Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стрелката на километража играе+предърпване в ниските


Mahorec

Recommended Posts

Колата е 1.9 тди агр. Вчера при обилно снеготопене(не знам дали има връзка) но влязох в доста големи локви и стрелката на километража се побърка, а в ниските обороти започна да предърпва, но си върви нормално. Предърпването го отдадох на мокър съединител, нищо, че е почти нов, а играенето на километража - студени спойки.(веднъж е правен, защото падаха всички стрелки)

Днес излизам - километража си работи нормално и не предърпва, така 10-15 км. влязох пак в голяма локва с десните гуми и километража пак се побърка и се появи пак предърпването. Имам VCDS, грешки няма записани. Някакви идеи?

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От водата е според мен. При мен същото вчера и онзи ден с придърпване то, но после се оправя - след 10 Мин каране. Стрелката ми не играе, но при ускоряване малко предърпва и после всичко си е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен с каране не се оправи предърпването и подксачането на километража. След една нощ престой се оправиха и двете, до първата по голяма локва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След престой няколко часа, пак я изкарах, 17 км каране и избягвах локвите и двата проблема не се проявиха... нещо се мокри и се побърква, но какво? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, не е от корите под мотора, защото аз имам, а ти нямаш. На мен ми прави мизерии само когато минах през голяма локва и след това натисна повечко педала, без да имам проблем в стрелката. Но днес следобед съм минал почти 40 км. градско и нито един път не ми се забави при ускорение. Не знам какво е, но не е съединител, както писа в началоро. Предполагам някой датчик, но кой и за какво - не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Днес през цялото време километража показваше 0, само веднъж започна да подскача. Стрелката на горивото играе и нямам добър сигнал на радиото, предърпването си продължава. Прилича на електрически проблем, ще видим като се стопли и изсъхне дали ще се оправи. Разкачих акумулатора за около 15 минути, без резултат.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде, нещо окъсява! Макар т’ва с придърпването да е странно - все пак е дизел. Аз съм минавал през огромни локви, но никога не съм имал проблем, макар големи “фонтани” да съм правил.

Прегледай всички кабели и най-вече сгъвките им (местата, където се сгъват или завиват). Най-вероятно на такова място е проблема. И не е нужно да е ниско долу, защото гумите хвърлят достатъчно вода... Инересно ми е, какво ще се окаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В коша има разни кабелни букси разположени в ниската част на двигателя, в ляво и дясно . Ако можеш ги прегледай, но по възможност на канал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Днес пак така, паля, тръгвам - всичко нормално, влизам с левите гуми в локва - няма проблем, влизам с десните и пак проблем. След работа проверих буксата на скоростната кутия, махнах я - изглеждаше добре, пръснах малко контактен спрей, тръгвам всичко нормално, нарочно влизам в локва с десните гуми и проблема пак се появи. Датчик на АБС или буксата? Нищо, че в модула няма записани грешки и лампата не свети. Огледах до колкото се виждат кабелите отгоре и не видях нищо необичайно - всичко е мокро в коша.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извади буксата на километража и ще видиш че ще прекъсва по същия начин,т.е. Моя съвет е там да търсиш проблема.

Когато е извадена тази букса,доколкото съм запознат,колата все едно е прекодирана на автомат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес газих навсякъде и проблема не се появи и радиото постепенно си връща добрия сигнал. :) Карам и наблюдавам, пък да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига гази локви.

Първо затвори коша с корите.

Подсуши и пръсни с контактспрей основно по-ниските букси. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Сега е сухо и проблема пак се появи. За да отметна проблем в таблото или буксите му направих проверка с VCDS, output tests/analog indicators и всички стрелки си работят, но като запаля и тръгна, нещата не стоят така. А за предърпването и че се е прекодирала на автоматик поради евентуален проблем с буксата, също го отмятам, защото имам проблем с топлото палене, а ако се е прекодирала сама на автоматик - трябва да пали на кибрит. По - скоро съм се насочил към датчика на скоростната кутия(там където бутах буксата) възможно е той да е дал фира, но има и друг въпрос - скоростната кутия е от 1.8 Т и не знам датчиците дали са същите, като на 1.9 тди...

 

П.С. Сега се сетих, но ще го направя утре. Ще проверя с vcds дали всички датчици на абс-а отчитат някаква скорост. Имам спомен, че бърниках някъде и видях скоростта на всяко едно колело.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Проблема го открих и разреших. Оказа се единия кабел на буксата на датчика на скоростомера, който е тикнат в ск.кутия, беше скъсан. Странно, отначало съм гледал датчика и буксата за задна скорост. :D

Датчика и кабела му са на кофти място, в задната част на кутията и буксата беше доста кална, наложи се да изчистя снопа с трите кабела, за да видя, че единия е прегънат и прекъснат.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...
На 5.03.2018 г. at 15:42, Mahorec написа:

Стрелката на горивото играе

малко да вдигна темата

след като си оправил проблема със скоростомера, дали и стрелката за гориво се е оправила.

другото което исках да помоля е, ако може насоки къде се намира този датчик на скоростната кутия- лесно достъпен ли е ако се легне под колата?

питам защото днес след автомивка, която включваше и миене на двигател, скоростомера отказа- както стрелката, така и цифрите на дисплея не мърдат. другото което се появи като проблем, е че стрелката на резервоара, при подаване на по рязко газ слиза до резервата, писука и се връща на място (нафта има поне 30 литра). от време на време горивото играе в малък диапазон.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.