазон, значи нещо не е както трябва.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я кара и един майстор който преди да седне,твърдеше,че аз карам неправилно,е той кара 40 км няма кажа каква колона направихме зад нас извънградско и под 7,3 не можа да я смъкне,после още 30 км смачкана до долу газ,да изчисти dpf среден накрая 7,7 л/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак според него до 2500 оборота бил доста муден мотора.На първа само като пускаш съединителя разхода отива на 35 л/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тази кола минавал ли си я въобще на някаква диагностика, тука не виждам нищо по този въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си купих и vag кабел и софтуер,никакви грешки не записва и живи данни гледахме също в норма.

За инжекторите гледахме някакъв показател където всички работиха на 1,2-1,25 само първият работеше на 1,5.

Двигателят работи равномерно.Това с диагностиката,съм го Играл и с други коли за Русе отиваш закачат тия я,нищо и няма 30 лева ,а поне тогава колата работеше неравномерно,или сменяме всичко докато изчезне проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стойностите на дюзите ти са що-годе... Трябва да са колкото се може по-близки до “0” в границите от -2 до 2

Щом си от Русе, обади се на Краси 0899516791

Има сервиз за Шкода, както и тема в “Бял списък” с добри отзиви >>> http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/40282-сервиз-красиfavorit-в-русе/page-2#entry405519

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес покарах на круиз контрол извън града с около 85 по третокласен пътс повече не позволяваше,а й оборотите на 5 предавка си бяха ниски 1600 оборота въпреки това,моментните стойности не бяха толкова високи и за 30 км постигнах 4,6 с пуснат климатик среден разход,да не би случайно педала на газта да прави проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте колеги, имам следния проблем, колата ми гори много 12 на 100 бензин извънградско а трябва да е не повече от 7, градско 17-18. Колата е 2.00 115 коня. Правих на 5-6 различни места диагностики и нищо не излиза като грешки. Някой да има идея какъв може да е проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.