Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

мнение за конкретна обява О1


joro_kem

Recommended Posts

колеги, търся октавия 1 комби дизел за сестра си и попаднах на тази обява: https://www.mobile.bg/11517391750054781

най-много ме притеснява автомата (4-степенен), защото не знам дали е безпроблемен. колата има забележки, но не са сериозни - микре на шофьорската врата, липсва щората на багажника и единия заден подглавник, петно ръжда по преден калник, паднала кора на двигателя. сменени са четирите амортисьора заедно с предни пружини и се продава с комплект ремъци и ролки (без водна помпа). какво мислите, заслужава ли си парите тази каляска. всякакви мнения ще са ми от полза. благодаря предварително!

Редактирано от joro_kem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло си изброил доста забележки и в предвид състоянието не съм сигурен дали цената е адекватна автомата не е особено безпроблемен много зависи как е експлоатиран и поддържан но според мен след 300 хил км е потенциален проблем и много скъп ремонт 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш автоматик, потърси още. Подкрепям горното мнение. И ако оставим скоростната кутия, според мен и другите забележки макар и дребни бъркат в цената, която е обявена.

Но все пак нито парите, нито изборът са мои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се търси конкретно автомат, даже напротив. Задължително дизел, по възможност по-млад и с що-годе ясна история. Мисля, че и на хечбек ще се съгласи, въпросът е да се вземе нещо свежо в бюджет 5000 лв макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 5000 бюджет съвета ми е да търсиш кола до 3500... а за тез пари не знам как ще намериш читав дизел. Всъщност тези 5000 само за покупката ли са подготвени или са общия ресурс и за последващото обслужване, застраховки, гуми и потенциални ремонти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515406638863237

Тази не изглежда лоша.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11500820309970951

И тази не ми изглежда зле, но пък седи от известно време.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, гледах ги и двете, но ме заинтригува ето тази: https://www.olx.bg/ad/skoda-octavia-1-9tdi-110hp-ID7lEsf.html

изглежда добре, по-нова година и на по-малко километри (уж реални). внесена от Франция преди 3 години, сменени ремъци, ролки, водна помпа и рециклирана турбина преди 20 хиляди км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази от Троян изглежда читава, но е хубаво да отидеш да я видиш с някой който разбира и да я закачите на компютър да видите да не блеснат някакви непредвидени неща после :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имам го предвид. Сервиз за диагностика намерих, ще търся и подемник да огледаме ходовата част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично много ми допада винената комбито. По принцип годината не кара колата :)

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лоша Октавия 1.

Има лошо поддържана Октавия.

Отиваш на място с човек разбиращ от Октавиии. Проверяваш всичко  - всичко що е в ел.пакет, климата, светлини, прибори на таблото /работа,осветление/ , кормилна рейка /за теч/, окачване, пластмасовите кори на коша, особенно за кора под мотора, окачване, подкалници и т.н. По възможност проверка на ход, но да кара човек, който е карал Октавия.

И най-важното - КЪСМЕТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа бе няма лоша октавия :)

 

Ела да видиш моята -

1) няма ABS

2) Airbag - от завода един брой. В момента нула.

3) Липсата на климатроник си е мизерийка (да не говорим и че има дори без климатик). 

Не ми се продължава. 

 

Сливенската О1 с копчетата по волана ме кефи. 5000лв за О1 не бих дал обаче. Познат си взе О2 за тези пари. Когато аз си взимах моята преди 2 + години имаше О2 по 6000лв. 

 

Това си е мое мнение де. Плащайте по 5к за коли. Белкем аз като реша да продавам моята мога да ѝ взема 2500лв :)

 

 

Списък с обави в мобиле с филтри: климатроник, октавия 2005+, дизел до 131 коня, без десен волан

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, какво мислите за тази: https://www.mobile.bg/11519118843035449

Закупена от ЕТ, със сервизна история уж, продава се пак от тях. Преминала е предпродажбен преглед, но детайли дават само на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да влиза в бюджета е добър вариант, но само при положение, че технически е без някакви съществени проблеми. Не трябва да им се вярва на 100%,едно време на моята кола като я преглеждаха преди да я купя, не установиха, че актуаторът е с огромна

дупка на него и влизаше в авариен режим, макар че имаше прно шофиране от сервизен "специалист".

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен не ми харесва вътре е много мръсна личи си че не е пазена уплътнението на шофьорската врата не е читаво пък и няма подлакътник и задни ел стъкла 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да, мърлява е. Уплътнението било вече сменено, износени волан и скоростен лост, но друго не ми казват - само на място. Малко ръжда имало само по ръба на багажната врата, което е нормално за тези години. За пробега казват, че гарантират. Имало подробен протокол от огледа, който предоставят само на място.

п.п. оборудването е Tour, т.е. само предните стъкла са електрически и няма фабрично подлакътник. това не е голяма драма, стига двг да е ок и да не е удряна сериозно. ходовата част и спирачките били ок.

Редактирано от joro_kem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първата снимка се вижда разминаване на фара и мигача, бронята също леко отзява там. Имало е удар вероятно, въпросът е да е качествено ремонтирана и да няма някакви усуквания.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, пичове! Ще се чуя и с продавача на французойката от Сливен... Търсенето продължава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, пичове! Ще се чуя и с продавача на французойката от Сливен... Търсенето продължава!

 

Мисля, че е по-добре да я вземеш вече регистрирана в БГ. Ще спестиш някой лев все пак са коли на по 15-ина години и да даваш допълнително пари за такива неща, по скоро ги вкарай в обслужване после.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече отпадна като вариант. сливенския войвода нямал време да ходим по сервизи за преглед :)

аз също предпочитам дори купувана от България кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521211624541856
Колега тази изглежда доста излъскана. Вярно италианка, ама ако може да я погледне някой, мисля, че не е зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10-ина години гледах една мк3 на Горубляне. Като попитах на колко км е, оня се изпъчи и каза: "Кажи на колко го искаш и ела утре." Казах му: "Чао, лек ден!"
По принцип в 90% от случаите лъжат. Всичко е късмет и да имаш наистина доверен човек или сервиз, на който да разчиташ да погледне колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.