Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за Skoda Octavia III FL Scout 1.8 TSI 4x4


R.Simov

Recommended Posts

Общо взето се покриват нещата, само че не съм добавил адаптивния темпомат, а обикновен.

 

Fleet paket, driving mode selection, подгряване на предното, LED фарове, ел. предна лява седалка, подгряване на предни и задни седалки, CANTON + BOLERO + SMART LINK, подгряване на дюзите на чистачките, преди и задни сензори за паркиране, LED задни и асистент за къси и дълги.

 

Това са нещата, на които съм се спрял.

Кефи ме и ел. багажника, и задната камера и покрива, но твърде много ще завишат цената и излизаме от бюджета.

 

Всеки си има мнение, но ето моето по този въпрос:

 

Ел. багажникът е практически безполезна гъзария. Рядко ще ти трябва (да, понякога ще си цапаш леко пръстите, ама рядко и много леко).

 

Покривът - има различни мнения, за мен това води до по-скоро неприятно разсейване за водача + леко понижава разстоянието между главите и покрива + винаги има опасност от теч :)

 

Адаптивен темпомат рядко се налага. Чак пък толкова.

 

Задната камера обаче за мен би била задължителна. Това много помага. Ако имаше 360 градусова камера и нея бих препоръчал, но май няма.

 

Лед светлини - задължително - предните от практични съображения, задните заради красотата. Фарове за мъгла с функция завиване при завой - също е добре (макар не фатално, защото рядко се ползват такива фарове).

 

Автоматичното превключване на къси и дълги - абсолютно излишно. Това е функция от полза не за теб, а за идващия срещу теб. Просто ако човек има малко възпитание и съответен опит, сам си превключва да не пречи на отсрещните (поне от старата школа някога така са ни учили :) )

 

Горното обаче не е свързано с Light Assist (или Auto Light Assist - не ми е ясно каква е разликата при Октавия/Скаут). Това вече е полезно.

 

Blind Spot Detect - също бих си поръчал.

 

А хром пакетът май идва стандартен за Скаут, доколкото виждам в ценовата листа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е ,този хром бих то сменил на момента но ще изчакам.Правил съм го на друг автомобил .Има и други дреболии които не съм споменал но като цяло идеята ми не е да се меся в избора на колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към корното забравих да добавя, че бих взел и Hill Hold Control (ако ти се дават 146 лева според ценовата листа).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хром пакетът е тотална щета - на няколко познати се изтърка за няколко месеца, после е разправия с ЕТ, чакане и т.н. А и е хромирана пластмаса... Затова съм писал по-горното, че е безмислица. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека не забравяме, че дори и да не са поръчани някои екстри, след това могат да се активират без да е необходимо да се плаща сумата каквато е обявена в шкода сайта.

В случая визирам:

- потегляне по наклон (ако говорим за ръчни скорости);

- завиващи фарове за мъгла (говорим до 30 км/час)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В момента има 20% отстъпка за Октвия седан и Комби, но за Скаут правят само 10%... сега вече ще се замисля за нормалното комби :), това са доста пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на сметки .Разликата от 3.5К лева дали ще стигне за добавяне на екстрите които скаута има в повече.А ако не се добавя нищо към вижъна то е ясно.Спестяват се близа 4000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов проблем, не могат да поръчват 1.8 двигателя вече. Септември чакат 2.0 TSI 190hp. Нямали квоти до тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 16.6% е отстъпката, а не е 20. Махат ти сумата ДДС, а не ти махат ДДС-то от крайната цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека не забравяме, че дори и да не са поръчани някои екстри, след това могат да се активират без да е необходимо да се плаща сумата каквато е обявена в шкода сайта.

В случая визирам:

- потегляне по наклон (ако говорим за ръчни скорости);

- завиващи фарове за мъгла (говорим до 30 км/час)

 

Поздрави!

Виждам, че си от Пловдив. Можеш ли да ме насочиш къде в града мога да активирам гореспоменатите. Колата е от подписа. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всеки с ваг ком.

 

Прекрасен отговор, никой нямаше да стигне сам до факта че е нужен ваг ком. Колега а няма ли да уточниш кой е този всеки? Или да тръгна  да питам по улиците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...нужно е не да се пита по улиците, а да се погледне в “Белия списък” със сервизи и - “voila” :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен отговор, никой нямаше да стигне сам до факта че е нужен ваг ком. Колега а няма ли да уточниш кой е този всеки? Или да тръгна  да питам по улиците?

Здравей, провери ли си личното съобщение, което ти изпратих?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен отговор, никой нямаше да стигне сам до факта че е нужен ваг ком. Колега а няма ли да уточниш кой е този всеки? Или да тръгна да питам по улиците?

Като не искаш да питаш, купи си..

Аз ли да ти го потърся? Сигурно ще искаш и да отида на работа вместо теб?

Аман от недо....волни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.