Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светва ми чека за ASR


ves

Recommended Posts

Шкода - октавия  1,6 бензин - 2003г.  двигател BFQ

 

Здравейте колеги,  забелязах че когато карам бързо чека не свети/ извън града/ , но щом вляза в населено място и намаля на около 50-60км. 

след малко /около 2-3 км /  ми светва чека за ASR. Преди да светне чека усещам че колата леко забива и чека светва.След това няма проблеми с вървенето.

Скоро на снега след като ми светна чека за ASR изпробвах спирачките и усанових че има АБС- чука на педала. Но не работи системата против боксуване - подавам газ и предните гуми почват да боксуват. Когато чека не свети системата против боксуване работи. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем. От какво може да е.

Ходих на един майстор закачи я на компа и каза че има записана грешка на дебитомера но не бил той а развален бил клапана ЕГР - и трябвало да се запуши. Ама ме пита мене на този модел можело ли да се затапи и да съм прочетял в интернет. Повече не отидох при него.

Моля някой ако знае нещо по този въпрос да помага. Какво да сменя - дебитомер , ЕГР, кабели за свещи или друго.

Поздрави: Васил 0885212175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да свети значи е записана и грешка. Явно "майстора" знае да чете само на двигателя, но не и на допълнителните модули. Добре е да отидеш при някой който има представа какво прави. Примерно @pepino. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам същия проблем .интересното е че аср-а светва при оптределени оборото 1200-1250об. независимо дали колата е в движение или на място като задържа на тези оборотина място 30тина секунди и светва.колега ако откриеш проблема пиши от какво е ,аз сия карам така неме притеснява нее чак такъв проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел се оплака за същия проблем при поставяне на резервната гума. Явно са били с разлика в обиколките им.

Да си сменял гума, само една?

При него проблема се оправи сам, но след две три седмици каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.