Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Неработеща мултимедия


Recommended Posts

Здравейте, колеги! Може би не пускам темата на правилното място, извинявам се за което. От Януари 2018 съм собственик на Шкода Суперб 1. Някой може ли да сподели как се сваля усилвателя от багажника, тъй като музиката в колата изчезна, а навигацията и всичко друго си работи, просто няма звук. Пробвах със сваляне на акумулатора(работеше първите 2 пъти), но след това вече не се получава..Също гледах и бушоните. Отзад в багажника се чува през няколко секунди припукване(откъм усилвателя), предполагам някое реле. Ще съм много благодарен, ако някой е имал същите проблеми и знае как се сваля. :)

Редактирано от PRR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колега, привет,

Аз имам същия автомобил. Би ли ми казал какъв е този усилвател? Наскоро изкорубих целия багажник за да му пренаредя оборудването. Свалих и чейнджъра, който ми е ненужен. Усилвател не съм видял никъде да има? Имаш ли снимка на това животно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!
Предполагам, че просто нямаш такъв, тъй като няма как да не го видиш. Закачен е на горната кора на багажника с предпазна ламарина, като усилвателя си е фабричен. Предполагам има и разлика в оборудването. Свалих го, но за целта трябваше да махна задните седалки, да разглобя страничните задни колони и след това да махна кората от вътрешната страна. За съжаление имам само една снимка, но мисля, че ще свърши работа.

 

Колкото до проблема, който имам, все още си го имам и нямам звук от самата навигация. Явно ще трябва да я сваля и нея и да я погледна, дали пък там нещо не спъва нещата, защото на диагностиката всичко излиза да е ОК с Навито.

 

Снимката:
 

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=jdv1525971829o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно! Аз такова "животно" нямам. Не знам и каква му е идеята. Подозирам, че колите ни са с тотално еднакво оборудване и не виждам поне при мен да е необходим усилвател. Навигацията си подава достатъчно звук, даже и повече от необходимото към колоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не бях видял, че и твойта е 2.8 V6 (elegance) за това го казах. Колкото до това, защо ти нямаш такъв си нямам на идея...честно казано мислех, че тъй като са с доста добра музика поне според мен навито няма да може да ги захрани, но... явно може :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Здравейте, колеги!

Малко да обновя темата...

Мултимедията все още не работи...мина вече близо година и не мога да намеря решение..

Носих усилвателя по сервизи - нямало проблем в него..

Закарах колата в Авител  - с цел като хора, които се занимават с това да решат проблема - от там ми казаха, че сменили майката (навигацията) и пак не работело, та проблема бил в усилвателя, но без никаква повече информация...в момента продължавам да си бъда в един затворен кръг...

На VAG-COM диагностиката излиза ОК за мултимедията..

Това което забелязах е, че когато се опитвам да увелича/намаля звука не се появява графика с това докъде е увеличена музиката (вече не си спомням имаше ли такава...та ако може някой колега да сподели, дали има графика (квадратчетата за увеличаване) ще съм благодарен ? )

Честно казано, вече си нямам на идея какво да правя...

 

Дали има и някакви бушони, за някое от 2-те неща, но освен тези които са в ляво на волана?

 

Ако пък има някой колега от София с такава мултимедия, но да има и усилвател в багажника, просто да ги разменим, за да видя, дали по някакъв начин ще тръгне, за да се опитам поне да разбера в кое е проблема...ще съм благодарен...

 

Снимка на усилвателя:

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=arx1546085704v.PNG

Редактирано от Sertanis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.