Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Промени в ЗДП?


Recommended Posts

Само да вметна, че не цялото софийско околовръстно е вътре в града и явно не се изказвам неподготвен. А, да, чел съм и закона. Точно затова там аз пък много се дразня на такива където карат броня в броня в средната лента и камионите ги задминават в най дясната. Също така в автопарка все още имам Фиеста която заводски преди 28г е била към 50к.с. и много добре знам как се задминава с нея. Та тези 40 метра се преодоляват много лесно. Първо защото като си по назад имаш по добра видимост (сега не говорим за някое дефиле) след това ти трябва добра преценка и всичко се случва много по лесно. Даваш газ и ускоряваш през тези 40 метра да речем, пускаш си мигача когато прецениш и задминаваш. Това си е мое вижда и аз не изпитвам проблем с мощността на автомобила. Просто се нагаждам според всичко и ако нямам възможност да задмина или пък нямам никакво намерение да го правя, просто оставям голяма дистанция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ID A

    13

  • shaft

    8

  • chaveto

    7

  • Цецо75

    6

Най-много писали в темата

Да, закона НЕ задължава да освободиш лявата лента, но се съгласи, че не е колегиално да се движиш със 60 там, нали? В крайна сметка всички са свикнали, че изпреварването се извършва в лявата, а не в дясната лента.

Да, това е друго... Съгласен съм с него и го спазвам.

 

Но “светкачите“ и “лепките“, обикновено бързащи за Ринг мола, изобщо не ги отразявам, не ме интересуват, честно казано. Винаги съм с 10-15км/ч над ограничението и изпреварвам всички в средната лента, които пък са с 5-10км/ч под ограничението - затова “светкачите“ ги оставям сами да си намерят пътя или канавката - изобщо не ме интересува кое. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, да. Вече подавам мигач непосредствено преди изпреварване и пак виждам, като го застигам внезапното изпушване, т.е. вече е предавка надолу и мръсна газ. Всеки кара с 60 на завоите и газ до ламарината на правите. С малоумни дистанции само ще влошат нещата. По-добре да затегнат закона и всеки, който реши да показва колко му върви колата и дава газ при изпреварване да му бръкнат дълбоко в джоба. Подобна нетолерантност си е точно причината за саморазправите. Те си мислят, че като променян закона и косвено ще спрат изпреварвябията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СпИцИално на околовръснтното, в редките случаи, в които съм с ограничението в лява лента (най-вече, когато жената нещо не е на кеф и е с мен), светнат ли ми - забрави да се мръдна. Като видя, че някой ме настига, дърпам си се. Но такива, които са ми се разсветкали от 500 метра - тц.

Никога през живота си не съм светкал на някой да се мърда, освен ако не е на магистралата и дясната лента е празна, а той е в лявата, щото се е заблеял (обикновено късно вечер, когато няма движение). Дори и да настигам някой "с 300", не светя. Никой не ми е длъжен и пътя е колкото мой, толкова и негов. Оставям чат пат по някой комплект накладки, но човека отпред не ми е виновен и чинно си го чакам да се прибере, преди да вкарам колата "в лютеницата" пак :)

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Светкачите" и аз не ги отразявам. И аз съм от каращите с 15-20, рядко с 30  :blush:  над ограничението и много се "радвам" някой като ми се лепне. Пробвал съм леко да чуквам спирачките, но това е риска за останалите, които с нищо не са виновни. Затова просто пускам ляв мигач и му давам да разбере, че нямам никакво намерение да се отмествам. При това с много по-малко риск отколкото спирачки и/или други "наказателни" методи. 

 

@ID A, Ивчо, ти какви 3D драми имаш с тая фОбия бре?!?!? Аз с нивата нямам такива приключения. Е, то и често са доста изненадани да ги мине нива със 100+km/h, но и такива неща се случват :) Ама чернилки, сваляне на предавки, мръсна газ и т.н. ми се струват прекалени филми  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sauber, @PRR - Същото правите, като мен и двамата. В крайна сметка за мен така е правилно и честно. И аз не обичам да натискам спирачки на такива малоумници, за да не направят някоя беля - пускам им аварийките или левия мигач.

