Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Повишен разход, 2.0 TDI, 150 ps


strihnin

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Автомобилът, за който става въпрос, не е Skoda, но пак е от VAG групата (собственик съм и на Fabia I :) ). Става въпрос за VW Golf 7 с двигател 2.0 TDI, 150 ps. Пиша тук, тъй като видях доста хора собственици на Октавии с такъв двигател. Имам автомобила от почти две години, взет още в гаранция от Porsche, в момента е на 125000 км. Четох на доста колеги разходите им, някои дори дават разход под 4л/100 км. Аз моята не мога да я сваля под 5 при нормално шофиране (100 - 110 км/ч). Проблемът (ако мога така да го нарека) е, че на магистрала при скорост 140 (София - Пловдив) колата дава разход 5.8 - 5.8 л/100км, а на правата на темопомат в общи линии моментният разход е 6.2-6.3. Наскоро приятел си купи Октавия 3, със същия двигател и до Пловдив даде 4.9л/ 100, при същата скорост. 

Може ли да ме посъветвате да търся някъде проблем? Ходил съм на диагностика и нищо не излиза, разходът е такъв откакто съм взел колата, а тогава беше в гаранция. 

Благодаря!

Редактирано от strihnin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи от шофирането,но ако ползваш климатроник,темпомат или колата е натоварена разхода се вдига 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за кола с един пътник (до 70кг да кажем хаха). Но двете коли дават по -различни стойности. Моментният разход на мен ми стои 0.6 0.7 (на светофар), докато на други е 0.4 0.5, ако това има значение де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 140 коня автоматик. На светофар дава точно 0.6/0.7, ако сложа на нулева - 0.6
При около 140 дава точно същото - около 5.5 / 5.8
Борд компютъра не показва много реално. 
Значение има и горивото, а и как караш.
Чувал съм, че и добавките се отразяват на разхода, но не съм пробвал.
Грубо смятах за зимния преиод (по зареждане колонка) - около 6.8 на сто при 2/3 градско - 1/3 извън - което според мен е супер.
И аз съм 70 кила + 1 дете 34 кила.

Редактирано от komitoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може малко повече информация, като например:

- размер джанти / гуми / налягане на гумите 

- кога за последно са сменени масло, горивен и другите филтри

- с какво гориво зареждате обикновенно / от коя верига

 

Разхода, който споделяте не е драматично по-висок от очаквания и може да се дължи на много фактори, като например стил на шофиране, качество на горивото, джанти и гуми неподходящи за колата и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега! Може би аз просто си се "филмирам". Относно добавките - сега сложих на Бардал за Комон Рейл, един резервоар и никакви разлики. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............ просто си се "филмирам".

 

Хей това е разковничето ;)

Редактирано от Milen Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може малко повече информация, като например:

- размер джанти / гуми / налягане на гумите 

- кога за последно са сменени масло, горивен и другите филтри

- с какво гориво зареждате обикновенно / от коя верига

 

Разхода, който споделяте не е драматично по-висок от очаквания и може да се дължи на много фактори, като например стил на шофиране, качество на горивото, джанти и гуми неподходящи за колата и т.н.

Сега ще почна да зареждам от скъпата нафта, за да видя дали има разлика. Гумите са по производител, 205/55/16, на 2.3 бара. Обслужва се на 15хил км, с оригиналното масло + всички филтри. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такъв двигател и в 90% съм извънградско 50 на 50 на магистрала. Определям се като агресивен шофьор и натискам. Лонгтерма ми е 5/100, свалял съм е и на 3.2, като карам само до 90, без резки изпреварвания, без климатик и където мога използвам инерцията. Никога не съм слагал скъпа нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината в измерването на разхода според е в зареждането на гориво до нивото на капачката. Пистолетите по бензиностанциите прекратяват различно зареждането до горе. Разхода по компютър е ориентировъчен, с някаква грешка. Не мисля че може да му вярва напълно!

Според мен изобщо не се притеснявай за автомобила, щом работи добре.

По форуми и от приятели може да чуеш невероятни разходи на гориво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Като цяло на двата автомобила май само двигателя им е еднакъв. Затова не е редно много много да сравнявате двата разхода. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.