Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ABS и ASR.


fabia 1234

Recommended Posts

Здравейте отново, вчера закупих още една Фабия но този път 1.9 ТДИ 101 к.с. Още като я купувах забелязах, че бутона АSR не реагира но в последствие забелязах , че при подаване на контакт лампите за ABS и ASR не светват изобщо. Закачих я днес на вагкома и записаната грешка е    00301-ABS Return Flow Pump (V39)  35-00--- .  Намерих теми  по проблема, но при мен вече е сложен тел на бушона над акумулатора. Притеснява ме това че лампите не светват след даване на контакт. Възможно ли е търговците да ги замажат с нещо, знам, че са диоди в таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега всичко е възможно. Един колега си купи една Тойота, на която с черен силикон и бяха намазали лампата на чека, за да не си личи грешката. След закупуването след 20км. от автокъщата колата се окоти :).

Конкретно по твоя въпрос некомпетентен съм, но пробвай дали ти работи АВS и ако не работи търси някъде другаде пеоблема, а не в лампичките по таблото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той ясно че не работи ама защо не свети никаква индикация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно са го изключили софтуерно. ABS, оттам и имдикацията не работи.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и тва е хитър трик, сега през вагкома трябва да го пусна и ще я мисля после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, развитието е че са залепили тиксо на лампите, с една дума не е изключен софтуерно. Свети само лампата на ABS другата не свети и от бутона не реагира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз така мисля ама не свети. Вече незнам къде да търся проблема след като и индикацийте за грешка са такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, днес отново я закачих и изтрих грешката /същата от по-горе/ лампите изгаснаха и всичко уж точно. Запалих изминах 20м. и отново светна, отворих капака и бушона над акумулатора отново изгорял, какво може да го товари?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя се чува като е закачена на диагностиката/избръмчава за секунди/, мисля че не е заминала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.