Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Recommended Posts

Колеги, наложи ми се да сменя адресната си регистрация(постоянната) от една област в друга, ходих в общината, издадоха ми удостоверение, направих си и нова лична карта, но ми се иска също така да пререгистрирам колата, тъй като искам да ползвам "Синя Зона", а със старите номера смятам, че "ще ми правят проблеми", намерих в сайта на МВР процедурата, но ми се иска от първо лице да разбера какво точно трябва да направя, та ще се радвам някой, който е минал процедурата да сподели опит.
По-точно ме интересуват няколко въпроса:
1. В сайта на МВР пише, че искат квитанция за платен данък от старата област, до тук добре, но предполагам, че след регистрацията в новата област, вече ще бъда зачислен към съответната служба "Местни данъци и такси" и няма да пропуснат да ми изчислят новият данък за месеците до края на 2018г., което си е редно в случая, но да очаквам ли, че ще има някакво прихващане, тъй като данъка се плаща за съответната година, а аз от месец "Май" 2018г. "спирам да троша" пътищата на старата Община(Област) и започвам да "троша"(не знам колата или пътищата) в новата ?

2.Какво правя с годишната винетка след като в касовия бон пише старият номер ?

3.Имам газов инжекцион, имам всички монтажни протоколи и схеми, но не съм минал през пункт за регистрация, това трябва ли да ме притеснява или зависи на какъв човек попадна ?

Благодаря Ви предварително ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. В новата община отиваш с бележката от старата. Така виждат до къде си платил и ще искат да им платиш от там, та до края на 2018г. Ако си платил за цялата 2018, ще направят служебно прихващане от старата община, а тъй като там данъка вероятно е бил по-нисък, ще доплатиш някакви пари. Такава поне е процедурата между общините в София (изключае доплащането, защото данъка е еднакъв за всички).

2. По принцип няма кой да ти го провери, но единственото място, където могат да направят нещо е АПИ. Номерата на колите, които вписват търговците при продажбата, отиват в на АПИ системата. Същото важи и за повредена винетка при счупено стъкло например.

3. По-вероятно да имаш проблем. В самият талон се вписва, че колата е бензин/втечнен газ. Тоест уредбата трябва да си е легитимна. Предполагам, че говориш за смяна на ДКН от някакво си на софийско? Защото ако не, колата ти няма работа в КАТ.

За точка 3, за да си спокоен при пререгистрацията, а и по принцип, най-добре да я "узакониш". Не се прави на всеки пункт за ГТП. Там където го правят, мисля е нещо от сорта 70-80-90 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накъде бях срещал, че вече при промяна на адресната регистрация имаш месец срок да смениш и регистрацията на колата. За данъка, аз плащах наскоро за новопридобита кола от датата на придобиване до края на годината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора на темата.

Колега преди да смениш талоните и номерата снимай си големия и малкия талон със старите номера за да можеш да доказваш, че винетката е закупена за стария номер, но е за същата кола, която е с нов номер. Всеки катаджия при проверка може да установи, че колата е една и съща, само номерата са сменени. Иначе по останалите въпроси мисля , че колегата SAUBER e описал точните отговори.

И само да спомена, че освен номерата на колата при промяна на постоянен адрес - т.е. издаване на нова лична карта от друга област в 30 дневен срок трябва да се смени и свидетелството за управление, ако е издадено от друга област. Не е голяма трудност и можеш да го направиш едновременно със смяната на номерата на колата  да подадеш документи и за нова книжка.

Поздрави, хубави празници и безаварийно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накъде бях срещал, че вече при промяна на адресната регистрация имаш месец срок да смениш и регистрацията на колата. За данъка, аз плащах наскоро за новопридобита кола от датата на придобиване до края на годината.

 

Отдавна е така. Единствената новост е, че КАТ клюкарят на общината, че си регистрирал кола и вече няма нужда да ходиш да я вписваш сам като придобита.

 

 

И само да спомена, че освен номерата на колата при промяна на постоянен адрес - т.е. издаване на нова лична карта от друга област в 30 дневен срок трябва да се смени и свидетелството за управление, ако е издадено от друга област. Не е голяма трудност и можеш да го направиш едновременно със смяната на номерата на колата  да подадеш документи и за нова книжка.

 

 

Не би трябвало да е нужно, БДС системата (български документи за самоличност) си комуникира с различните РДВРта. Съответно в КАТ по местоотчет ще са наясно със всичко. А и на СУМПС няма адреси. Има на талона на колата, но той също не е нужно да се подменя при смяна на адрес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна е така. Единствената новост е, че КАТ клюкарят на общината, че си регистрирал кола и вече няма нужда да ходиш да я вписваш сам като придобита.

 

 

Не би трябвало да е нужно, БДС системата (български документи за самоличност) си комуникира с различните РДВРта. Съответно в КАТ по местоотчет ще са наясно със всичко. А и на СУМПС няма адреси. Има на талона на колата, но той също не е нужно да се подменя при смяна на адрес.

За книжката е задължително : - чл.9, ал.2 ЗБЛД - При промяна на постоянния адрес от едно населено място в друго населено място в срок до 30 дни от издаване на новия документ лицето е длъжно да подаде заявление за издаване на ново свидетелство за управление на моторно превозно средство.

А и си требе щото - чл.81, ал.1 ЗБЛД - наказва се с глоба от 20 до 150 лв : -  т.7   който не подаде заявление за издаване на ново свидетелство за управление на моторно превозно средство в срока по чл. 9, ал. 2, изречение второ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за навременните отговори ! :) 
Приятно прекарване на празниците ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.