Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за конкретна Octavia II


tonito82

Recommended Posts

Тези "малки" комбита вършат чудесна работа на семейство с две деца.

Но ако гледаш Туран http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=44&t=469034

Виж този.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • tonito82

    10

  • superba

    8

  • stanley

    8

  • skodafen

    5

Най-много писали в темата

тук не е ли подозрително евтино за Октавия 3 - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11514925365608089&slink=6abya6. може би е за сметка на километрите?

 

Извинявайте и благодаря

 

 

последната се продава поне от около 2 месеца. До скоро цената беше около 20к. беше ми в шорт листата но не стигнах до нея за оглед. подозирам че е служебна или фирмена щом се говори за ддс, което поникакъв начин не пречи да се погледне.

 

 

Колата се продаваше от ММ Ауто. Беше върната като първоначална вноска за друг автомобил. ММ я продаваха на 18900 или нещо от сорта. Не знам в какво състояние е, но очевидно някой я е купил и доста скоро я продава с 2К надолу...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата се продаваше от ММ Ауто. Беше върната като първоначална вноска за друг автомобил. ММ я продаваха на 18900 или нещо от сорта. Не знам в какво състояние е, но очевидно някой я е купил и доста скоро я продава с 2К надолу...

Спомням си обявата. Тя и тогава, колата беше на добра цена спрямо останалите от тези години. Но не е гаранция, че колата е с проблем. Колега от форума си купи кола след мяколко месеца търсене и на 3-тата седмица я пусна за продажба във форума поради внезапна финансова нужда. Колата не се продаде и явно кризата с финансите се размина и сега колегата си се радва на колата. Просто живеем в динамини времена и всичко се случва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучиш наивно позитивен :D Тази Октавия 100 % има изненада за 3-4000лв. Слагам 5 лв.

Принципно постоянно чувам е трябвя да съм по-позитивен :D,

А разликата между песимист и реалист е, че песимиста е реалист с опит.

 

И за десерт един виц за оптимизма: 

Говорят си двама черни братя и единия казва: Man, I have HIV...

След кратко мълчание другия се ухилва и вика: Be positive man, be positive.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори и с 4 бона ремонт, пак ще дойде на пазарна цена ... въпросът е има ли нещо в тоя модел, което може да се счупи за толкова пари и да не се забележи при тестдрайв :)

 

Песимист споделя на оптимист: - Ех брат, положението е много зле, толкова зле, че по-зле не може да бъде.

Оптимистът: - ААА може може ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих погледнал и трите!

Няма какво да се губи. Единствено може да спечели човек ако някоя от обявите е добра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Включвам се в темата на колегата,тъй като и аз търся О2, с подобен бюджет, но ръчна ск. к. Въпреки това, предполагам, мнения за долните няколко обяви биха били полезни и за двама ни.

 

1. Този Скаут е с ниска цена, но не може да се продаде от близо 2 месеца. Каква е причината, някой има ли преки впечатления:

     https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515497994731866

 

2. Тази О2 комби излежда добре на снимки, добра и от към екстри, но някой виждал ли я е на живо:

     https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11512848699078542&slink=6atfbl

 

3. Сравнително нова обява, но оборудването и салона са леко странни:

     https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11519029319130916&slink=6atfbl

 

4. Тази е с по-висока цена от предните три обяви, дали това е единствената причина да стои над 2 месеца:

    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11513708387210029&slink=6atfbl

 

5. Бих помолил и за мнение за този Скаут. Струва ми се, че обявата се появява и изчезва много отдавна, мисля че беше с около 1/3 по-висока цена:

    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11519495817455046&slink=6atfbl

 

Предварително благодаря на всички колеги за отделеното време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от изброените втората защото има сервизна история и е 2.0 tdi иначе този скаут https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11518456799851200&slink=6axtsu ако има сервизна история не е лош вариант но след коментар на цента

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е че кола от автокъща си е 90% "таралеж в гащите". Бих се спрял по-скоро на втората тъй като е от частно лице и винаги може да го провериш в ЕТ какво реално е правено по нея понеже е купена от там. Като цяло би трябвало всички по рамата да можеш да ги провериш за коя какава информация има в ЕТ. Много ми хареса "ЗАКУПЕНА ОТ 1-Ви СОБСТВЕНИК-ФИЗИЧЕСКО ЛИЦЕ НЕПУШАЧ" на 5-та обява. Само са забравили да напишат, че собственика е пенсионер и я е карал само до пазара и обратно ХАХА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за доводите по втората обява. Плюс оглед в сервиз. Мнение лично и от коментарите в този форум - в Трансексперт хората се завират по колата и гледат кое как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар, че последната кола си я купих от търговец и без номера, ще кажа, че кола втора ръка ЗАДЪЛЖИТЕЛНО регистрирана и най-добре от частно лице. Регистрирана за да може да се пробва и да се избегнат евентуални проблеми при регистрация (оказва се по-чести от колкото всички си мислят), а от частно лице защото...е, има ли нужда да обяснявам? :D

Мнението ми е, че коли от типа на Скаута се продават по-трудно. Не че са лоши или нещо от сорта, но трудно някой, който не търси такъв автомобил ще го купи. От изброените по-горе, аз бих отишъл с кеф да видя сивия фейслифт. Изглежда употребявана от нормален човек, а не мърда. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-ва обява: Изглежда запазена цената е доста ниска за здрав скаут там хората си ги карат и рядко се срещат обяви.

