Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

странен шум при ок 1


станимир3388

Recommended Posts

здравейте колеги. от 1 седмица съм горд собственик на октавия 1 - 1.9 тди 2004 4х4

имам следния странен шум:

 като карам и трьгна да превключвам предавки  и по точно като натисна сьединителя и изключа дадената предавка се чува един шум незнам как да го опиша- все едно някаква перка от вентилатор се допира до стените на корпус.

 дразнещ шум - като ронолене. 

сьединителя уж е добре

незнам при това 4 х 4  дали нещо играе роля. някоя муфа?

иначе сега на снега 4 х 4 си работи.

но шума е притеснителен и дразнещ 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чувам едно хььррр. като биене - удряне - като разбити лопатки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

когато е натиснат сьединителя - при изключване на дадена предавка се получава този дразнещ шум.

 иначе когато работи на място на свободна и като си играя сьс  педала на съединителя за да чуя шум или или нещо друго, промяна и т.н - това го няма

Редактирано от станимир3388
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следния проблем с октавия 1.9 тди АХФ 110 коня.

Като изрежа колата на 1-ва към 3000 оборота и пробоксува,колата забива,двигателя започва да тресе и да пуши от ауспуха.Гася я паля я и пак тресесе и не може да се форсира. Махам клемата на акумолатора и след това се оправя.

Някой ако е имал сходен проблем нека сподели какъв е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам я с кома 10/40 от 6 години. На загрял,случвало ми се е и на студен , като превъти на камъчки.

Като пробоксува се задейства се абса и тогава го прави , но само  на асвалт.На сняг не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнява ме модула на абс , но той работи добре,другото в което се съмнявам е помпата и тракшън контрола да дават някаква грешка и да забива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги. от 1 седмица съм горд собственик на октавия 1 - 1.9 тди

здравейте колеги. от 1 седмица съм горд собственик на октавия 1 - 1.9 тди 2004 4х4

имам следния странен шум:

като карам и трьгна да превключвам предавки и по точно като натисна сьединителя и изключа дадената предавка се чува един шум незнам как да го опиша- все едно някаква перка от вентилатор се допира до стените на корпус.

дразнещ шум - като ронолене.

сьединителя уж е добре

незнам при това 4 х 4 дали нещо играе роля. някоя муфа?

иначе сега на снега 4 х 4 си работи.

но шума е притеснителен и дразнещ

 

При моята октавия го има абсолютно същият шум при превключване,но забелязах,че се чува когато е студена след,като загрее не се чува,най вероятно е от маховика. Редактирано от kapito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и мен ме надвежда над мисьлта за маховика или трьгнал лагер ама ще карам така и ще я следя. Иначе като е загрята пак се чува ама по слабо.

Даже пробвах като карам и пьрво натисна сьединителя,изчакам,паднат оборотите и тогава изключа -го няма това ронолене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачи вакуума от актуатора и виж дали ще има промяна.Все ощв твърдя че това виуууу е от турбото,което е нормално,особено ако го няма катализатора

Редактирано от vlado_tonev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е смисъла да се откачи вакума,да спре да се движи актуатор ли?

От към страната на н75 ли да се затапи?

Редактирано от kapito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес забелязах че навьн като беше 20 градуса и като карах почти не се чуваше.не сьм изключвал никакьв вакум.

Имаше шум,но трябваше да се заслушаш.дали температурата указва влияние.

Нещо не мога да разбера от какво може да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто трьгнах днес да карам и нямаше как. Утре сьм по свободен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колега,каза да проверя за геометрията.

Нямах време .но днес като карах и ми се стори колата по мудна отпреди.

И после на място изфорсирвах колата и усетих че този шум се появи и на място на форсирване като махна крака на газта. Сьщо и на натиснат сьединител.

Няма да е сединител.нещо с турбината,ама там сьм мьгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.