 

Тъпотията на един малоумник от тази седмица: преди Гюешево ме застига цитиран по-горе “трибуквен ръждив дръгел“ мой набор, и ме натиска отзад по завоите - отнесе едни аварийки, защото не карах бавно, за да ме натиска още - изостана малко, след няколко километра ме изпревари разярен и след 300 метра спря да пикае, да му пикая и аз отгоре, където се казва... Онази нощ е спал спокойно, явно. На границата беше точно зад мен, следващата кола?????????

 

Не е леко. Никак не е леко вече. :/

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе вие на война ли сте тръгнали с тия автомобили?

 

Щото отстрани така изглежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, да. Вече подавам мигач непосредствено преди изпреварване и пак виждам, като го застигам внезапното изпушване, т.е. вече е предавка надолу и мръсна газ. Всеки кара с 60 на завоите и газ до ламарината на правите. С малоумни дистанции само ще влошат нещата. По-добре да затегнат закона и всеки, който реши да показва колко му върви колата и дава газ при изпреварване да му бръкнат дълбоко в джоба. Подобна нетолерантност си е точно причината за саморазправите. Те си мислят, че като променян закона и косвено ще спрат изпреварвябията.

Еми това са от типа които не дават да ги задминеш и ако ти е по слаб автомобила е трудно и трябва да го изненадаш. Също така точно този тип скъсява дистанцията за да няма къде да се намърдаш ако случайно си решил да задминаваш. Всичко вече си е комплексарщина, не можене, не знаене...

Затова вече заприличва на война от страни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може би човека просто си следва темпото.

А на вас ви се привиждат дяволи. В целия ми стаж, подобни случки съм имал по-малко от пръстите на едната ръка. Оставам с впечетлението, че на вас ви се лепят като мухи тия гамени....

 

Друг е въпроса, че аз като тръгна да изпреварвам гледам да го правя така че да имам поне още 30-40% запас в колата, да не правя щуротии на лимита. Т.е. с кола 100 коня правя маневри все едно е 70 коня. Така вероятността някой да те изненада е по-малка.

А и ако някой има чак такъв проблем да го изпреваря... ми хубаво, нека си кара отпред.

 

Виж при движението в колона, определено нямаме никаква култура. Това е факт.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, те са различни неща. Да тръгна да изпреварвам в градски условия и да ми се напъват не си спомням. Може и да е имало, но аз не помня  :sorry: Виж, на извънградско, в завоите най-редовно настигам коли и дойде ли правата яко на газта, да не би да ги изпревари някоя Шкода. С 90 коня тая игра се играеше трудно и рисковано. Поради тази причина и сложих powerbox-а на Мица. С Мицио тая драма я няма или поне е в пъти по-малко осезаема. Не че 150 магарета са много, но все пак разликата е в проценти, а не в пъти. 

 

Що се отнася до войната - за съжаление комплексари всякакви. Лепят се, изпреварвания в завои, засичания и на всякакви такив "екстри" съм се нагледал. В тази връзка ми направи добро впечатление днес, че и с нивата в лява лента с около 100 ме застигаха и никой не светна на околовръстното. Е, и аз при първа възможност чуках десен и освобождавах лентата, но все пак никой да не се набере като глист ... Всъщност имаше две девойки с новичък Range Rover, които вършееха от крайно ляво до крайно дясно само и само да задминат, направих им място и .... пак влязох преди дят в паркинга на IKEA. При това, за разлика от тях, без нито едно нарушение и без да променя темпото си по какъвто и да било начин  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, не караш Фабия ;)

Когато сложих темпомата и на първото ходене до Пловдив, задминавам някакъв Опел, темпомата на 120. Точно след спускането от мотела, преди изкачването към тунела. И го гледам как се амбицира да ме изпреварва, но щом се изравнихме, започваше изкачването и силите го напуснаха и почна да губи скорост. Аз съм на темпомат и нямах проблем с поддържане на скоростта, но онзи обезумя. Първо блъскаше по таблото, после изтръгна централното си огледало, а след това се опита да ме удари странично. Избягах в аварийната и газ нагоре и го изгубих. Та Фабиите спрямо Октавии и Суперби и другите модели на Шкода си ги мачкат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми това с по-бавно по завоите и газ на правите го правят 90 процента от шофьорите. Случвало ми се често пред мен, но определено не го правят за да ви затруднят, просто стил на каране. И когато колите са със сходна мощност, изпреварването е трудно... факт. Въпроса е за чии да се напъвам, след максимум няколко километра ще има възможност да стане безопасно. Щом е трудно да го изпревариш, значи разликата е минимална като средна скорост... да се радва че е първи, щом това са му постиженията в живота...

