Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бучащ лагер главина или?


Izolini

Recommended Posts

И аз го имам след 120 км, но по скоро при мен е над 2500 оборота и голяма скорост. Ако пусна педала на газта със 140 и оборотите паднат под 2500 спира. Звука все едно се включват още цилиндри :).

50 000 км и още си върви така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • Отговори 86
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    31

  • joro-120L

    22

  • sdi71

    6

  • Dzver

    5

Най-много писали в темата

@Izolini:

Колега, моята я диагностицирах по следния начин: Дърпаш ръчната. Вдигаш предна лява гума на крик. Палиш. Изключваш esp/asr. Извърташ предавките до пета. Излизаш от колата и слушаш. (Слушаш докато само тази гума се върти). После правиш същото с предна дясна. Ако проблемът е предна главина, ще чуеш осезаема разлика между двете.

Не знам обаче автоматикът дали ще ти позволи. Аз съм с ръчка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз съм с DSG, не става.

В четвъртък пътувах до Плевен, вчера до Велинград. Прави ми впечатление, че когато скоростта е в проблемния диапазон 110-130 вече има разлика в звука при завой в сравнение с преди. В десен завой млъква, в ляв завой започва да бучи по-бързо и на по къси интервали.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

... при десен се усилва и става постоянен, паузите изчезват.

 

 В десен завой млъква, в ляв завой започва да бучи....

 

 

ами сега, ако ти кажа, че е десен? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, аз все още го чувам от ляво. От задната седалка не се чува. Продължавам да карам, докато не почне да бучи при по-ниска скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Аз сменях десен лагер на главина преди 1г. , няколко човека ми бяха казвали, че се чува да вие, а аз така и не успях да го чуя. Сега чувам едно пукане от дясно при маневра на място или с много ниска скорост, доста силно се чува при маневриране на настилки като в паркингите на моловете. При висока скорост на магистрала и десен завой се чува бучене доста осезаемо - което навежда на ляв лагер, но аз чувам звуците само от дясно. Другата седмица сменям масла и филтри при Стефан от Елбатрон и ще споделя какво е диагностицирал той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При мен се оказаха преден ляв лагер и заден десен за смяна. Много доволен съм отново от Стефан за диагностиката и предложенията които направи като части. След някой дне ще ги сменя и двата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Пепино покара Вишната по околовръстното и потвърди моята диагноза, отсичайки: "преден ляв лагер".

Явно септември, когато оправят съединителите, ще се сменя и главината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Предлагат ми 3 различни лагера - FAG, SNR и VeGa, като първите две са практически еднакви като цена, вегата естествено е много по-евтина. Но аз освен FAG друго не съм чувал, така че ако можете да ме посъветвате нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Лагера е сменен. Тишина и спокойствие! Сега ми стана ясно, че гумите са ми тихи, а той си е виел още от 40.

Обаче! При реглажа излезе, че предно ляво колело е избягало почти с 1° по вертикалата. Явно е в резултат от удара в бордюра. Според мен е много малко и за сега не се каня да разследвам от къде е.

Волана след удара ми седеше леко в ляво. Сега пък отиде със същите градуси в дясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Ице.

Можеше да им кажеш на стенда да ти изправят волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах, Жоре, че седи в ляво. Но нямаше как да разбера преди да покарам малко, че седи в дясно. А много внимателно следих по време на реглажа, волана беше законтрен идеално.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи рекламация. Грешката е в тях. При положение, че е бил законтрен в център. Ако ти се занимава. Аз не бих го оставил така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сменям зимните гуми, то е на едно и също вясто. Или на пролет, като сменям тампоните на носачите, че и тогава пак ще трябва реглаж.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно питане имам.Смених предни и задни дискове и накладки това добре ама сега след 2000км. при натискане на спирачка тресе яко на волана .Казаха ми ,че може от лагер главина да се изкривят дисковете .Възможно ли е това ? Принципно като симптоми като отворя стъклото на десен завои има някакво скърцане ,а от дясната страна се чува страннен звук от сорта на луп-луп -луп /това го има и направо като се движа/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да са скапани дисковете, може да провериш дали хубаво са ти затегнали гумите, защото на мен веднъж така ми ги монтираха, че на ръка се въртяха болтовете и се чуваше един странен шум и вибрации. Общо взето "читави майстори" колкото искаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно питане имам.Смених предни и задни дискове и накладки това добре ама сега след 2000км. при натискане на спирачка тресе яко на волана .Казаха ми ,че може от лагер главина да се изкривят дисковете .Възможно ли е това ? Принципно като симптоми като отворя стъклото на десен завои има някакво скърцане ,а от дясната страна се чува страннен звук от сорта на луп-луп -луп /това го има и направо като се движа/

Тресе от кофти дискове, луп-луп от хлабави болтове на джантите. Ако не е това- в сервиза и да почват да гледат наред отпред какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.В неделя свалих дисковете и наистина бяха криви,а скърцането се оказа камаче между диска и накладката.Престъргаха ги на струг и за момента е наред,остана това ”луп-луп”.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.