Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за камера (dashcam) на предното стъкло..и гаранция


Amareto

Recommended Posts

Здравейте,

Извинявам се ако темата не е за тук или не е в правилната секция.

(поръчал съм си я, още си я чакам, новата количка да я сглобят в Чехия...)

 

Та, планувам да сложа Dashcam (на Гармин, модел 55 (умишлено не правя директна реклама, да не се ядоса някой)) на колата.

 

Обадих се в ЕУРОТЕК, обясниха ми 2 неща:

1. ТЕ не монтират такива камери (и въобще техники) неодобрени от Шкода (разбирам ги).

2. АКО аз си я монтирам, няма проблеми, но АКО камерата доведе до нещо което да спре да работи, МОЖЕ да ми отпадне гаранцията.

 

Сега, бихте запитали защо се занимавам с този "монтаж". Ми, то е ясно че в запалката няма драма да се бодне кабела, мен притеснението ми е, да използвам допълнителния кабел (който се прикача към бушоните)

за да мога да използвам функцията "Parking Monitor" на камерата (при спряла кола, ако има наличие на движение пред автомобила да заснема). И оттук идва притеснението ми.

Може ли такава интервенция от моя страна да наруши гаранцията, и по точно как може да стане това? (демек, как бушоните и такъв кабел може да "скапят" нещо)

И второ, понеже не съм много по кабели, някъде може ли да ми го направят това професионално, без да се притеснявам от висящи кабели и "чупене на гаранция" ?
 (а и кабелите как минават под кори разни и т.н., винаги ми е било притеснено, да не почнат да скърцат и тракат...че и да се разпднат в някакъв момент...)

 

Благодаря за отговорите и съветите.

 

(It's good to be back...9 years later...;) )

 

Поздрави,

Amareto

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност могат да се заядат ако недай си Боже нещо стане по ел. инсталацията и да обвинят допълнително монтирания кабел, пък макар и професионално направено!

Иначе, след като си избрал място на монтажа, просто прокарваш кабел до бушоните. Вероятно ще е по тавана. Подмушваш под тавана във фугата с предния джам, после слизаш по “А” колоната (в ляво на шофьора, разделяща предния джам от вратата) и вкарваш кабела в таблото с бушоните (отзад). После взимаш книжката и виждаш кой бушон ти е празен и има захранване (постоянно). И действаш :) При мен, бушона, който ползвам е за ел. инсталация на теглич. Май няма постоянен “+”, но аз не ползвам тази функция, която ти искаш.

Важно!!! Виж на колко волта работи камерата, да не се окаже, че е на 5V примерно. Тогава трябва да я свържеш през “зарядното” ѝ, понеже от бушоните ще си вземеш 12V - да не стане “мяу” и да ходиш за нова камера...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално по инсталацията на автомобила няма да променяте нищо. Купуваш предпазител на който има извод за още едно захранване и от този извод си взимаш захранване за камерата. Ако случайно стане нещо просто изключваш въпросния предпазител и си връщаш оригиналния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.