Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обмислям покупка на нова Фабия


Bugesto

Recommended Posts

Здравейте,
Търся мнения и съвети. Ориентирам се към покупка на нова Фабия хечбек дизел от Еуратек. Изискванията са: задължително с 5 врати, с хомологация N1. Ще бъде основно градска кола, да е с нисък разход на гориво. Има втора комби. Багажник на новата какъвто има.
Ще има возещи се на задна седалка често, предимно деца до 15г.
Много гледам и мисля върху нивата на оборудване и допълнителните опции. Кои от тях наистина ми трябват и без кои бих могла да мина.
Какви са разликите в мултимедиите.
Не се вълнувам от цвят на тапицерията, лети джанти, брой на високоговорителите, кожен волан, панорамен покрив, хром тук там.

Може би предпочитам ръчни скорости. Търся класика и практичност.
Приемам всякакви мнения и препоръки с благодарност!
Копирам нещо примерно от конфигуратора
 

 

   
Крайна цена
36 169 лв
 
Фабия Амбишън 1,4 TDI
Модел
  • Фабия
Оборудване
  • 29 980 лвАмбишън
Двигател
  • 1,4 TDI-CR / 66 kW / 90 к.c., DPF, 5M
Екстериор
  • 249 лвБял
  • 0 лвСтоманени джанти 5J x 14
Интериор
  • Черен/сив
Опции
  • 386 лвEasy Start - безключово палене и гасене на двигателя
  • 619 лвКлиматроник с електронно регулиране на температурата и сензор за влажност
  • 333 лвПакет за лоши пътища
  • 404 лвФарове H7 + LED дневни светлини
  • 280 лвТоварен автомобил, категория N1 с 3+1 места
  • 460 лвRain Light Assistant - автоматично включване на къси светлини, сензор за дъжд, ахроматично огледало за обратно виждане, Coming home, Leaving home и Tunnel Light
  • 103 лвПакет SIMPLY CLEVER
  • 190 лвФарове за мъгла отпред следящи ъгъла на завой
  • 320 лвПредни и задни електрически стъкла
  • 967 лвРадиоапарат Škoda BOLERO + Bluetooth + Mirror Link + Škoda Surround с 6 високоговорителя
  • 526 лвFront Assistant - сканиране на пространството пред автомобила, автоматични спирачки
  • 165 лвЗадни дискови спирачки
  • 50 лвПодгряване на дюзите на стъкломиячната уредба, отпред
  • 494 лвСензори за паркиране отзад
  • 271 лвТемпомат + Ограничител на скоростта
  • 373 лвПредни седалки с подгряване
Обслужване Шкода
  • 0 лвГаранция за мобилност
   
Редактирано от Bugesto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко ще въртиш 40к+ км на година има сметка от дизел, инак изобщо не е оправдано. За обикновенна градска кола е достатъчно автоматик и климатик (климатроник).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искам градска кола да си карам децата насам-натам, бих се спрял на 1.0-1.4 бензин, автомат и климатик. Друго не би ми трябвало. За N1...вероятно трябва да бързаш, да не кажа веднага да поръчваш, защото от май месец приключват тези схеми “да прецакаме държавния апарат” за ЕС. Успех с покупката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето мнение е - бензин - щом ще е градска.
Няма смисъл всеки 2 седмици да караш дизела нарочно на извънградско, защото е светнала лампата на ДПФ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ценови листи, специални модели, фабия селекшън. 1.0 бензин с газова и н1. друго не ти трябва

цената е с 10 бонанадолу от това, което гледаш

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам са отидете и да се качите вие отпред и който ще се вози отзад. Колата е малка, да няма после ми то мноу тясна. Аз не съм от най големита ма ако се разположа както ми е удобно зад мен не може да се седи. Малкото в столчето краката са му в облегалката опрели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравейте, всичко това и даже повече, и то на по-скромна цена го има в конкретна оферта на ЕУРАТЕК ID 31020

 

  Фабия Cтайл 1.4 TDI-CR / 66 kW / 90 к.c., DPF, 5M Корида червен 33 315 -18,0 % 27 315 лв.

Редактирано от N1Master
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте малко повече инфо за отпадането на N1- за всички ли ще отпадне за джипове и бусове както мислеха преди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте малко повече инфо за отпадането на N1- за всички ли ще отпадне за джипове и бусове както мислеха преди?

 

За всички леки коли и SUV отпада, някаква ЕУ директива.

Мисля, че за 6+1 и товарните микробуси не ги засяга, но само предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Деца в столче е тегаво във фабия. Моите пораснаха и отзад им е добре. А аз съм 170 см. само. Иначе, бензин и дизел като разход са почти изравнени за града. 

И, 36- 37 хил. пари за фабия... Ти си знаеш. Виж и Рапид Спейсбек. При него има малко повече място в краката на пътниците, което си е добре за градски условия. 
Екстрите са си въпрос на лични виждания, каквото теб те грабва. А за градска кола DSG е най добрата екстра ;) 
Успех с избора.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След гледане на място нещата клонят към рапид спейсбек

 

http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/124535646?utm_source=QRcode&utm_medium=konfigurator&utm_campaign=konfigurator

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, за тия пари си взех Октавия, 2.0 tdi, 150 ps,selection N1, комби. Виж дали някоя налична няма да те грабне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, за тия пари си взех Октавия, 2.0 tdi, 150 ps,selection N1, комби. Виж дали някоя налична няма да те грабне.

Е,той комби си има...Трябва му градска кола...И Супърба става за в града,но не е като у дома си...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че за коли на склад има много добри отстъпки. И ако се лиши от някоя "екстра", може да получи доста добра кола, за доста по малко пари. Но, той си знае най добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече поръчах колицата. Тя е Рапид спейсбек едишън - 1,6 TDI-CR / 85 kW / 115 к.c., DPF, 5M, допълнително

"LIGHT AND RAIN ASSIST" с функция DAY LIGHT, сензор за дъжд ("COMMING HOME", "LEAVING HOME","TUNNEL LIGHT")

 

Зимен пакет - подгряване на предни седалки и на дюзите на стъкломиячната уредба

 

Функция SMART LINK

 

FRONT ASSISTANT - сканиране на пространството пред автомобила, автоматични спирачки

 

Center armrest in front

 

Черни фарове за мъгла, следящи ъгъла на завой

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.