Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Система за контрол на ауспухови газове - свети лампата


dulo

Recommended Posts

Привет на всички,

 

На чисто новичкия Суперб 3 с двигател 2.0 TDI 190 hp вече два пъти светва лампата за контрол на ауспуховите газове.

Колата е на 1 месец. Лампата първия път светна на около 350 км. От Еуратек казаха, че било свързано с Ad Blue системата и чакали нов софтуер. Изчистиха грешката. Но днес пак светна лампата, вече на 800 км. Утре пак ще я карам. Но нещо не ми харесва чисто нова кола да я карам до сервиза на всеки 400-500 км. Колата се кара предимно градско. До тук 350 км е извънградско, останалото е градско. Някой да сподели опит с такъв двигател и подобен проблем?

 

Иначе колата е страхотна. И красива, и удобна, и върви, мечта!

 

Благодаря предвариелно.

Редактирано от dulo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам опит с автомобили от новите дизели на VW, моят съвет е смени нафтата!

Моята е с ДПФ филтър, с Екодизела и нормалната им нафта се скъсваше да ми се включва самопочистването, от няколко месеца с Ромпетрол нямам никакви проблеми!

Не е възможно с нов автомобил да се случват подобни неща, според мен проблема е горивото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам опит с автомобили от новите дизели на VW, моят съвет е смени нафтата!

Моята е с ДПФ филтър, с Екодизела и нормалната им нафта се скъсваше да ми се включва самопочистването, от няколко месеца с Ромпетрол нямам никакви проблеми!

Не е възможно с нов автомобил да се случват подобни неща, според мен проблема е горивото!

 

Благодаря колега, зареждал съм я 2 пъти до сега. И двата пъти с Максмоушън дизел на ОМВ. А и лампата за ДПФ не ми е светвала. Не прекалява и с автоматичната регенерация на ДПФ-а. Само 2 пъти съм забелязал вентилатора да върти и след спиране и да ми държи по-високи обороти на празен ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авиодизела, това имах впредвид, моя грешка, включително и евтината им нафта. Моят автомобил не ги харесва, поне в Пловдив. За други градове нямам впечатления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е така на С3, но на С2 лампата с филтърче не е за сервиз. Трябва да направиш принудителна регенерация - изкарваш я на дълго и караш на 4 та над 2500 оборота 15 минути и загасва. Ако не го направиш и продължиш да я задръстваш, след време вече пали другата лампа и влиза в сервизен режим. Тогава трябва вече да се закачи на компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Незнам дали е така на С3, но на С2 лампата с филтърче не е за сервиз. Трябва да направиш принудителна регенерация - изкарваш я на дълго и караш на 4 та над 2500 оборота 15 минути и загасва. Ако не го направиш и продължиш да я задръстваш, след време вече пали другата лампа и влиза в сервизен режим. Тогава трябва вече да се закачи на компютъра.

 

Тази с филтърчето не ми свети. Свети една друга, която прилича на чек енджин, но в упътването я дават като лампа на системата за ауспухови газове. Ето линк какво представлява:

 

https://www.google.bg/search?safe=active&rlz=1C1GCEA_enBG772BG772&biw=1280&bih=518&tbm=isch&sa=1&ei=IEO9WuuZF8bEwAK1j77QBg&q=%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B8+%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B0&oq=%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B8+%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B0&gs_l=psy-ab.3...11588.17689.0.18405.11.11.0.0.0.0.106.996.9j2.11.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.8.745...0j0i8i30k1.0.jVMhnaawKJs#imgrc=rrNkMOSHoxyMGM:

Редактирано от dulo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тази си мяза баш на Чек енджин и си е за ходене в сервиз - да. Незнам що са я кръстили "за газове", тя може да свети по много други причини.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия казус имам и аз. S3 190кс, 2018.1 - беше на 850км когато ми светна лампата, от тях 400км извънградско. Има някакъв проблем в софтуера, от завода работят по въпроса казаха от Еуратек.

Светка при строго специфични условия, не е свързано с традиционни проблеми при регенерацията, което е добре ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия казус имам и аз. S3 190кс, 2018.1 - беше на 850км когато ми светна лампата, от тях 400км извънградско. Има някакъв проблем в софтуера, от завода работят по въпроса казаха от Еуратек.

Светка при строго специфични условия, не е свързано с традиционни проблеми при регенерацията, което е добре ...

 

И на мен това ми казаха в Еуратек Пловдив, колега (и моята е S3 190 кс, 2018.01). Но нищо не споменаха за специфични условия. Сутринта бях. Провериха грешката, казаха, че е същата като първия път и ще се чака актуализация на софтуер. Малко неприятно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка ти е доста обширен :) дай само на лампата която ти свети

 

Ето линк само към една снимка:

 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQZP4mRxjGGS5FubpPEjF6G1d8IAOJDN2oo_PoXC1TGE91JfFFU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе, колата този път я покарах около 40 км със светеща лампа от вчера до тази сутрин. Няма загуба на мощност или сервизен режим. Но съм карал само в градски условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е S3 190к.с., 4х4, 7DSG, обаче 2018.2. Вече е на 1 300 км., почти изцяло на градско, но досега не ми е светвала такава лампа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е S3 190к.с., 4х4, 7DSG, обаче 2018.2. Вече е на 1 300 км., почти изцяло на градско, но досега не ми е светвала такава лампа. 

Къде/какво гориво зареждаш колега ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е от горивото, особено на толкова малко изминати километри. Явно е бъг в януарския софтуер. Предполагам като ви го ъпдейтнат ще се оправят нещата. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Бъг не бъг, за мен посещението на сервиз на всеки 400-500 км е безумие. И заслужава да им върнеш автомобила. Аз живея на 100 км от най-близкият сервиз и ако трябва да ходя на всеки 500 км означава че ще губя по 200 от тях в път от и до сервиза!!!

Определено се радвам че не избрах дизелов мотор за новият Супърб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А обясниха ли ви какъв точно е този софтуерен проблем? Дали светва просто лампа без да има реално причина да светва или действително нещо се случва с колата, което кара лампата да светне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А обясниха ли ви какъв точно е този софтуерен проблем? Дали светва просто лампа без да има реално причина да светва или действително нещо се случва с колата, което кара лампата да светне?

Нищо не обясниха като хората. Било свързано със системата за Адблу, но същата работи и не дава индикация за проблем. Чакало се ъпдейт. От тогава не ми е светвала, вече съм на 1200 км и всеки ден гледам за лампата. При мен е добре, че Еуратек ми е по пътя за работа, но разбирам как се чувства колегата от Разград. И все се надявам да не свети повече, но да видим. Иначе няма такова удоволствие като от новия С3. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата от Разград си е поръчал Л§К 280 коня бензин. :) Не го мислете. Ще бъде произведена до края на Април.

Но като си помисля че другият избор беше 190 коня дизел..................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Малко ъпдейт. Вече съм на 1900 км и лампата не е светвала отново. Не, че предизвиквам съдбата, но е възможно през първите 1500 км колата да не е достигнала оптималните работни режими на системите (както пише и в книжката за експлоатация) и това да е активирало датчика. Имам усещането, че сега на 1900 км разхода малко падна, но това може да е и от по-топлото време и от микса градско/извънградско.

Редактирано от dulo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

И аз си купих супърб 190к.с. 4х4 и на втория ден ми светна лампата за газовете.Ходих на сервиз и ми казаха, че се очаква да сменят софтуерите на този модел,но не ми казаха кога.Ако ми светни втори път,ще съм във Франция и ще видя и те какво ще ми кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.