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средна скорост е едно, моментна друго. Ако е решил да си увеличи средната скорост, няма да можеш да го изпревариш или ако го изпревариш ще е след тебе. А те веднага изостават. Особено си личи на темпомат, като го заковеш на 100 примерно и от аха да му влезеш отзад преди изпреварването, по време на изпреварването изоставаш. Ама ако се прибереш след такъв, веднага стигаш пак до момент аха да му влезеш отзад. Сътветно без адаптивен, трябва да чукнеш спирачка и т.н. А според ЗДП не трябва да увеличава скоростта или пречи на изпреварването. А сега вкарай и дистанцията и става една...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо и си прав, и не си. "Сходната" скорост е много относителна, но тя не ми е проблема. Когато карам без коли пред мен поддържам доста постоянна скорост и почти не ползвам спирачки. При такова каране, дори по-бързо да е, малката няма проблем. Но настигна ли каращ с газ на правата и спирачки по завоите и почваме с реденето на мозаики на втория ред. Хич не ми е приятно да причинявам това на детето. А разликата в "сходната" скорост съм я засичал - за по-малко от час каране се събира едно зареждане на LukOil-а. Което са близо 10мин... 

 

@ID A, е, чак пък да си потроши автомобила, защото го е минала Фабия, при това с цели 120 ...Малко прекалено ми се вижда, но пък кретени всякакви  :nea:

 

Айде стига офф-топик, че сега ще влезне мода и ще ни ...  :banana_playing:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простотия има много, днес се нагледах на такива който се лепят и светят да се махаш. 

Иначе по темата за дистанцията, така докато си мисля и се чудя как ще премахнат момента (ако въведат такъв закон) с това, че снимат някой който не спазва, но пък казва, че в този момент е решил да задминава. Та предложението ми е да си пускаш мигача отдалеч и по този начин показваш, че ще задминаваш и затова скъсяваш дистанцията. Сега естествено по български ще се намерят такива който ще си пуснат левия мигач и ще си карат на задната броня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми това са от типа които не дават да ги задминеш и ако ти е по слаб автомобила е трудно и трябва да го изненадаш. Също така точно този тип скъсява дистанцията за да няма къде да се намърдаш ако случайно си решил да задминаваш. Всичко вече си е комплексарщина, не можене, не знаене...

 

Основни проблеми на българския шофьор са това.На всякъде се правят точно тези грешки по пътя.Понеже и аз съм в балкански район и пътувам Смолян-Пловдив и е голяма драма карането,особено по празници.Сумати народ не познаващи пътя пътуват нагоре и всеки се е залепил зад другия,не оставят грам място за изпреварване.Почнеш ли да изпреварваш и да ги натискаш да ти направят място и се почва едно свирене и махане тип "какво правиш".Не ги разбирам такива хора,не знаеш къде да изпревариш,караш в колона,ми остави си малко място от предния.Най-малкото,ако някой спре рязко да не стане сандвич.Другите,както казахте са на газ-спирачка и се налага да ги им правиш изненадващо изпреварване.После тия местните там са откачени шофьори.

Аз,когато не познавам пътя не се правя на Шумахер и си карам примерно,а когато някои ме застигне давам мигач да върви.

Редактирано от deodriver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Не знам каква е тази наша държава, която мине, не мине някой месец и раждат нови и нови абсурди!

 

2019 въвеждат новите електронни винетки. Което е чудесно и в същото време нова промяна в ЗДП. А именно, винетките прилежно залепени на стъклата и с валидност след 31 януари 2019, няма да важат. За целта са предвидили, да се подаде декларация и да се преиздаде безплатна електронна винетка за оставащия срок. И като си познавам стригачите, това ще става с касова бележка с вписан регистрационен номер и талон на колата. А при положение, че тази година винетките станаха едногодишни от дата по желание, опашките ще се .... ! Защо ги направихте с плаващи дати и планирате такива безумия след това?!!!!

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.