Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

съвет за Octavia 2


bbarnev

Recommended Posts

Здравейте, колеги. От известно време насам ми искаше да сменя голфа с една октавия 2006. И тъкмо, когато си мислех, че съм открил перфектната https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521366198951736&slink=6hwvwy бях неприятно изненадан. Гледам колата на външен вид перфектна, отвътре - пак перфектна. Скорости, двигател - също. Отивам в Еуратек да видя някаква евентуална история и от там ми казват цитирам "тая кола е пълна аномалия", Излиза, че ВИН-а на тази кола отговаря на Skoda Octavia 1.9 TDI, ръчни скорости, класик салон и десен волан (Англичанка), цвят графит.

Тук вече до известна степен ми става ясно защо тая кола е перфектен салон и боя, но не е ли това твърде много работа за един джамбаз? На една кола да смениш цялата карантия и да оставиш само шасито? Как въобще тая кола е регистрирана? Колата доста ми хареса, но ми се струва рисковано при такива фрапантни разминавания да я вземам. Какво мислите вие? Бихте ли рискували в тоя случай с покупка? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола с подобен парадокс определено не е за купуване. Дори да е регистрирана и в БГ да няма ядове не е изключено при евентуално излизане в чужбина да излече, че е издирван автомобил.

Тука въпроса не е дали на шасито на англичанката са сложили оборудването от L&K и са смени дирекцията, а дали не са забили едни фалшиви номера на VIN, шаси и т.н. на откраднат или на бракуван автомобил.

Не купувай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отзиви. И аз съм на това мнение, но човек като хареса нещо и почва да си търси извинения. Знаех си че има нещо гнило и кола на 12 години няма как да изглежда така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е колата да е имала тежък челен удар,със засегнат мотор.Затова може и да са го заменили.Но замяната не вярвам да е правена тук това мотор,салон боя и напасване на табла,рейки и т.н. си е доста труд и финанси.Да не кажа,че му е било необходима още една левачка.Ценово,ако не го е правил сам няма как да се върже цената.Колкото и да са богове нашите джамбази,не са толкоз работливи.От къде е внос в България?Наскоро имаше на обява VRS лимитирана серия,предлагана само за Англия.Човека е купил лично от Германия.Часна обява,вече левичарка и тука разбира каква е била.Явно германеца или германката е бил манияк,защото беше чипосана в МТМ,а там цената за тази процедура е 1/3 от колата.Пробва явно да я продаде,но явно се е отказа,защото разбра че притежава 1 от 500 бр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравни Vin номера от лепенката на шофьорската колона на вратата,лепенката на резервната гума, предното стъкло,мотора и радиото и виж къде се разминават. По начина на светене на фаровете също може да се види, ако не са сменяни и е била с десен волан. За около 1000 лв с частите знам хора където "обръщат волани". Цената наистина е малко висока. А 129 000 км за 12 годишна кола в България е малко във сферата на фантастиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че нещо, ама пресилени коментари относно километражи по снимка е леко "ту-мъч". Има и 11 год. октавия 2, дизел на 113х км - моята, а знам и още 2 бр. на познати. Все от нови, все с пълна история. Или и това е фантастика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята октавия е 2.0 ТДи купена чисто нова от Еуратек на 29.10.2006 година и в момента е на 147 000 километра - заповядайте, ако не вярвате да я видите! Предоставям договора за покупка от Еуратек и всяко едно обслужване до момента като фактура от 0 километра до ден днешен! Единствен собственик! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лаурин и клемент мисля, че всичките са такива. А сега говорих със собственика колата е продадена и пререгистрирана в кат, което значи че няма разминавания на номерата от двигателя и талоните. Сега не знам да ме е яд ли или не. Колата изглеждаше перфектно и ако не бях ходил в еуратек сигурно щях и аз да я взема ...ноо всяко зло за добро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля,че трябва да съжаляваш  The FI results within the catalogues are proposals which have to be checked for correctness.

 

Vehicle Identification No. TMBDS21ZX62142387
Model octavia classic
OCT Date of production 21.07.2005 
Year 2006 Sales type 1Z3164
Engine Code BKC
Transmission Code GQQ Axle drive 5S Equipment  AE Roof color U9 Carpet color code   Exterior color / Paint Code U9 / F7V Seat combination no.  
Steering system arrangement L0R Right-hand drive
Редактирано от Dzver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не мисля,че трябва да съжаляваш  The FI results within the catalogues are proposals which have to be checked for correctness.

 

Vehicle Identification No. TMBDS21ZX62142387
Model octavia classic

OCT Date of production 21.07.2005 

Year 2006 Sales type 1Z3164
Engine Code BKC
Transmission Code GQQ Axle drive 5S Equipment  AE Roof color U9 Carpet color code   Exterior color / Paint Code U9 / F7V Seat combination no.  
Steering system arrangement L0R Right-hand drive

 

 

ти му звъня за вин-а ли? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше необходимо ..... Мога и без да му звъня да го разбера  ;)

как ако не е тайна? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И както са казали хората за всеки влак си има пътници.Ляв,десен замина.Търси друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че нещо, ама пресилени коментари относно километражи по снимка е леко "ту-мъч". Има и 11 год. октавия 2, дизел на 113х км - моята, а знам и още 2 бр. на познати. Все от нови, все с пълна история. Или и това е фантастика?

 

Такива коли обикновено се продават за 0 време, в повечето случаи на познати. Не висят по "случайни" обяви в нета за каквато е писал колегата.

Иначе съм съгласен че съществуват такива феномени; и моята е в това число. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.