Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ESP


at.stoev

Recommended Posts

Шкода Октавия 1,9tdi-pd 105кс. 4х4 2007гад. преди фейса

Може ли системата ESP да се направи по-чуствителна и по какъв начин ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,имаш ли проблем със стабилноста на колата?Аз имам същата кола и ESP сработва изключително рядко,основно в сняг и лед,но колата в нито един момент не съм я чувствал нестабилна.Искам да поясня че съм умерен водач и не карам агресивно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам провлем със ставилноста по принцип,но след като се завъртях доста тогава сработи ESP-то.Имах идея дали може да се направи по-чуствителен с Вага

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нали си наясно, че системата има праг на възможностите си? И не е като тракшън контрол на F1. ESCто навярно е настроено на оптимална чувствителност фабрично. Ако се направи по-чувствително (което се съмнявам да е възможно), ще се включва в ситуации, в които не е необходимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип когато лампата се размига означава, че настройките по подразбиране не стигат и се донастройва. Общо взето, като сваля скоростта и си помага със спирачката на някое колело сама. Ако си с различни гуми отпред отзад може и системата да те завърти, защото не и заложено да различава различно сцепление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма настройка, системата си работи адекватно. При какви условия си се завъртял (скорост, гуми, настилка)?

л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава приеми, че всичко е наред. ESP не може да промени законите на физиката. Вероятно е било заледено или е имало полуразтопен сняг и гумите са изгубили сцепление. Или нещо друго. Радвай се на колата си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ESP се активира май при скорост около 30 км/ч

на сняг не можеш да очакваш чудеса, за да си свърши работата тя търси сцепление

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/ESP_System_Function_Test

 

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е същата само с 1 година по-дърта. Изумен съм колко добре работи ESP и 4x4. При каране с цел колата да поднася, със скорост по висока от разумното по заснежени завой съм изключително доволен колко стабилно седи и колко лесно при занасяне се вкарва в пътя. С 4 нови зимни гуми съм и до сега не съм имал съмнения. 

Както колегите казват освен че електрониката в автомобилите не променят законите на физиката не е ли възможно по някаква причина да не ти сработва 4х4 или някой спирачен апарат да не ти спира с достатъчно усилие? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.