Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Газ за Октавия 1 2.0 i 85/116 2004 г.


skyri

Recommended Posts

Честито колега, със здраве да си я караш.

Имам същата Октавия и е на газ. Този двигател е идеален за газова уредба. Разхода, разбира се, зависи много от начина ти на каране. При мен в градски условия варира между 12л/100км и 15л/100км. Извънградско около 7-8л/100км, като съм падал и под 7л/100км. Относно разходите, ако имаш предвид, такива по поставянето на газовата уредба, не съм много наясно, защото моята я взех с вече поставена, но мисля, че хубавите уредби са 1000-1300лв. Иначе разходите по подръжката са малки, има два филтъра, които трябва да се сменят и са доста евтини. За 5 години ми се е наложило да сменя веднъж изпарител, който струваше около 90лв ако си спомням правилно. За марките, чувал съм добри отзиви за Ланди Рензо и БРЦ.  :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е хубав инжекциона и е добре настроен - разхода на газ е + 1.50 спрямо разхода на бензин. Разбира се това не е зенитно оръжие, че да е в точни граници, но при правилна настройка е г/д толкова. Ако е така колата почти няма разлика в динамиката! Моята е 1.8 125кс и умишлено исках да ми я "форсират" малко поради лични съображения :)

Градския разход е много относителен..., Но извън градско е някъде около 7.5 - 8л. при нормално каране, което за този мотор и купе е доста прилично! Може твоята да даде една идея по-добър разход заради въртящия момент и най-вече заради годината (ако е читав мотора), но разликата е "след запетайката" :)

Поздрави и със здраве да натискаш педала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм със същият мотор на газ. Е има малка разлика, в килограмите, но не е толкова голяма, тъй като моята тежи повече от каталожните данни. Ако смяташ да си я караш повече време, по-добре се спри на по-скъп вариант. Аз дадох около 1200лв. и 40хил.км вече нямам никакво оплакване,но си намери читав майстор, да може да я настрой, тъй като при мен човека, който я сваля, си беше оставил ръцете и ходих при друг майстор, който излезе професионалист и направи доста по-хубава настройка. Разхода ми е сходен, като при колегата по-горе, между 11 и 15 градско и от 6,5 до 8-9 зависи от натовареността извънградско. Но като цяло, кутията е дъгла и при 3хил. оборота е около 120, така, че мотора си е точно за извънградско каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз съм с Фобос но не съм сигурен за версията... 3 ли беше, не помня. Трябва да видя документацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Помисли за LPG Tech много добра газова уредба успешно конкурираща се със Lovato и  BRC. Но на много по - добра цена. При мен за година и малко 25 к и за сега смяна на филтър , без други грижи. Приличен разход при 1,6i , 42 л. газ минавам 480 км. , като съотношението извънградско / градско 30/70 . 

  Ако ти се разхожда до Пловдив за монтаж и  настройка  пиши на лс на колегата 

Skoda20VT

 Много коректен и винаги е на линия за каквото и да е !

Редактирано от The_big_frend
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може.

До 43-45л влиза.

Но резервната гума ще ти заема место в багажника.

Другия вариант е спрей и компресор,ама с тия дупки....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,да питам някой има ли монтирана система Zenit и какви са му мненията! Данке

Редактирано от skyri
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря ви за мненията. Чудя се някой монтирал ли си е ботилка на мястото зад резервната гума. Там ми се вижда че има място,но ще трябва да тегля една ролетка

Бутилка с размер 630/225 фитва перфектно и литрите са 54.Това е за версиите без 4х4.За версията 4х4 бутилката е по малка - 600/200 и е 43 литра.

Отделно има едно местенце както казваш зад резервната гума (заето е в момента от стиропор) но мястото е малко за каквато и да е бутилка.

 

Zenit е стара марка, незнам някой все още да я предлага.Няма лоша уредба има некадърен монтаж и настройка.2,0 115 е елементарен двигател.Който успее да се "осере" с ГИ на него получава "лайнян медал"! :) В кръга на шегата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лоша уредба има некадърен монтаж и настройка.2,0 115 е елементарен двигател.Който успее да се "осере" с ГИ на него получава "лайнян медал"! :) В кръга на шегата!

Колега, да ти пращам адреса на "майстора", който сложи моята да му връчиш медал, защото явно има нужда :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай, ще му пратим медал! :) Без майтап но ако е единия от двамата които познавам във Варна ще го получат със сигурност!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Аз също съм с този двигател, газовата е вече на 100 х км, Фобос- изключително доволен, сервиза е ПАН Сервиз на Околовръстното- златни момчета са там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.02.2019 г. at 18:25, todormk написа:

Аз също съм с този двигател, газовата е вече на 100 х км, Фобос- изключително доволен, сервиза е ПАН Сервиз на Околовръстното- златни момчета са там!

Пиши в белия списък - ще е полезно за други хора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.