Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за Led крушки


nZero

Recommended Posts

Добър вечер колеги, замислил съм си дали да не си сложа led. крушки на плафона, жабката и в багажника. Само че си нямам и на представа какъв размер са крушките, някой ако е поръчвал моля да сподели. Ще си поръчам и една лед лента за третия стоп, и модула който при натискане на спирачки третия стоп започва да премигва. Някой занимавал ли се е с това и да сподели мнение?

Никога не съм връзвал лед крушки и ленти.

 

 

ПС: Не мога да си намеря плафон на задния номер, някой ако му се намира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги, замислил съм си дали да не си сложа led. крушки на плафона, жабката и в багажника. Само че си нямам и на представа какъв размер са крушките, някой ако е поръчвал моля да сподели. Ще си поръчам и една лед лента за третия стоп, и модула който при натискане на спирачки третия стоп започва да премигва. Някой занимавал ли се е с това и да сподели мнение?

Никога не съм връзвал лед крушки и ленти.

 

 

ПС: Не мога да си намеря плафон на задния номер, някой ако му се намира.

 

По повод интериорните LED-ове - Разгледай ОЛХ, Алиекспрес и прочие. Продават се китове по модели.

Колкото до премигването на стопа, моля те недей. На средностатистическият автомобил, стоповете мигат при "аварийно спиране". Тоест в определени ситуации ще създаваш напрежение у хора отзад.

 

Ето ти плафончета направо с led - https://www.aliexpress.com/item/2-PCS-Rear-Bit-Decode-LED-Number-License-Plate-Light-For-Volkswagen-Skoda-Superb/32652787483.html?spm=2114.search0204.3.7.17025e0az9SF1m&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10304_10307_10302_5711212_10313_10059_10534_100031_10103_10627_10626_10624_10623_10622_10621_5722412_10620_5711312,searchweb201603_2,ppcSwitch_5_ppcChannel&algo_expid=604c0341-9dc9-45b0-b691-8c9d1bc60bd5-1&algo_pvid=604c0341-9dc9-45b0-b691-8c9d1bc60bd5&transAbTest=ae803_3&priceBeautifyAB=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Елимекс на бул. Христо Ботев София- може и онлайн да си го поръчаш, има такава платка за трети стоп- при първоначална натискане на спирачките мига 4-5 пъти после свети непрекъснато....цената преди 2 години беше 8 лева.

Sauber, аз си го сложих след като 3 пъти се нацепиха в мен отзад, и всеки път оправданието им беше - не те видях.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че при премигването се създава илюзия за аварийни светлини и тръгват да те изпреварват или заобикалят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще забръкаш комфорт модула.

Евтините крушки са боклуци.

Защо да разбъзика комфортмодула?

При мен с диоди по плафоните няма никакъв проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям донякъде колегата.

ЛЕД крушките са с различно съпротивление от обикновените с нагреваема жичка и е възможно да обрърка компа. Играх го филма, но с ЛЕД крушки за габарит/стоп светлини. След като започна да ми премигва лампата за подгрева, а

 

Ще забръкаш комфорт модула.

Евтините крушки са боклуци.

 

то при мен се оказа сигнализация за изгоряла стоп-светлина, купих някви ЛЕД с двойна светлина за отзад и две по-ярки ЛЕД Т10 за предни габарити. След като ги сложих - светнаха, но сигнализацията за изгорял стоп продължи и дори ми светна лампата за аербег. Не знам дали точно тия крушки предизвикаха запис на грешка за аербег-а, но след като си сложих оригинални крушки отзад и изчистихме грешките нямам проблеми. За сега - да чукам на дърво,  защото предните ЛЕД габарити ги оставих и си карам с тях вместо "дневни" светлини - мисля че са достатъчно ярки и може би и поради тази причина съпротивлението им е по-голямо и се доближава до стойностите на оригиналните и не отчита грешка.    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям донякъде колегата.

ЛЕД крушките са с различно съпротивление от обикновените с нагреваема жичка и е възможно да обрърка компа. Играх го филма, но с ЛЕД крушки за габарит/стоп светлини. След като започна да ми премигва лампата за подгрева, а

 

 

то при мен се оказа сигнализация за изгоряла стоп-светлина, купих някви ЛЕД с двойна светлина за отзад и две по-ярки ЛЕД Т10 за предни габарити. След като ги сложих - светнаха, но сигнализацията за изгорял стоп продължи и дори ми светна лампата за аербег. Не знам дали точно тия крушки предизвикаха запис на грешка за аербег-а, но след като си сложих оригинални крушки отзад и изчистихме грешките нямам проблеми. За сега - да чукам на дърво,  защото предните ЛЕД габарити ги оставих и си карам с тях вместо "дневни" светлини - мисля че са достатъчно ярки и може би и поради тази причина съпротивлението им е по-голямо и се доближава до стойностите на оригиналните и не отчита грешка.    

 

карал съм няколко години с лед габарити - никакви проблеми. Свалих ги, защото ми омръзнаха. Бях сложил лед светлини за задан ход - никакъв проблем, по същия начин и за стоповете и габаритите отзад - пак никакъв проблем. Не са били скъпи крушките - порядък 1$-2$.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клоге в момента си правя поръчката от alixpres, може ли да ми кажете тоя плафон който колегата го е пуснал дали е съвместим с октавия 1 (преди феиса 98 год) и каъв размер крушки да закупя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте, може ли някой да изброи видовете и броя на всички нагревателни(жичка) крушки в Октавия 1 комби? Целта е подмяна на всичко с LED. H4-ките ми са отдавна подменени с LED.

Редактирано от fuse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

31mm, са за жабката, много трудно се сменя там внимавай, 41mm са за плафона, в страни на вратите и багажника

 

https://a.aliexpress.com/_spIIej

 

За номера, тия се събират и светят добре.

 

https://a.aliexpress.com/_suqzQR

 

За задните светлини в стопа, тия светят добре, малко са крехки трябва се внимава, модела е 1156 P21W

 

https://a.aliexpress.com/_sBPfGF

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.