2-ра обява: Солидна цена за Октавия която не е 4х4, но върната от лизинг и според обявата на "доказуеми" километри

3-та обява: Нереални километри според мен

4-та обява: Изглежда италианка от книжките, цената е такава заради годината на производство (2013), уж с "доказуеми" километри

5-та обява: Стои от много време, но и тази цена не е привлекателна за евентуалните копувачи, километрите не са реални

 

Задължително компютърна диагностика и оглед в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко мнения и съвети, и то за по-малко от 24 часа, благодаря ви колеги.

 

Ще опитам да видя втората обява и предложения от skodafen Скаут и ще споделя впечатления.

 

Еуратек как са по отношение на даването на информация за конкретна кола по VIN? Има ли вариант да ми откажат и под какъв претекст?

 

Честита Баба Марта, здраве, късмет и пролетно настроение! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По VIN  не съм проверявал, но съмкарал кола за преглед там и бях доволен. Прегледа включва оглед на окачване, диагностика на мотора + живи данни. При мен откриха заминали тампони на носачите и перка на климатика, че не включва. Явно си имат някаква стандартна програма за проверка на основни агрегати. Дадоха си мнението също за скоростите (колата  е автоматик) и турбото. Като цяло доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предтекста под който могат да ти откажат инфо е,че не сте собственик и без негово съгласие не дават никаква информация.Поне при мен така се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм проверявал 2 VIN-a

първият по телефона, но след като ме свързаха с конретен човек, не знам дали не беше препоръчан от тук. Кой знае какво инфо не получих, но ме ориентира за най-основното ... км много ли са, малко ли са ... бяха много, над 400к. Повече не съм разпитвал.

 

за втората отидох на място. колата беше нов внос, заговорих се с единия приемчик, имах 3 конкретни въпроси: км на които е влизала последно, дали има някакви сериозни ремонти (да/не) и дали е обслужвана редовно (да/не). След това като купих колата, отидох да и направят общ преглед и вече конкретно ми показа (но не ми ги предостави на хартиен справка) какво кога как е обслужвана и тн.

 

Относно обявите ... бих погледнал частната, а 5-тата нищо чудно ако стои толкова време, 20 бона за 7 годишна октавия ...

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който иска евтино да му е - отива в автокъща и влиза в джаза, който иска да вземе истинска кола, трябва да гледа от първи собственик. Ето от моя гледна точка мога да кажа, че пълна сервизна история от първи собственик е да си пазиш всички фактури за обслужването от 0 километра до моментните, както и договора, с който си я купил от официалния представител и всички възлагателни, с които си боядисвал колата поради една или друга причина, за да няма съмнение, че автомобила е претърпявал тежко ПТП и е сглобен за продаване... Сервизната книжка сама по себе си, спокойно може да бъде манипулирана, но всичките фактури в годините НЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

факт е, сервизната книжка не показва почти нищо, освен регулярна смяна на масло. Колегата е описал как е при зкаупена от бг кола, аз ще спомена как е при кола нов внос, и по конкретно от Германия. Там се се правят едни протоколи на всяка планирана инспекция или влизане в сервиз. Описават се подробности като шумове, оплаквания на клиент и се стига до подробности като грайфер и налягане на гумите. След това има и обратен протокол на реално извършените ремонти, констатирани проблеми и тн. Ако видите документи за кола под наем, не е проблем, стандартна практика е като си оставиш колата в сервиза, да ти предоставят заместващ автомобил. Та един такъв комплект от документи вече може да внесе спокойствие и да отговаря на термина "пълна сервизна история" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ходих да видя ето тази кола - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11517401045134631&slink=6cax7m   .Много приятен автомобил. Без външни забележки ( поне не можах да открия такива ) , 4 нови гуми 16" - сложени ноември ( мисля каза човека ) 2017. Сменен маховик в Еуратек с фактура ( 2 хил и няколко лева ). Сменени филтри и ремъци . Не е сменен само ангренажен ремък. Модел от края на 2013 година е. Километрите по борд са толкова - 149 ... км. Волана не е мултуфункционален , ел стъкла има само отпред. Въз основа на похарчените пари за ремонти  , цената ок ли е? И защо този маховик се е предал?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте ,

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11518506356089820&slink=6grzct, предстои оглед на този автомобил. въпросът ми е дали може да е някаква гаранция , че се продава от Toyota? Иначе автомобила изглежда добре на снимки - 1.6 + автоматик , комбинацията , която искам , километри ( ако са реални ) ок .

Очаквам Вашите мнения и коментари 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има реална "опасност" колата да е съвсем истинска. Изглежда свежа и за 3-4 години 120к км за мен са реални ако е била служебна. Знам за една друга форумна кола, купена от Тойота и си е съвсем истинска, обслужвана и гледана кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Stanley , коментарът ти е доста окуражителен . При преглед в Еуратек може ли да се установи състоянието на съединител и скоростна кутия?

На какво трябва да обърна внимание при визуален оглед?

 

Благодаря предварително

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На обявата пише, че е проверена в Еуратек едва ли ще ти кажат нещо по различно. Това което на мен ми направи впечатление е "нов внос" на обявата, може и да е печатна грешка. Мога да мина да я погледна евентуално, ако си я харесал колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.