Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен проблем с централното


Jiraf4eto

Recommended Posts

Привет колеги,
 
Имам един проблем с Шкоди от както съм я купил, и до сега не се бях хващал да го отстранявам, но сега вече се налага.
 
Случаят е следният: Бутоните на ключа за централното отключват и заключват само вратите без багажника, но въртейки ключа в бравата на багажника, мога да отключвам и заключвам цялата кола. 
Машинката в багажника е здрава защото й подадохме 12В и отваря и затваря, кабелите в уплътнението са здрави (проверени). Кората на багажника е свалена в момента и не виждам никакви неизправности. Всички букси са включени, няма прекъснати кабели. 
 
Мисълта ми е следната: Моят ключ е от малките с два бутона. Искам да си направя 2-ри от сгъваемите, но нещо ми се върти в главата дали не трябва да е от тези с 3 бутона с допълнителен за багажника и за това централното в момента да не управлява багажника. 

 

Благодаря предварително на отзовалите се.

 

Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

 

Без значение с какво дистанционно си багажника трябва да се заключва.

Ако сте проверили  кабелите в маншона и са здрави( с пробна лампа или уред -  а не  визуално ) то може  да има прекъсване някъде по трасето от под волана където е модула до багажника .  Аз съм намирал скъсан кабел малко зад задната седалка в прага. Там също може  да се провери  дали  идва самия  сигнал от конфорт модула

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един тънък момент (при моята единичка беше така) - като заключиш багажника с ключа (не помня на къде се въртеше) не става да го отключиш централно. Искаше си да е отключен, когато го затвориш и тогава сработваше при него централното. Може да се е бъгнало нещо моето, но така бачкаше.

За новите ключове с трите копчета - става да се направи за О1. Но не знам, дали ще работи копчето за багажника.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники има дистанционно с три бутона.На моята сложих комф. модул от О1  2000 г.(не помная номера).После купих

дист. ключ на старо от голф4 и стана.С третото копче след  задържане отключва и после заключва  само багажника.

По спомен мисля ( но не съм сигурен) , че като затворя багажника , след няколко секунди се заключва сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Привет колеги,

 

Макар и след месец намерих време да погледна по-сериозно проблема и се оказа прекъсната жица в маншона на багажника. Просто беше по-навътре и не го бях видял при първоначалният оглед. Естествено проблема е отстранен и вече всичко по централното работи. 

Между другото докато го имаше проблема с багажника и задна дясна беше започнала да отказва, но от както отстраних проблема и тя се оправи. Възможно ли е да е от това, т.е. да са на някаква обща писта или не знам, не съм много добър в тоците или за момент се е кротнала и ще ме изненада зимата за да ми е по-гадно като я ремонтирам в студа  :crazy:  :wacko_2:  

 

Поздрави на всички 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същият проблем, вратите се заключват, а багажника не. Окъпах всички букси и тези в левият калник с контактен спрей, чистачката се оправи, заключването - не. Сега багажника се заключва, но как се оправи ме знам ....

За разлика от теб аз съм с допълнително поставена аларма и заключвам от дистанционното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.