Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с "намиране" на предавки...


Nakov1978

Recommended Posts

Здравейте..

Току що се регистрирах, казвам се Ники и от вчера съм собственик на Шкода-Фелиция 1,9TD, 99г.

Имам няколко проблема за решаване, но темата е само за основния и най-спешен... Превключване на предавките.

... та много накратко, лоста се мандахерца на всякъде и е невъзможно да нацеля нищо друго освен 3та и 4та скорост. Ако се помъча, успявам и с 1ва,но с много опити...Задна още я мъча, но май няма да я намеря...

И въпроса ми е, какво да купя, г/д представа за цена, мога ли да го сменя сам и колко време отнема..?

Благодаря Ви предварително....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София - отиваш на Сточна гара , преди кръговото по бул. В.Левски има магазин на Шкода , купуваш привод за скоростен лост и ще започнат да влизат предавките.

Ако си от някъде другаде - пишеш на колегата rgc (има и тема в раздел Купува/продава) лично съобщение , изпраща ти частите по куриер и готово.

Ако не ти се дават пари - разглобяваш привода , почистваш и гледаш какво е разбито ... обикновенно се появява луфт в предното каре , където след разнитване (ако е нитовано) заменяш с болт М6 , стягаш и луфта изчезва.

Също така някои некадърни монтьори заместват пружинния щифт в опашката на скоростите с болт М8 , но там е малко по-голям отвора и винаги халтави .

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Интересно е да се види това ТД. До колкото съм запознат, би трябвало да е чист дизел. Покажи снимка на цялата кола и някоя снимка на двигателя, да оплакнем окото, другите собственици на Фели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф моя грешка. До сега само ТД съм имал и в бързината... Нормално Д си е 44 kW

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.