Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво се случва при разкачване на акумулатора?


Gege

Recommended Posts

Здравейте.

За известно време Суперба няма да се ползва и имам следните въпроси:

1. Кое е по-добре - да оставя акумулатора свързан или да го разкача?

2. Ако автомобилът остане без акумулатор, независимо поради изтощаване или разкачване, това ще доведе ли до някакви сериозни проблеми в електронната система на автомобила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено се сваля акумулатора, ако колата остава на студено за дълго време. Само разкачане не би трябвало да се наложи, мисля.

Редактирано от eld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено се сваля акумулатора, ако колата остава на студено за дълго време. Само разкачане не би трябвало да се наложи, мисля.

А, ако акумулаторът се изтощи, това ще повреди ли компютърната система?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че не. Няма какво да се повреди. Ако ще седи дълго време - разкачане на едната клема и готово =)

Така като гледам, не се очертават вече повече от 2-3 дни с по-студени температури, така че по-скоро няма нужда от прибиране на топло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в гараж или е навън ? ако е навън трябва да свалиш акумулатора и да го заредиш и да го съхраняваш на закрито,ако е в гараж откачаш минуса и го зареждаш не нужно да го сваляш от колата

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.