Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ. Може ли да сменя двигателя?


venislav

Recommended Posts

Здравейте,

Купих си Октавия 2010г. , но проблемите не спират.

От втория ден тече масло, а майстора ми не знае от къде.

Мога ли да сменя двигателя, който е 1.8 Т tsi с друг такъв или да не е tsi?

Ако може имате ли идея от къде да си купя нов и колко струва и какво да направя със стария?

Или идея как да го оправя?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... Масло, ако тече, като теч - смени майстора! Ако не тече, а го харчи - на 1.8TSI от тези години си го “изяжда“ и ремонта е... -> .!. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , всичко е възможно в днешно време.

Като начало посети някой от клубните сервизи, например трансексперт.

Наистина теч на масло , чак да сменяш мотор.

Да не говорим,че смяната на мотор е свързана с доста разправии.

 

А ако все пак опреш до смяна на двигател , по добре сложи 2.0 ТСИ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някъква идея от къде може да тече масло?

Някъде отгоре?

И ако може да ми препоръчате майстор в София, който да може да го оправи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написах :) Сервиз Трансексперт , поглени в главния раздел къде пише Клубни Партньори.

 

масло може да тече от много места. гарнитури гледали ли сте ? маркучи , картерна ветнцилация, най-добре нещата стават , когато се почисти двигателя с обезмаслител , след което видите от къде точно тече.

 

Съдейки по факта,че след твоя майстор все още дори не може да определите от къде точно тече , бих казал - смени майстора :)

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще Ви послушам и отивам да си взема колата от майстора.

Благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До къде стигна с диагностиката?

Заради неустановен теч на масло, направо да сменяш мотора  това е  !!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех колата и я закарах в друг сервиз, който ми препоръчаха.

Вчера я оставих и сега очаквам обаждане от тях.

Казаха, че имам 2 литра повече масло в дригателя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех колата и я закарах в друг сервиз, който ми препоръчаха.

Вчера я оставих и сега очаквам обаждане от тях.

Казаха, че имам 2 литра повече масло в дригателя. :)

 

Човек ти ме хвърли в тъча направо!!!

Не мога да те разбера честно! И се отчайвам от себе си щото уж имам претенции че разбирам хората..

Имаш няколко теми и не мога да разбера накъде тече мисълта ти нито виждам някакъв синтезиран подход.

Как може майстор да не разбере отде тече масло?! Ами то дъщеря ми ще разбере.. Кви са тия майстори дето не могат елементарен проблем да оправят.Викам си сигурно има нещо засукано и с любопитство се интересувам.

И ти сега ме уби!! Имало повече малко!? Абе вие докъде сте сипали масло? Докато почне да изтича от отвора на щеката ли кво? Няма ли белези?!

На мен ми викат че съм каруцар амаааааа. :sorry:

Съвсем се обърках.

Едно нещо обаче знам.Ако колата е отишла при нормален сериозен майстор за един ден трябва да сложи диагностиката!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстора който неможа да разбере от къде е теча и от кого си взех колата е сипал много масло. Това ми го каза сегашния майстор след като извади пръчката.

Имаше няколко коли и може би не е стигнал до моята и заради това да не ми се е обадил още.

Искам да си карам колата и правя всичко възможно, а всички викат : Продавай.

Да но аз и да тръгна да я продавам не искам да я продам с теч на масло и следващият купувач да си бие главата както мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"... правя всичко възможно"

Първо дефинирай понятието "майстор".

Аз съм аматьор, но НИКОГА няма да сипя 2 литра повече масло.
Майстор (ако е такъв) никога не би го направил.
Дори можеш сам да си провериш откъде идва теча. Инфото в нета е безкрайно...
Има няколко наистина добри сервиза. Отиваш, плащаш, ако трябва и 100 лева и знаеш какво точно се случва.
Знаеш колко струва ремонтът. Тогава ще знаеш и дали ще я караш.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, дай ми име на сервиз (име на майстор) в който да отида, да дам 100 лева и да ми кажат от къде е теча, колко е ремонта и какво да правя в бъдеще, защото след месец чакам син и ми трябва кола.

Ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, ти си "най-интересния" човек в нета, да знаеш... :) Първо... ако ти сипят 2 литра масло в повече, вероятно ще тече от всички възможни места тоя двигател... :D Второ... баси майсторите ползваш - никой не знае какво й има на колата, бухат масло, за да "има", а и вероятно си плащаш навсякъде и никакъв резултат нямаш... Ужас!!!  

 

Ако си от/във Варна - отиди тук:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/39009-g%C3%BCnter-service-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0/

 

Колегата във форума се пише bega4kata --> http://skodaclub.bg/forum/index.php?/user/1700-bega4kata/

 

Вероятно ще може да ти помогне... Ако някой може да ти помогне изобщо...

 

Ако пък колата не е във Варна, а си по-близко до София - имаш такъв избор:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/forum/120-%D0%B1%D1%8F%D0%BB-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA/

 

Как да ти се помогне повече и да ти се каже къде да отидеш - нямам идея :) Последният ми съвет е - смени колата, а не двигателя... тази я откарай на вторични, че като чета какви са историите с нея... Наистина не я давай на друг да го боли... ;)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото щях да напиша и аз.

 

Прочети първите 10 позиции от белия списък.
След диагностиката ще ми е интересен резултатът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не го гълчете човека. Доверил се е на грешните хора просто. Не е длъжен да разбира от автомобили и вероятно просто пише тук т’ва, което му е казал “майстора”. Стискам палци да оправят колата макар и с повече пари! Че трябва да идват положителните емоции в крайна сметка - дете чака човека :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооооооооо........
На 20.04.18г. се обадих да попитам какво се случва с колата и ми казаха, че още не са стигнали до моята кола.
Та....  не са я поглеждали.

 

................... и така. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е тоя сервиз , където немогат да ти видят колата толкова време, да не ходя там....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес най-накрая ми се обадиха от сервиза.

Казаха, че теча е от някъкви два капака. Едната е на ангренажната верига (която е пластмаса), а другата не разбрах от къде е, но е аломиниева или метална.

Едната струва 169 лева, а другата 198 лева. И за труд 200 лева.

Другата седмица трябва да ги сменят и след това ще отида да измия двигателя и да видим дали има още от някъде теч.

Ще пиша какво е станало и дано е само от това и да помогна на някой с моя проблем.

Редактирано от venislav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой знае нещо, ще се радвам да сподели. За вероятността да е от това и за обявените цени.

Редактирано от venislav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Те казаха, че са оригинални, защото няма други и така ще е най-сигурно че няма да протече отново от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.