Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Резервна гума (патерица) за Шкода Йети 2011 Greenline TDI


pnestorov

Recommended Posts

Здравейте на всички горди собственици на марката Шкода!

Съжалявам ако въпросът ми вече е бил дискутиран, но не успях да открия подробна информация във форума.

От по-малко от месец съм вече горд собсвеник на Шкода Йети Greenline 2012 1.6 TDI. Всъщност това е четвъртият модел Шкода, който карам - два модела служебни и предишният ми автомобил Фабия TDI 2002.

Въпросът ми е - къде да намеря резервна гума "патерица" ЗА Йети-то?

Предварително благодаря на всички, които ще си направят труда да помогнат с информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали на Йетито е 5 х 112 междуболтовото разстояние , но предполагам е толкова, а размера го смяташ с калкулатор за гуми. Примерно моята при стандартни гуми 195 65 15 патерицата е 125 70 18.Патерици има много(в олх най-вече) да се продават, но обикновенно цените почват от около 120 лв. И минават 200 лв. Аз 1 година търсих докато спазаря една за 100 лв.

И ако не е тайна защо ти е на дизелова кола патерица? Не е ли със стандартна гума с място за нея? Аз взех патерица заради газовата бутилка която зае мястото на резервната гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление е без резервна гума, въпреки че е дизел (от Италия е внесена). Въпреки, че имам ремонтен комплект, предпочетам да съм подсигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено за БГ пътищата е по добре си имаш резервна гума макар и патерица. Огледай в олх имаше доста да се продават и всичко е на пазарлък. Но както писах по-горе не са евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервната, която е в моето Йети е 195/60 R16, Това си е оригиналната резервна гума, която си беше в багажника от ден едно, в който взел колата от Еуратек. Тя е малко по-малка от нормалните размери за колата (215/60 R16 и 225/50 R17), но щом такава слагат оригинално, би трябвало да е ОК. Все пак ролята й не е да си караш с нея, а да се придвижиш с 50 км/ч до някой сервиз за гуми, където да ти залепят спуканата или да си вземеш нова с нормалния размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.