Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с чистачките и светлините


Tuzi79

Recommended Posts

Здравейте, колата е Шкода Октавия 1.9 ТДИ 4х4 , 2002 г. и имам следния проблем. При включване на фаровете чистачките започват да работят без да са пуснати, 

като някой път спират от само себе си , а някой път трябва да изключа няколко пъти фаровете за да спрът. Не е от копчето на фаровете. Ще съм благодарен ако някой може да ми помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би окъсили кабели на фарове и чистачки..

Някъде да се допирят взаимно и от там да идва проблема...

А когато пуснеш чистачките нещо променя ли се по фарове и вътрешно осветление?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не съм обърнал внимание.... Значи вклювам фаровете и започват да работят чистачките. Като включа задната предните спират, изключа ли задната предните пак започват. 

Някой път спират и след малко в движение пак започват да рабоят. При загасени фарове няма проблем.Възможно ли е да е от релето или лостчето на чистачките ?

Ще бъда МНОГО БЛАГОДАРЕН ако някой може да ми помогне със съвет !

Редактирано от Tuzi79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро е от лостчето, виж ако можеш го напръскай с някакъв шпрей-wd40 или нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря за съвета. Но защо започват да работят чистачките (при изключено положение на лостчето  ) като се включат светлините ? 

Какво общо има лостчето със ключа за светлините ?

Мисля че по-скоро е както казахте в първия отговор от окъсили кабели

Редактирано от Tuzi79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От лоста за чистачките ти се пускат дългите.Това е общото

Искаш да кажеш че лявото лостче за мигачи и дълги фарове са общи с дясното за чистачките ли.

Все още не съм ги разглобявял и за това питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Дългите ми се пускат от лостчето за фаровете което е от лявата страна на волана, а лостчето за чистачките със борд комп. е от дясната страна.

Оставих колата в ел.сервиз " Собос" на ул.Любяна, надявам се днеска да се разбере и ще пиша.

Редактирано от Tuzi79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общото според мен е клемореда.

Някъде по клемореда и жичките от него да дава на късо ли
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.