Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Osram Night Breaker LASER


Recommended Posts

Здравейте колеги,
 

Има ли някой който да използва крушки Осрам Найт Брейкър Лейзър от H7
Някакви впечатления, мнения, препоръки.
В youtube има разни тестове, но лично аз немога да ги преценя.
Чудя се и дали няма да пречат на околните автомобили, тъй като фаровете ми са с обикновен рефлектор(без лупата).


Поздрави,
Антон Таргов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те са си за обикновен фар Н - халоген. За това няма да имаш проблеми. Не налитай само на екстра, екстриим.. и т.н.крушки с усилен лъч, че издържат по-кратко време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с НБ Лазер на Н7, светят добре, концентрирано, отсичат добре реперите, но не мога да направя някаква кардинална разлика спрямо предишните ми крушки Осрам Силвър, Колата е с фарове с лупи.

Не би трябвало да заслепяваш ако са ти регулирани правилно фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една идея по-бяло и една идея по-силно светят спрямо оригиналните Osram. За издържливост не мога да кажа, защото карам на дългите с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм доволен и ги препоръчвам. Светят доста по-добре от обикновените крушки. Незнам само колко време ще изкарат. Аз ги имам от 6 месеца, но нямат много часове работа защото ползвам фаровете за мъгла за дневни светлини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички халогенни крушки които съм пробвал до сега, това е най-доброто! Модела е H4, ползвам ги на Фабиа 2, като фаровете са с обикновен рефлектор, без лупи. Светлината е по-бяла, а лъчът е разширен в страни и напред. Имат само един минус - по кратък живот! Ако ще се ползват и за дневни светлини - няма смисъл! При мен дневните са отделно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко че ги няма във вариант H1 за дългите на О2, а късите са на H7 и то като сме по цял ден с тях живота им заминал бързо бързо, явно по добре да се ориентирам към друг модел.

 

Аз също съм доволен и ги препоръчвам. Светят доста по-добре от обикновените крушки. Незнам само колко време ще изкарат. Аз ги имам от 6 месеца, но нямат много часове работа защото ползвам фаровете за мъгла за дневни светлини

 Кат не се ли заяждат че халогените ти са дневни.
по закон халогени не се ли използват само на дъжд сняг мъгла ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега за 6 месеца само веднъж ми се за ядоха но след като демонстрирах , че е заводско така не ми направиха проблем. Иначе пътувам из цяла България и доста пъти съм срещал полицаи , но не са ме спирали. Обаче има една подробност при мен настроихме фаровете за мъгла на 50% и светят единствено те като може да се угасят само ако в вдигнеш ръчната. Това е е заложено в компютъра на колата и щом е оригинално за мен няма проблеми, а и така се оказа когато ме спряха. И други колеги карат така и до колкото знам също нямат проблем. На фейса дневните също са там но в отделна секция. Има вариант да си направиш и дългите на намален процент за дневни , но това вече не се поддържа от колата и трябва допълнително устройство. Такова имам на другата ми кола повече от 5-6 години и също е Ок

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега за 6 месеца само веднъж ми се за ядоха но след като демонстрирах , че е заводско така не ми направиха проблем. Иначе пътувам из цяла България и доста пъти съм срещал полицаи , но не са ме спирали. Обаче има една подробност при мен настроихме фаровете за мъгла на 50% и светят единствено те като може да се угасят само ако в вдигнеш ръчната. Това е е заложено в компютъра на колата и щом е оригинално за мен няма проблеми, а и така се оказа когато ме спряха. И други колеги карат така и до колкото знам също нямат проблем. На фейса дневните също са там но в отделна секция. Има вариант да си направиш и дългите на намален процент за дневни , но това вече не се поддържа от колата и трябва допълнително устройство. Такова имам на другата ми кола повече от 5-6 години и също

Много готино, а да попитам за да ползваш халогените си в пълния им капацитет ги пускаш по стандартния път нали?

И още нещо, с настройката която сте направили при включването на контакт ли се пускат и тн дневни светлини с 50% сила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за двете питания отговора ми е да.

Иначе процедурата я направи Пепино(има го в белия спиък на сервизите)понеже аз не съм много в час с настроките.

Редактирано от edisonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

http://image-C477_5C111E28.jpg

Това е Осрам найт брейкър лазер, само че ксенон/лупи/къси светлини!

Честно казано не съм кой знае колко впечатлен, но може проблема да е в моя телевизор.

Пише за лъч до 250м но аз не мога да ги видя тези 250 м. не мисля, че има кой знае колко голяма разлика спрямо стандартния ксенон и такива наименования - лазер, куул блу, лонг лайф и др. по-скоро са търговски трик да въздействат психологически на клиента.Човек обича да го лъжат.

Аз съм благодарен на Sauber за препоръката, но пак казвам, че разочарованието ми може да се дължи на ред причини - или майсторът който ми ги слага ми е взел новите и скъпи крушки и ми ги е сменил с някакви др., или ми бият много долу, или на мен нещо ми има, или пък наистина толкова си светят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с лупи, не е лошо да се почистят, тъй като с времето се запрашават и се нарушава пропускливостта им, също така не се знае състоянието на рефлектора, който има склонност да прегрява и да се стопява, благодарение на това, че е изработен от пластмаса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се проверяват тези неща?

Някой знае ли специалист по фаровете за Пловдив и околността?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.