Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дали счупих маховик на Йети 2.0 TDI CR 140кс 4х4


orange!

Recommended Posts

Чудя се дали счупих маховик на Йети 2.0 TDI CR 140кс 4х4.

Снощи карах из София, спрях за малко и като запалих след минути, колата взе да трака доста силно на място на празен ход.
Като натисна съединителя тракането спира.
Като подам газ и се вдигнат оборотите тракането спира.
В движение ми се струва, че не го чувам или е съвсем леко. Но съм я карал само километър след това.

Също забелязвам, че след натискане, педалът на съединителя започна да се връща по трудно и понякога не напълно.

Дали маховика се е счупил така от веднъж? Преди не съм усещал някакви симптоми с тракане или притрисяне

 

Живо ме интересува и дали мога да карам така няколко дни? Може ли да прецакам още нещо - примерно скорости или друго?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен повече ми прилича на лагер.

ПС: Опа, Марто ме е изпреварил.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, като се отвори трябва да се разбере, но исках поне да се ориентирам какво да очаквам и дали мога да карам няколко дни докато се случи процедурата.

Съмнявам се да е лагер, защото тогава симптомите са по скоро виене, свистене ... при мен си е чукане / чаткане.

 

Днес покарах 20-30 км ... след първите 2-3 спирания чукането от веднъж изчезна и педала на съединителя започна да се усеща съвсем нормално. Няма и вибрации или притрисяне на празен ход. Скоростите влизат без проблем и когато имаше чукане, и когато няма.

Ще видим утре на студено как ще е.

Редактирано от orange!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, като се отвори трябва да се разбере, но исках поне да се ориентирам какво да очаквам и дали мога да карам няколко дни докато се случи процедурата.

 

Можеш да караш. Няма да се оправи. Ще иска разглобяване. Най вероятно маховик или притискателен диск.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше някаква игра с пластините на маховика , така може да минеш и 10 000 и 10 км. (Божа работа) , но ако мислиш да караш колата , сменяй всичко.

Успех и весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.