Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Виещо турбо skoda octavia 1.9 tdi 105


bobiskoda

Recommended Posts

Автомобила е шкода октавия 2 1,9тди 105 к.с. 2006г. на 220000 км.От около месец два чувам виене на турбото при 1200-1600 об.При по-високи обороти виенето не се чува.Не губи масло и не пуши.В градско шума е много дразнещ......Вариант 1 - нова турбина....около 1200 лв.Вариант 2 - рециклиране на турбината - на около половин цена.  Моля за съвети......и сервизи разбира се....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да посетиш един от тези сервизи, да я видят и чуят колата и там ще ти кажат кой вариант е най-удачен.

1. Ники и Мишо  - Герман

2. Трансексперт

3. Елбатрон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен ситуацията е сходна, същата година кола, двигателя БХЕ, километрите 210000 и тн. Като се заслушам чувам леко виене, като се бях притеснил като теб. Минах през турбо сервиз на околовръсното и бул. България, че ми беше удобно. 

 

Разказах си болката и ми казаха да не се притеснявам и да си карам спокойно. Рециклирането като започне да дава грешки е същото като цена, ако сега му направят профилактика със смяна на частите. Казаха да си давам газ колкото си искам и да си свиркам. Доста ми хареса това което чух и така и правя, вече 5к км нямам проблеми. Надявам се и занапред да е така. Не е започнало да се чува по силно или нещо такова. 

 

Драсни 2 реда като минеш през някой сервиз да кажеш какво са ти препоръчали да знам и аз. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виенето на турбото се получава от една единствена причина. Чуждо тяло докоснало перките и ги е кривнало леко дори може да е незабележимо. Получава се лек дисбаланс и при завихрането на въздуха се получава свирене. Ще започне да похарчва масалце. Хубаво си караш няма проблеми но ще я строшиш от раз и ще изхвърли цялото масло и ако стане на път ще дадеш пари и за пътна помощ. Мой съвет е да си я направиш при първа възможност.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.