Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на акумулатори и ремонт на електроника


green world

Recommended Posts

Здравейте, искам да препоръчам магазин за покупка на акумулатори. И по-скоро човекът, който продава в един от 3-те магазина на Avtozona33. Става въпрос за магазина за акумулатори намиращ се на Адрес: Бул. Ал.Стамолийски 255 / Мобилен: (+359) 879 288 820.

 

Малко предистория.... 

 

Преди 6 месеца ми падна акумулатора на автомобила. Стандартно ще кажете. Сложих един Монбат, който имах под ръка, метнах другия в багажника и отидох до въпросния магазин. Помолих за замерване на падналия акумулатор. 

 

Човекът измери стартовия ток и електролита. После реши да замери и дали имам утечка.... 1.33А в състояние на покой. Обясни ми, че стандартната е около 0.33 и че докато не си оправя проблема няма смисъл да ми продава нов акумулатор. 20 мин замерваше утечката, с идея да даде максимално време на всички системи да влязат в покой, уви нищо не се промени.

 

Попитах дали има идея за коректен човек, който би се занимавал с моята стара Шкодичка, за да ми открие проблема. За мой късмет ми препоръча специалист, на който това се оказа повече от начин за вадене на пари. Оказа му се хоби :) За 10 лева, за които в София никой не си прави труда да те напсува дори, ми намери проблема. Задна лява брава не се заключва/отключва редовно. Нещо, което и аз виждах, но нямах идея, че това незаключване не позволява на борд компютъра да заспи и ми трови акумулатора. Даде ми възможност да си решавам дали да си поръчвам нова брава от Шкода, нова алернативна или да търся по моргите (нещо което не ме посъветва, но все пак ми даде, като опция). Реших нова, алтернативна. Поръчах от Англия.... Китайска.... дойде след 2 седмици, оказа се с обратна логика, когато другите се отключват, тя се заключва.... От нема и къде, и липса на пари му се примолих да закрепи настоящата. Поигра си човекът, за 40 лв ми я ремонтира, но каза че едва ли ще изкара много. Отделно ми монтира схема за автоматично включване на фаровете, по моя молба, за труд ми взе 10 лв....

 

Върнах се  с така ремонтираната брава при човека за акумулаторите. Вече всичко си бе в норми, 0.31А утечка. Над 30 мин разисквахме коя марка акумулатори каква е, къде се произвежда, каква чистота на Оловото влага в своите продукти. Замери ми стартовия ток на евтиините, средните и високите класове акумулатори, които предлагаше. Масово всички евтинджоси, че и средняци, вадеха 15-20% по-нисък стартов ток от описания на етикета. Единствено Varta AGM серията извади 10% над описания на етикета, което ме впечатли. Excicde AGM не мерихме, защото бяха още по-скъпи от Varta AGM

 

Както и да е, за 219 лева еко цена, с върнат стар акумулатор, се сдобих с моята Varta AGM/60Аh, никъде не намерих по-ниска цена. Монтажа си беше безплатен, но не това ме впечатли. Човекът беше честен с мен, не ми монтира нов, колкото да ми вземе парите и след няколко месеца, като му ида за рекламация да ми я откаже, защото имам утечка на автомобила. Не се опита и да ми набута някой евтин Полски, Украински или Азиатски акумулатор. Даде ми информация и ме остави сам да си реша.

 

Пак казвам, не мога да препоръчам онлайн магазина на Автозона 33, но мога да препоръчам с ръка на сърцето, както продавача на акумуалтори, така и Еладжията, който се занимаваше, с проблемите ми. 

 

 

П.П. Бравата отказа отново преди седмица... бяха ме предупредили за това все пак. От Шкода ми предложиха 360 лева за нова, отидох при Еладжията и го питам "казвай какво да правя, това са много пари, ще ходя по моргите май"... човека се замисли, вика "Автохит" са представители на VW, ще видим те каква цена ще дадат - 168 лева за него, за Чешка брава...цената се чу от телефона... Попитах го, за какви пари ще ми я дадеш - "за 168 лева"....

 

Сега си чакам доставката, но ме впечатли, че не пожела да сложи никаква надценка, просто реши да ми помогне...Може да изглежда, като нагласен сюжет, но на мен ми изглежда просто съвестен майстор. Не може да си вдигне главата от работа, постоянно има някой при него, за ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много хубаво, но защо са ти продали скъп AGM акумулатор, без да имаш нужда от него? За твоята стара, както я описваш, Шкода, й е нужен стандартен акумулатор, не AGM. Дал си едни ненужни и в повече пари, които ако търговеца е бил коректен, е следвало да ти ги спести. Всъщност, явно е видял, че не разбираш, в което няма нищо лошо и срамно, и ти е пробутал ненужно скъпа стока... Това си е голяма черна точка за този магазин. Поне за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много хубаво, но защо са ти продали скъп AGM акумулатор, без да имаш нужда от него? За твоята стара, както я описваш, Шкода, й е нужен стандартен акумулатор, не AGM. Дал си едни ненужни и в повече пари, които ако търговеца е бил коректен, е следвало да ти ги спести. Всъщност, явно е видял, че не разбираш, в което няма нищо лошо и срамно, и ти е пробутал ненужно скъпа стока... Това си е голяма черна точка за този магазин. Поне за мен.

Здравей, аз си поисках AGM, знаейки че не е за мен и по презумцията, че евтиното винаги излиза скъпо. Просто реших, че след като AGM е предназначен за start-stop поколението автомобили, които на всичко отгоре имат много системи изискващи постоянна консумация на ток, то за моето рядко, градско каране на къси разстояния ще ме изкара по-дълго от стандартен такъв. Аз карам така, че акумулаторът ми няма време да си възстанови дори и тока, който е бил нужен за стартирането на автомобила. Просто съм си такъв човек, предпочитам винаги да се преподсигуря. Както и сега ще си купувам нови летни гуми, висок клас, въпреки че карам малко, но искам във всеки момент от време да знам, че мога да разчита на тях. Няма значение дали ще карам кола за 3 или 30 хилки, за мен качествените консумативи са от първостепенно значение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Поръчaх от Англия.... Китайска.... дойде след 2 седмици, оказа се с обратна логика, когато другите се отключват, тя се заключва....

 

Значи ти се е развалило микрето във вратите , сложили сте китайско от ebay , то е било с обратна логика и в резултат на това ... :) :)

 

Някой не се ли сети да обърне жиците на машинката за централно, та да се оправи логиката. :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ти се е развалило микрето във вратите , сложили сте китайско от ebay , то е било с обратна логика и в резултат на това ... :) :)

 

Някой не се ли сети да обърне жиците на машинката за централно, та да се оправи логиката. :)

Аз това и попитах, не може ли да се обърнат проводниците? Дали не му се занимаваше, дали поради друга причина, каза, че това няма да помогне за смяна на логиката... не съм запознат с устройството на платката и дали при смяна на местата ще се смени логиката или просто ще изгори нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ green world,

AGM акумулатора се зарежда по различен начин от стандартен оловно-киселинен.

Монтиран на Октавия1, ще работи доста по-малко от обичайното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си се прецакал, а както вече ти писах по-горе, магазина/продавача, от който си пазарувал, не е постъпил коректно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо да преместим цялата тема в Черен списък :) Когато човек няма достатъчни познания, както в моя случай, прецакването му изглежда, като специално отношение към клиента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.