Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпроси за допълнителна аларма


deas

Recommended Posts

Октавията е 2005 г., алармата е допълнително монтирана (от предишен собственик), но незнам марка и модел.

Ето снимка ba2b5105ddca6c60.jpg

От Тази тема мисля че е Meta System.

 

Откакто имам колата, не отчита отворена шофьорска врата и не работи зумер за забравени фарове, реших да отстраня проблема с микроключа в бравата, но отново не светна плафона.

С кабела на алармата за отворена врата са поставили диод, който явно пречи на сигнала. Отстраних диода и кабела за алармата и плафона светна.

 

Въпроса ми е дали мога да вържа кабела от алармата без този диод, а също и какво е това кабелче от модула на алармата ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнее, май не е мета систем това, човек :)

 

Виж какви са им дистанционните на алармите им:

meta_all_remotes_10-2-2-2.jpg

 

Моята кола беше с B - Meta System HPA 2, мисля, че се водеше - ноо... умря на втората-третата година... и я смених. Почна да си свири в движение, не включваше, не изключваше... и отиде в кофата директно.

 

Изглежда доста по-различна тази.

 

Това е, което изхвърлихме от колата:

hpat_5_0.jpg

 

На тях сирените са едни такива пиезо боклуци (най-ляво на снимката е сирената - плоска е, но има и кръгли на другите модели)... 

 

Кабелчето от модула на алармата е антената й :) Тоест, без това - ще хваща само на 1-2 метра от колата... с това хваща до 50-тина метра, мисля... зависи от спецификацията. Моята ловеше и на 100 метра от колата, за да можеш да си я намериш на паркинг, ако забравиш къде е - пускаш я да пищи и търсиш... Тъпотия :) И все пак, ако батерията на дистанционното отслабнеше, започваше да "лови" на 15-20 метра макс...

 

Диода се слага там, за да може автоматично да ти вдига прозорците, иначе няма да ти ги вдига :) Тоест, имаш някакъв друг проблем някъде. Спомням си, че когато слагахме новата аларма с моя човек, той свали старата и сложи новата и вдигането на прозорците не работеше - след кратка консултация, понеже беше много нова колата, разбрахме, че има един диод - намерихме го къде е закачен на старата аларма (на мета систем-а) и го сложихме на новата - всичко заспа.

 

Не знам при теб какво е... честно казано. Аз в началото разбрах за светодиода на самата аларма, който мига... Затова си промених мнението.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, друга е алармата :)

 

Диода е под кората на шоф. врата, на кабела който праща сигнал отворена врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.