Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia II facelift


pri_valo

Recommended Posts

Здравейте, приятели :)

 

Предстои да закупя Oc II FL, след 2010, common rail.

 

Възнамерил съм да прелетя на запад и да се върна с въпросното возило. Причините, които налагат това приключение са няколко. Едната е че имам конкретни изисквания към колата, които не търпят промяна.

 

1. Diesel common rail.

2. Комби

3. ШИбедах

4. Силното ми притеснение, че още с идеята някоя кола да бъде внесена от бг джамбазин, нещата тръгват към the dark side.

 

Не че в чужбина не се въртят километри, не че и там няма вероятност да е правено нещо по колата, наясно съм с доста-та рискове и в това сам да се втурна да се връщам с кола. Макар че и това не е правено веднъж и дваж.

 

Отварям темата по-скоро да попитам за административните неща, и те са основно 2:

 

1. Приемаме, че съм купил колата и благополучно съм стигнал бг границата - трябва ли да заплатя мито за автомобила на влизане в родината и колко е то като сума?

 

2. би трябвало да е възможно веднага след закупуването продавача да ми съдейства за транзитни номера, с които да измина разстоянието до България, нали?

 

И не на последно място - нещо което изпускам има ли?

 

Сметнал съм си гориво, пътни такси и самолетния билет за отиване. Какво друго трябва да включа като разход?

 

предварително благодаря на всеки отзовал се и се надявам в близко бъдеще да се появя на срещите с нея :)

Редактирано от pri_valo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, харесал съм две обяви. И двете са в Германия.

 

Пускам линкове:

 

https://www.autoscout24.bg/objava/skoda-octavia---8b194166-0ff2-db0f-e053-e350040a90c9

 

това, което не ми харесва много на тая е, че е имала двама собственици..

 

https://suchen.mobile.de/auto-inserat/skoda-octavia-combi-2-0-tdi-dpf-maintal-hochstadt/258248034.html?action=parkItem

 

тази е другата, за която съм пуснал и мейл към търговеца, да го поразпитам, да видим колко верни неща ше каже :D

 

в първия пост съм пропуснал да спомена и че вариант 1.6 не ме интересува, решил съм да е 2.0. TDI 140к.с. задължително ръчни скорости и по-скоро да е само предно предаване. Не че не ме кефи 4Х4, но си е един приличен разход за обслужване в повече, а реално няма да ми е кой знае колко в употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се внася автомобил от страна членка на евросъюза, мито не се дължи. По отношение на транзитните номера отивате с продавача в немския КАТ където е регистрирано МПС-то. Имаш няколко варианта 5,10,15,30 дни. Задължително МПС-то което се купува трябва да е с двата талона и двете страници от преглед "TUV". Към стандартната окомплектовка на автомобила задължително комплект резервни крушки за светлините и въже за теглене, в Германия не им ги искат , но в Унгария питат за тях. По отношение на разходите: за застраховка, временни табели евентуално хотел. И работното време на техния КАТ е до 15:00-15:30 с клиенти по спомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Penata, феноменално ти благодаря :) и ако се случат нещата - едно Hennessy от мен за теб :)

 

Последно питане - застраховката пак може за по-малко от година, предполагам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Застраховка със зелена карта около 40-50 евро. И забравих към документите за покупка застраховката от предишния притежател на мпс-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей т’ва имах в предвид! Всяка държава има различни изисквания. Аз гледах за Белгия и Холандия - съвсем различни изисквания има. Евалата на колегата - чудесно тв е ориентирал!

Успех с покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Btw - до началото на юни съм на работа, така че разходката ще се случи най-рано около средата на юни или по някое време лятото.

 

Ако на някого му попадне обява, отговаряща на гореописаните ми капризи нека я пусне тук :) Много ще съм благодарен :)

 

То по принцип ежедневно проверявам 2-3 сайта за коли, така че вероятността и сам да я открия не е малка, но you never know ;)

 

Весели Великдени на всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.